חנוכת מרכז ההפעלה בקצרין

ליברמן

במעמד שר הביטחון, אביגדור ליברמן, נחנך השבוע מרכז ההפעלה בחירום בקצרין. השר חזר ואמר בטקס: “אנחנו לא נאפשר התבססות איראנית בתוך סוריה”


מרכז ההפעלה בחירום נחנך השבוע בקצרין, במעמד שר הביטחון, אביגדור ליברמן וראש המעצה המקומית קצרין, דימי אפרצב. המרכז, שירכז את כל הפעולות ביישוב בזמן חירום, נבנה במימון של כ-1.5 מיליון ש”ח ממשרד הביטחון, משרד האוצר וארגונים נוספים.

ראש המועצה המקומית קצרין, דימי אפרצב: “התכנסנו ביום נפלא זה, לחנוך את מרכז ההפעלה בחירום. אני מודה לשר הביטחון ולמערכת הביטחון על העזרה לאורך הדרך, על ההשקעה המשמעותית בבניית מערך הביטחון החדש של היישוב. לצערי, עדיין קיימים פערי מיגון ואני יוצא כאן בקריאה למשרד האוצר להשלים את התקציב החסר, כדי שתושבי הצפון לא ירגישו לרגע שהם נשכחו.

בנוסף, לא נשכח את נושא מיגון בתי החולים, בכלל ואת בית החולים”זיו”, ,בצפת, בפרט. אני מודה לכל מי שהגיע לכאן. תודה רבה”.

דברי שר הביטחון, אביגדור ליברמן: “אני מברך את ראש העיר וחברי המועצה על התנופה. אני מבקר בגולן הרבה ורואה תנופה בקצרין. כל הכבוד שבתנופת הפיתוח הזו, הגעתם גם לנושא של ההיערכות לשעת חירום. הנושא של היערכות לשעת חירום הופך קריטי יותר ויותר ולא צריך להיות שר הביטחון כדי להבין את זה. אני מאמין שכמו שאמרו הרומאים ‘רוצה שלום תתכונן למלחמה’, אז אנחנו רוצים שלום ומתכוננים טוב טוב.

“מרכז ההפעלה הזה הוא מרכיב חשוב לאותה היערכות לשעת חירום. אני גם שמח על שיתוף הפעולה בין משרד הביטחון, היחידה להתיישבות, רח”ל, פיקוד העורף, משרד הפנים והרשות המקומית, שבמאמץ משותף, הצלחנו להקים את זה. אני חושב שמשרד הביטחון השקיע פה בסך הכול כמיליון וחצי שקלים ומה שיותר חשוב זה שיש צוות רציני, שראיתי שכבר הלך לפיקוד העורף והתאמן על הסימולטורים ועשה תרגילים וזה בהחלט מצביע על רצינות האנשים.

“בסופו של דבר, כל שיתוף הפעולה הזה והתמיכה הרחבה של העם בצבא ההגנה לישראל – זה המפתח להצלחה. ראיתי את אחד הערוצים הבין-לאומיים החשובים לפני כמה ימים וראיתי כתבה גדולה על האירועים בדרום, סביב הגדר שם בעוטף עזה. היה מדהים לשמוע מה הכי הפריע לכתבת שהיא משדרת בירושלים ודיברה בצער על כך שיש תמיכה רחבה בעם לפעילות צה”ל. זה מה שאנחנו צריכים לזכור – רק שיתוף הפעולה הזה, בין הצבא לבין החברה האזרחית, רק הוא הערובה להצלחה שלנו. אני רוצה בזה לסיים ואני אשמח לשמוע שאלות ותשובות בנושא מרכז ההפעלה וההיערכות לשעת חירום”.

נעשה כל מה שתלוי בנו

באיראן, אומרים היום שלא יעברו לסדר היום על האירועים שהיו אתמול בסוריה. צריך להיערך ולפתוח כאן את מרכז ההפעלה?

ליברמן: “כפי שאמרתי, אנחנו לא נאפשר התבססות איראנית בתוך סוריה ויהיו המחירים אשר יהיו. לצערי, אנחנו אכן רואים יותר ויותר ניסיונות של איראן להתבסס בסוריה ולא לצורך הומניות והומניטריות. הם לא מתכוונים לפתח שם מרכזי תרבות, חינוך, או מוזאונים. נעשה כל מה שתלוי בנו, אין לנו שום ברירה אחרת. עם ישראל צריך לסמוך על ההנהגה ולהבין שהיו לא מעט שניסו למכור כל מיני אשליות. אני זוכר, שעוד לפני כמה שנים היו כמה בכירים בפוליטיקה הישראלית שדיברו על כמה חשוב לעשות שלום עם סוריה, גם במחיר ויתור על רמת הגולן. דמיין מה היה קורה, לו רמת הגולן הייתה היום, חס וחלילה, בידיים של משטר אסד ומה היה קורה, אם לא היינו משמידים את אותו כור, בדיר א-זור. בהחלט יש לנו תפיסה ברורה ואסטרטגיה ברורה ואנחנו נעשה כל מה שמוטל עלינו לעשות”.

בתמונות : שר הביטחון, אביגדור ליברמן, עם ראש מועצת קצרין, דימי אפרצב

צילום: גבי פלד

 

אפריל 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
אירועים שיתקיימו ב 1st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 4th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 10th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 17th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 20th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 23rd אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?