טברנה יוונית ביקב

את הקורונה, ניצל עופר בהט להרחיב את שטח מרכז המבקרים של יקב בהט ולפתוח בו מסעדה יוונית, בה מבשל יור איגוד השפים הישראליים, השף קובי מזרחי. ויש גם בוזוקי


הימים, ימי קיץ של קורונה. השמים סגורים לטיסות. אין יוצא ואין בא. הישראלים מתגעגעים לטיולים בעולם ובארץ, ענף המלונאות והתיירות משוועים לתיירים. הנסיעה לצפון הגולן משרה תחושה של ארץ אחרת. הדרך משנה פניה, עצי יער, ואז מטעי פרי, מאגרי מים, טורבינות ונופים קסומים. אחד המאפיינים הבולטים של הגולן הוא ריבוי של יקבים, בשל מזג האוויר המצוין לגידול ענבים. היקבים משמשים במהלך השנה אבן שואבת למטיילים.

אחד היקבים הנמצאים בצפון הגולן הוא יקב בהט. עופר, הבעלים, כמו הרבה בעלי עסקים בתחום, מנסה לצאת מהקופסה ולחשוב איך לספק למטיילים הישראלים אטרקציה תיירותית בגולן, עם תחושה של חול, בדמות טברנה יוונית ביקב. בנקודת מבט חיובית על מה שהביאה אתה הקורונה לחיינו, זו ההזדמנות ליהנות מהיופי והקסם של טוב הארץ ולהגיע למקומות שלא טיילנו בהם. הגולן משופע באתרי תיירות, מסלולי נחלים, מחלבות, מטעים לקטיף, יקבים ועוד.

קצת על יקב בהט

יקב בהט התחיל כתחביב. עופר, שהגיע לגולן עם גרעין הנחל בשנת 1980, מבאר שבע, התאהב והשתקע בעין זיוון. הוא תמיד היה חובב יין ואת היין הראשון שלו יצר לפני 13 שנה, כשקיבל מחבר מכל מלא בענבים והחליט לנסות. את הבקבוקים הראשונים הוא שתה בעצמו וחילק לחברים ולמשפחה.

כשהתגובות היו טובות, וכולם אמרו שהיין מעולה, הוא הבין שהגיע הזמן להתקדם. הוא התחיל למכור והפך את התחביב לעיסוק. בתחילה, הייצור היה במבנה נייד בחצר הבית, לאט לאט התפתח וגדל. היום, היקב שלו ומרכז המבקרים נמצאים במרכז הקיבוץ עין זיוון. הוא מייצר כ-20,000 בקבוקי יין בשנה, אדומים ולבנים, וגם ליקרים בטעמים שונים, ליקר דודבדנים ממטעי הגולן, לימונצלו נהדר, ליקר שוקולד וגם ליקר בטעם קפה.

מוצר חדש שנכנס עכשיו לחנות הוא עראק מעולה, שזוקק במקום. אנשי היין הם בדרך כלל אנשים שאוהבים לארח ולפגוש אנשים. את הקורונה ניצל עופר להרחיב את שטח מרכז המבקרים ולפתוח בו מסעדה יוונית.

החלום הבא, הוא להפוך למרכז של תרבות, כנסים אירועים ומופעים, על טהרת הגבינות והיין בגולן. הקונספט, שנפתח השבוע, בימי חמישי, בערב כטברנה יוונית, כולל הופעה  של הזמר ואומן הבוזקי ניסים אלחוטי, בשילוב ארוחה מבית היוצר של השף קובי מזרחי, יושב ראש איגוד השפים הישראליים, עם תפריט יווני עשיר ויין חופשי. בהמשך, יהיו גם קבלות שבת בימי שישי ואירועים נוספים.

קפיצה קטנה לצפון הגולן. חוץ לארץ, זה כאן.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?