התהליך האסטרטגי יצא לדרך

כ-150 תושבים, מכל אוכלוסיית הגולן, הגיעו על מנת לקחת אחריות ולקבוע את עתיד הגולן וגם: כנס לעסקי הגולן, הצללה בגני השעשועים ומוסדות חינוך, קשרי ממשל, ימי הזיכרון בגולן ואירועי העצמאות בגולן

התהליך האסטרטגי בגולן יצא לדרך בערב מרגש של שיתוף הציבור, שהתקיים בשבוע שעבר, בקמפוס תל חי, בקצרין.

כ-150 תושבים, מכל אוכלוסיית הגולן, הגיעו על מנת לקחת אחריות ולקבוע את עתיד הגולן, בחמישה תחומים מרכזיים: ביטחון וחירום, קהילה, חינוך, כלכלה ותשתיות. ערב שיתוף הציבור נועד לאפשר הזדמנות לאסוף דעות, רעיונות והצעות מהתושבים, לתת הזדמנות להשפיע על תהליכי קבלת ההחלטות, לייצר דיאלוג ופלטפורמה ליצירת שיתופי פעולה ולחזק את השייכות והמעורבות של התושבים בגולן.

המשתתפים התחלקו לקבוצות דיון בהתאם לתחומי הליבה ובליווי המנחים, ציירו את תמונת העתיד, העלו נקודות חוזק ונכסים, הזדמנויות, אתגרים ונושאים למיקוד כבסיס להכנת תכניות עבודה.

הנחות היסוד של התהליך האסטרטגי מבוססות על אחריות משותפת, שיתופי פעולה, בניית אמון, שקיפות, למידה מתמשכת, חשיבה ארוכת טווח, גמישות, מדידה והערכה.

לאחר עיבוד ופרסום תוצרי המפגש, השלב הבא הנו הקמת צוותי עבודה שיורכבו ממנהלי אגפים, עובדי מועצה, תושבים, נציגי ארגונים אזוריים ובניית תכניות עבודה בחמשת תחומי הליבה שיתבססו על תוצרי המפגש, אישור תכניות העבודה במליאת המועצה ופרסומן לקהל הרחב. תודה מקרב לב למשתתפים, למנחים ולסיגל גלבוע, אשר מובילה את התהליך כולו.

כנס לעסקי הגולן בנושא מתן פיצויים לעסקים

בהתאם לתמיכת המדינה ומשרד האוצר בעמדת הגולן, כי אנו לא מתפנים, ובהתאם להחלטה על מתן פיצויים לעסקים בגולן, יתקיים בשבוע הבא מפגש מידע בנושא מתן פיצויים לעסקים, בעקבות מלחמת “חרבות ברזל”, בשיתוף המועצה המקומית קצרין. המפגש יתקיים ב”מרכז צעירים” קצרין ויכלול הרצאה של מנהל קרן הפיצויים ברשות המסים, אמיר דהן ומפגש אישי של בעלי העסקים עם נציגי הקרן. המפגש מתקיים בהובלת קהילת העסקים והיזמות של החברה הכלכלית גולן והוא פתוח לבעלי העסקים, ללא עלות, אך מחייב הרשמה מראש.

הצללה בגני השעשועים ומוסדות חינוך

פרויקט הצללת גני השעשועים ביישובי הגולן ובמוסדות חינוך החל והוא צפוי להסתיים מיד לאחר יום העצמאות. הפרויקט הנו באחריות אגף התפעול ומתבצע בכל תחילת קיץ, על מנת לאפשר לילדי הגולן ולהוריהם ליהנות משהייה נעימה בגני השעשועים בתקופת הקיץ וכן במוסדות החינוך, בהם קיימים מרחבי פעילות הדורשים הצללה.

במקביל, הסתיים סקר בטיחות במוסדות חינוך אשר בודק ליקויי בטיחות לקראת שנה”ל הבאה. אגף התפעול יחל בקרוב בתיקוני הליקויים, לקראת פתיחת שנה”ל תשפ”ה.

קשרי ממשל: ממשיכים בפגישות עם שרים ובעלי תפקידים

לפני חג הפסח, קיימה סיעת המחנה הממלכתי סיור וישיבת סיעה מיוחדת בגולן, בהשתתפות ראש המועצה האזורית גולן, ראש המועצה המקומית קצרין וסגניהם. הסיור החל בסקירה ביטחונית בג’וחדר והמשיך במפגש עם תושבי גולן, בעין קשתות. חברי הסיעה דנו בהשפעות הלחימה על היישובים הלא-מפונים אשר נמצאים בקו העימות ודנו במהלכים הנדרשים מהמדינה על מנת לחזקם.

ראש המועצה, אורי קלנר, הדגיש בפני חברי הסיעה את השותפות בין המועצות גולן וקצרין, את העמידה האיתנה של יישובי הגולן בחודשים האחרונים ואת הצורך בחיזוק ההתיישבות בגולן. יו”ר המחנה הממלכתי, בני גנץ, חיזק את דברי ראש המועצה והדגיש את חשיבות הגולן כחלק מ”קיר הגנה” בגבול המזרחי של מדינת ישראל, אשר חייב לקבל סיוע אסטרטגי רחב, בכל התחומים.

השר לפיתוח הנגב והגליל, יצחק וסרלאוף, ביקר השבוע בגולן עם צוות משרדו ונפגש עם הנהלת המועצה. בפגישה, הציג ראש המועצה את התכניות לפיתוח הגולן בהן עסוקה המועצה כבר כעת ואת התמיכות הנדרשות לגולן בתחומים שונים, על מנת להבטיח את פיתוחו העתידי. השר התחייב לפעול על מנת לחזק את ההתיישבות בגולן בהחלטות הממשלה.

ימי הזיכרון בגולן

ימי הזיכרון הלאומיים הפכו להיות משמעותיים יותר השנה: יום הזיכרון לשואה ולגבורה צוין ביישובי הגולן במיזם “זיכרון בסלון”, אשר מתקיים כבר מספר שנים, בהובלת יחידת ההתנדבות של אגף הייעוץ והטיפול, ערב “שרים לזכרם, מתפללים לשובם”, בהובלת המרכז הקהילתי התקיים בבני יהודה, בהשתתפות רבים מתושבי הגולן.

הטקס המרכזי של יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בגולן יתקיים כבכל שנה בשמורת גמלא, בהשתתפות ראשי המועצות ונציגי כוחות הביטחון. טקס זיכרון נוסף יתקיים באנדרטת ההנצחה, בתל סאקי.

בצוהרי יום הזיכרון, תתקיים “ריצת האנדרטאות” המסורתית. לראשונה, תתקיים הריצה בקצרין ותוקדש לזכרם של חללי “חרבות ברזל”. הרצים יעברו בבתי הלוחמים מקצרין שנפלו במלחמת “חרבות ברזל” וייפגשו עם המשפחות השכולות. טקס הסיום של הריצה יוקדש לחמשת החללים הנוספים תושבי הגולן שנפלו במלחמה.

אירועי העצמאות בגולן

השנה, יותר מתמיד, נדמה שחובה עלינו לציין את עצמאות מדינת ישראל, בשנתה ה-76. בחרנו לקיים אירועי עצמאות צנועים לקהילת הגולן: בשעות הבוקר, יתקיימו סיורים מודרכים, ללא תשלום, במגוון מסלולים, אתרי טבע, נוף ומורשת ברחבי הגולן. הסיורים ללא תשלום, אך מחייבים הרשמה מראש ומתאימים לכל המשפחה, בדרגות קושי שונות.

בשעות אחר הצוהריים, יתקיים בחורשה בכנף אירוע כלל-גולני, ללא עלות, עם סדנאות לכל המשפחה, הרקדה ומופע שירים.

כלל הפעילויות בתיאום עם הגורמים הביטחוניים, במקרה שינוי, יימסרו עדכונים.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?