חזון חדש

קצרין מחפשת חזון חדש, יהודה דואה גיבש אותו. כעת הוא מעוניין ליישם אותו בבירת הגולן!


צילום: מיכאל גלעדי

הבחירות לרשויות המקומיות ייערכו השנה ב-31 באוקטובר. כמו בכל הארץ, גם בקצרין בירת הגולן, ייבחרו ראש מועצה מחדש, אשר יתווה את המדיניות היישובית בחמש השנים הבאות.

מי שהכריז השבוע על ריצה לראשות המועצה הוא שם מוכר מאוד עבור תושבי קצרין והסביבהיהודה דואה.

דואה: שנים רבות שהתכוננתי למסע החשוב הזה והיום, אני מוכן מתמיד. אפעל ואעשה למען הצלחת קצרין שלנו בכל כוחי. זוהי משימת חיי וזוהי החובה שאני צועד אתה שנים רבות כלפי כל תושב ותושבת

שנים רבות שהתכוננתי למסע החשוב הזה והיום, אני מוכן מתמיד. אפעל ואעשה למען הצלחת קצרין שלנו בכל כוחי. זוהי משימת חיי וזוהי החובה שאני צועד אתה שנים רבות כלפי כל תושב ותושבת“, חשף יהודה בפוסט ההכרזה לריצה, שגרף תהודה גדולה ברשתות החברתיות

יהודה, בן 30, נשוי למאור, מורה, מחנכת ואשת חינוך, גם היא בת קצרין ולהם שלושה ילדיםאליה (4), ניתאי (3) וריף (חצי שנה). הוא בוגר תואר ראשון BA במנהל עסקים ובמשאבי אנוש ותואר שני MA בפיתוח וייעוץ ארגוני. מנהל בכיר באחת מהחברות העסקיות הגדולות בישראל, עסק רבות בתפקידי ניהול בכירים במהלך חייו. קודם לכן, עבד בתפקיד ניהולי במכללה האקדמיתאוהלו“, כיום תלחי.

יהודה דואה מגיע עם חזון חדשלהפוך את קצרין לאבן שואבת ליזמים ולתושבים. יש לו קו מחשבה חדשני ומודרני, יכולת ביצוע וניהול, לצד חיבור שורשי ועמוק לקצרין וכך התמודדותו לראשות המועצה עשויה להיות בדיוק מה שקצרין צריכהחזון חדש ועתיד מבטיח.

בשיחה עם יהודה, ניכר כי השורשיות והמחויבות שלו לקצרין דחפו אותו להתמודדות על ראשות המועצה. הוא פעל  בהתנדבות, בסיוע לתושב ובייצוג הקול שלעתים לא נשמע. יהודה פקד את ישיבות המועצה באופן רציף, למרות הביקורות שמתח לא פעם על תפקוד המועצה, הייתה זו ביקורת בונה. תמיד חזר ואמר: “כאן זה הבית שלי, כאן הלב שלי נמצא“.

מספר יהודה: “למתוח ביקורת זה לגיטימי, אבל גם בעת הביקורת, המטרה היא ברורה, לשמור על קצרין ועל הקהילה היקרה שלנו כאן. אחדות הקהילה היא אבן משמעותית מאוד בבניינה והתפתחותה של קצרין“.

אבני דרך משמעותיות

מדוע קצרין לדעתך צריכה חזון חדש?

יהודה: “תושבי קצרין ערים להתפתחויות ולקדמה ברחבי הגולן. הם כבר לא מסתפקים בקבלת שירותים בסיסיים ובמועצה שמתפקדת. התושבים רוצים מועצה שתניח תשתיות איכותיות בכל תחומי החיים, למען שגשוגה של קצרין“.

מה הכוונה בתשתיות איכותיות“?

תשתיות איכותיות הן לא רק דבר מוחשי. בשלל תחומי החיים, קצרין יכולה וצריכה ללכת קדימה ולהתפתח. תעסוקה איכותית, מתקדמת ועתירת ידע, תשתיות לפיתוח תיירות, אקדמיה מחקרית מובילה, חדשנות בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, שירותי בריאות מתקדמים, פיתוח ענפי הספורט השונים, תחבורה ירוקה. להמשיך? תפקיד המועצה הוא לאפשר חיי קהילה עשירים, בסביבה ברתקיימא ובמרחב עירוני טכנולוגי, דיגיטלי וחכם“.

דיברנו על קהילתיות, נושא חשוב מאין כמותומה אתה מרגיש בנושא הזה?

יש לנו קהילה מדהימה, שמורכבת ממגוון הזרמים של הפסיפס הישראלי המיוחד. בשנים האחרונות, ישנה תחושה של ניתוק וניכור, תחושה שההנהגה המקומית לא מקדמת שיח בונה עם הזרמים השונים. זהמשגעאותי. הרי הכוח שלנו, מדינה כיישוב, נמצא באחדות ובסובלנות. חלק גדול מתפקידו של מנהיג הוא לבנות בחוכמת הדעת את האחדות הזו ולהעניק אוזן קשבת לצרכים השונים שצפים מתוך הקהילה“.

תכנון ההווה, הבטחת העתיד

כילד שגדל בקצרין וחי את המקום, יהודה מאמין בפוטנציאל הענק שחבוי בקצרין ועדיין לא מומש. היעדר המימוש ותחושת ההחמצה מדרבנים אותו לעשייה.

קצרין“, טוען יהודה, “היא לא רק פתרון עבור תושבי העיר, היא צריכה להיות בחזית הגברת ההתיישבות בגולן ובגליל, דווקא בשל המאפיינים המיוחדים והייחודיים שלה. שלבי התכנון בעתידה של קצרין צריכים להתבצע במסגרת הליכי שיתוף הציבור ועם שותפים אסטרטגיים נוספים. תכנון מקצועי ומדויק הנו חיוני למימוש הפוטנציאל האדיר של קצרין ולביצוע פעולות משנות מציאות“.

עסקת בתפקיד ניהולי במכללה האקדמיתאוהלו“, יש לך שני תארים אקדמאייםאתה מבין שאקדמיה חזקה היא מנוע צמיחה נהדר, יש לך תכנית לגבי זה?

יהודה: “בהחלט. קצרין צריכה להשכיל ולחזק את האקדמיה המקומית במקצועות מדעיים והנדסיים, זה ישפיע על התעסוקה, על החינוך ועל ההתפתחות של קצרין. בעולם המערבי, כבר רואים את השינוי בסדר עדיפויות, שמשפיע על שוק התעסוקה ובאופן ישיר על חיינו. למשל, שינויי אקלים הובילו לפיתוח אנרגיות ירוקות, התעשייה עוברת לשימוש בסייבר ובטכנולוגיות מתקדמות.

העוגן המרכזי בשוק התעסוקה הוא ההון האנושי. כיום, המקצועות המדעיים הם מנוע הצמיחה העיקרי של המדינה. אם נשכיל בקצרין לחזק את האקדמיה, במקצועות מדעיים והנדסיים, זה ישפיע על התעסוקה, על החינוך ועל הצמיחה. בראייה האסטרטגית, אני מאמין שצריך לדאוג ומהר למיצובה של קצרין“. 

מה הדבר החשוב לך ביותר, למען קצרין

קצרין היא בירת הגולן, לב פועם בתוך מרחב כפרי שזכינו לחיות בתוכו. דיברתי אתך על המון נושאים שזקוקים לשיפור. לכל נושא, כתבתי תכנית מסודרת ואת הפעולות הנדרשות לביצוע ואת כל אלו אציג לתושבים, במהלך החודשים הקרובים. לצד התכניות המקצועיות, הפיתוח והמשימות החשובות, אני מדגיש ואומרהבסיס לצמיחתה של קצרין הנו הקהילה, אחדותה וחוסנה. זוהי ליבת הקסם של קצרין ובכוונתי לחזק ולחשל אתתחושת הביחד‘. עבורי, זו משימה חשובה ביותר“. 

לסיום, בכל זאת, יש פה מערכת בחירות. יש לך מסר להעביר לתושבי קצרין ולמי שחושב להתמודד?

קודם כולבואו נשמור על הבית שלנו נקי ומאוחד. נתווכח באופן ענייני ומכבד על המהות, על התוכן ועל האסטרטגיה. מי שצמא לשינוי ולבשורה חדשהמוזמן להצטרף ולעשות זאת ביחד אתנו, ביחד להצלחה. עם התכניות שלנו, אני מוכן להצעיד את קצרין לעתיד טוב יותר. בעזרתכם ובעזרת השםנעשה ונצליח!”.

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?