טיולי קיץ למשפחות בימי שישי עם “אשכולות” וקק”ל

טיולי שישי למשפחות, עם פעילויות מיוחדות בהן תוכלו לגלות את הארץ לאורכה ולרוחבה, מזווית יהודית ומרתקת


כשהשבוע מתקרב לסופו והשבת מתקרבת, ארגוןאשכולותוהקרן הקיימת לישראל מזמינים אתכם להצטרף לפעילויות מיוחדות בהן תוכלו לגלות את הארץ לאורכה ולרוחבה, מזווית יהודית ומרתקת.

בתום שנת הקורונה והסגרים, הגענו אל החופש הגדול ואשכולותמעניקה מענים חווייתיים למשפחות, בימי שישי, עם פעילויות ייחודיות ומהנות בעלות ערך חינוכי מוסף לימי הקיץ החמים. “אשכולות“, בשיתוף החטיבה לחינוך וקהילה בקקל ומשרד החינוךהאגף לתרבות יהודית, יצאו במיזם קיצי משותף – “ימי שישי עםאשכולותוקקל“. במסגרת המיזם, ייערכו מגוון פעילויות בהם: סיור בפארק הגשרים התלויים, הר הסטף מזווית אחרת, עמק המעיינות ועוד. הפעילות בפריסה של כ-11 מוקדים שונים ברחבי הארץ ומיועדת לציבור הרחב ולמשפחות.

הפעילויות יתקיימו בימי שישי ה-30.7 וה-13.8 (כא באב והבאלול) בין השעות 9:00-11:30 ובין השעות 12:00-14:30. המוקדים משתנים משבוע לשבוע. הפעילות היא ללא עלות ומותנית בהרשמה מראש.

המועד הראשון

30.7 (כא באב)

טיילת דרום הגולןבמהלך הסיור, המשתתפים יטיילו בטיילת דרום הגולן, המתחילה מאמפי גולן, שממנה ניתן לתצפת אל נוף הכנרת ואל העיר הביזנטית סוסיתא. במהלך הטיול, יבקרו המשתתפים במערת קבורה ובה ציור מנורה מתקופת התלמוד ובתצפית מרהיבה לזכרו של עומרי טל היד. את הטיול, יסיימו המשתתפים במיצר, ליד קיבוץ כפר חרוב. מדובר בטיול מעגלי שאורכו כ-2 קמ והוא מתאים למשפחות עם עגלות ילדים וכיסאות גלגלים.

דרגת קושי: קל

שביל נחל ציפורי ויער שמשיתבמהלך הסיור, המשתתפים יטיילו בתוך יער שמשית ובו יהיה ניתן לראות גת עתיקה, לעבור במערה גדולה ולהגיע אל תצפית מדהימה אל נחל ציפורי. במהלך הטיול, יוכלו המשתתפים לשמוע על הצומח ביער, על בני האדם שחיו באזור ועל ההתיישבות מאז הקמת המדינה וכמובן, גם על המאמצים לשמירת הטבע בנחל. מדובר בטיול שאורכו כ-2 קמ והוא מתאים למשפחות, אך ללא עגלות ילדים.

דרגת קושי: קל עד בינוני

הר סטף, הרי ירושליםבמהלך הטיול, יוכלו המשתתפים לחזות בחקלאות ההר העתיקה, להכיר את מעיינות שכבה וליהנות מחוויה רטובה ומרעננת, המתאימה מאוד לתקופת הקיץ החמה.

יער חולדהבמהלך הטיול, המשתתפים יטיילו ביער חולדה ויזכו לשמוע את סיפורה של קקל ואת סיפור הבאת המים לירושלים, בתשח. הטיול יכלול ביקור באנדרטת בריכת המים לזכר ציזיק. מדובר בטיול מעגלי שאורכו כ-3 קמ והוא מתאים למשפחות ללא עגלות ילדים.

נחל באר שבעבמהלך הטיול המשתתפים יטיילו במצפה בית אשל ונחל באר שבע ובאתרי קקל שעל שפתו. בהמשך המשתתפים ימשיכו בנסיעה ברכביהם הפרטיים לסיור על שפת האגם החדש בפארק באר שבע ויזכו לצפות בציפורים החונות בו במהלך נדידתן.

המועד השני

13.8 (הבאלול)

מעיינות התכלת וצפתבמהלך הסיור, המשתתפים יטיילו בין בוסתנים ומעיינות המקיפים את צפת העתיקה, בתצפית מרהיבה ממצודת צפת וכן בפינות קסומות ונסתרות שנפתחו רק לאחרונה לקהל הרחב. לאורכו של הסיור, יזכו המשתתפים לשמוע על סיפורו של עמק התכלת, על אנשי הרוח ומעשה גבורת זקני צפת. אורכו של המסלול כ-1.5 קמ והוא מותאם למשפחות ולמעשה לכל הגילאים.

דרשת קושי: קל

שביל הפסגה בהר תבורבמהלך הטיול, המשתתפים יטיילו בשביל סובב פסגת הר תבור שבו יוכלו לראות נופים מדהימים ולשמוע סיפורים מרתקים על ההר כמקום מקודש לאורך השנים, על ההתיישבות בגליל ובעמק וכמובן, על דבורה הנביאה וצבא סיסרא. המשתתפים יבקרו בכנסיית ההשתנות, באב אל הווא (שער הרוחות), המשקיף 360 מעלות ממעוף הציפור על כל אזור הגליל, הגלבוע והעמק. אורכו של המסלול כ-1.5 קמ והוא מתאים למשפחות ולכל טווח הגילאים, אך אינו נגיש לעגלות וכסאות גלגלים.

דרגת קושי: קל

פארק נשר: נחל קטיע והגשרים התלוייםבמהלך הטיול, יוכלו המשתתפים לשמוע על אורי בינמו, המונצח במקום וללמוד על הסתוות בטבע, להכיר את הירוק והחי שבכרמל, לבקר במערה קדומה ולשמוע על האדם הקדמון וחייו בטבע. לסיום, יגיעו המשתתפים למסלול הליכה על הגשר המפורסם שבפארק נשר, הנמצא מעל נחל קטיע. מדובר בסיור מעגלי שאורכו כ-2 קמ, שמתאים למשפחות, אך אינו נגיש לעגלות וכיסאות גלגלים. דרגת קושי: קל עד בינוני

שביל המעיינותשביל מלא נופים המשובץ במעיינות בו יוכלו המשתתפים לבקר במעיינות עין עוזי, עין תמר ועין שריג. אורך המסלול כ-3 קמ, מתאים למשפחות, אך המסלול אינו נגיש.

דרגת קושי: בינוני

גדות הירקוןבמהלך הטיול, יבקרו המשתתפים בתצפית ראש ציפור שבה יוכלו לשמוע את סיפור הקמתו של הפארק, סיפור שמספר את סיפורו של אדם אחד עם חלומות גדולים ועל שני הנחלים שהביאו למקום את שמו המיוחד. לאחר מכן, המשתתפים ימשיכו למתחם שבע הטחנות ולאחר מכןלגן הסלעים ולגן הטרופי. אורכו של המסלול כ-2 קמ והוא מתאים למשפחות עם עגלות ילדים.

דרגת קושי: קל

שביל המתקנים החקלאיים ביער יתירבמהלך הטיול, אתם מוזמנים לצאת אתנו לסיור משפחתי ומהנה בשביל המתקנים החקלאיים ביער יתיר של קקל, בהדרכת מדרשת הדרום. נתחיל את המסלול בחניון בור המים ביער יתיר. נסייר בין מתקנים חקלאיים עתיקים ששימשו את יושבי ההר, נראה גת לייצור יין, בורות מים, ובית בד לייצור שמן זית.
נסיים בחורבת ענים ונראה בית כנסת עתיק מתקופת האמוראים.
אורך המסלול: כ-2 קמ. מתאים למשפחות, ללא עגלות.
דרגת קושי: קל

גבורה, מורשת, תרבות והיסטוריה

מנהל החטיבה לחינוך וקהילה בקקל, שרשלום גרבי: “אנו נמצאים בעיצומו של החופש הגדול שמזמן לילדים מנוחה מהלימודים ואפשרות להנאה רבה. אנו בקקל מזמינים את הציבור הרחב ומשפחות להגיע לטיולים מודרכים ברחבי הארץ, זאת הזדמנות להכיר את הארץ לאורכה ולרוחבה דרך הרגליים לצד הזדמנות ללמוד בצורה חווייתית“.

מנכל ארגוןאשכולות“, אדיר וישניה: “‘אשכולותמעניקה מענה חווייתי וערכי למשפחות עם מיזם טיולי טבע ומורשת בימי שישי בשיתוף הקקל. יחד נפגוש בסיפורי גבורה, מורשת, תרבות והיסטוריה המסתתרים בטבע ובאתרי המורשת. החופש הגדול מהווה הזדמנות נהדרת למשפחות, זוגות ויחידים להתנתק מהמסכים, לצאת לאוויר הבריא והפתוח, לקחת בקבוק מים וצידה לדרך ולצאת יחד לטיול ופעילות משפחתית מאורגנת ומעשירה“. 

ארגוןאשכולותמהווה ארגון גג חינוכי ומוביל לכ-33 מרכזים חינוכיים ברחבי הארץ, שמספק מערך הדרכות, עם היקף פעילות נרחב למגוון אוכלוסיות וקהלים: בתי ספר, מכינות קדםצבאיות, משפחות, מבוגרים ועוד. “אשכולותומרכזיה מקדמים שיח חינוכי, חברתי, סביבתי עדכני ברחבי ישראל, באמצעות כלים חינוכיים, חווייתיים ועכשוויים של הכשרה, הדרכה ואירוח, המותאמים לרוח הזמן ולכלל ישראל


לפרטים נוספים: שירלי קדוש 052-6272700
להרשמה: https://tic.li/8yN1kjO


SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 1st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 6th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 8th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 15th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 16th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 17th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st מרץ
אירועים שיתקיימו ב 22nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מרץ
אירועים שיתקיימו ב 24th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 26th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?