הטוליפים יפרחו בחורף 2016 בגולן

בשבוע שעבר אירח ועד יישובי הגולן את משלחת הנוצרים למען ישראל מהולנד לסיור בגולן. כבכל שנה, הביאה אתה המשלחת מתנת אהבה לישראל מהולנד – פקעות של טוליפים, שפורחים בחורף, ומזכירים שיש לנו תומכים בלב ונפש גם בחו”ל. תודה!


הנרייטה הובלמן-בילרטס ואן בלוקלנד, מראשי תנועת נוצרים למען ישראל, הגיעה בשבוע שעבר לגולן עם משלחת קטנה ועם הרבה פקעות של צבעונים, הפרח הלאומי של הולנד. זו כבר מסורת ארוכת שנים: ועד יישובי הגולן מארח את המשלחת, מציג להם את הגולן ומחלק את השי, פקעות של טוליפים, שפורחים בחורף, ומזכירים שיש לנו תומכים בלב ונפש בחו”ל.

התחלנו בסיור בבי”ס גוונים, שבתיכון נופי גולן בקצרין. טליה המנהלת ושרון חסדאי הסבירו את עקרונות החינוך החדשני-ניסיוני: בוחרים נושא, אותו “תוקפים” יחדיו התלמידים והמורים מהיבטים שונים. כל זה מתרחש בחלל לימודי אחד, שבו הסקרנות לידע מתגברת על הרעש. שאלות יש להולנדים למכביר, וטליה מבקשת ליצור שיתוף פעלה עם בתי ספר בהולנד. עיכוב ראשון בלו”ז.

הגענו באיחור למעבדה הגנטית GGA בחוצות קצרין. התקבלנו בחיוך על-ידי ד”ר שירלי סבן. היא הסבירה, הדגימה וענתה בשפה פשוטה ובחיוך על השאלות הרבות בנוגע לבדיקות הגנטיות המגוונות שמתבצעות במעבדה.

בשעה היעודה עמדנו בשער הבסיס, אי שם בגולן. התותחנים, חיילים וקצינים, שמחו לשפשף קצת את האנגלית ולהחליף חוויות עם חברי המשלחת. מצטלמים לפרידה והנה מגיע חייל צנום וחייכן, ובפיו הולנדית שוטפת. עיכוב מס’ 2.

חוזרים להולנדית עם הפסל יופ דה יונג מקיבוץ מרום גולן. היה קשה לשלוף אותם מהסטודיו הנקי שלו ומהיצירות עליהן הוא עובד כעת. ואנחנו אפילו לא ידענו, שפסל של יופ מככב בסיפור “האריה הרעמתן והג’ירפה גם” של הסופר והעיתונאי דב אלבוים בגן סיפור בחולון!

באיחור, איך לא, הגענו לבי”ס אביטל. מוניקה רבלסקי, רכזת האנגלית בביה”ס, והמורה אלי ארגנו תלמידים דוברי אנגלית למפגש מקסים עם ההולנדים: השתתף בועז דיוויס מכיתה ז’, ואת ח’ ייצגו רוני קייטלמן, אלמוג שוקרון, מוריה חן ואיתי ילוז. הילה קודיש, המנהלת, מספרת, שהתלמידים שיתפו למחרת שהביקור היה מרגש ותחושת גאווה הובילה אותם במהלכו.

חוזרים להולנדית עם הפסל יופ דה יונג מקיבוץ מרום גולן. פסליו הרבים מגרוטאות ברזל מקשטים את משעולי הקיבוץ ואת מתחם התיירות. היה קשה לשלוף אותם מהסטודיו הנקי שלו, מאוסף הפסלים הגדול ומהיצירות עליהן הוא עובד כעת. ואנחנו אפילו לא ידענו, שפסל של יופ מככב בסיפור “האריה הרעמתן והג’ירפה גם” של הסופר והעיתונאי דב אלבוים בגן סיפור בחולון!

עלינו להר בנטל. היה קר מאוד. כולנו הצטנפו בקופי ענן עם שיניים נוקשות וכפות ידיים קפואות. כפיר פינק אותנו בתה/קפה ועוגיות. רק הזוג הצעיר, פרנק ורבקה, הצליחו לשרוד את הקור ולא ויתרו על סיור מקיף.

שקיעה אדומה. מרהיב. כולם מצלמים. אנחנו בדרך למוזיאון העתיקות בקצרין. חם וטוב לבקר ולהראות את מכמני ההיסטוריה של הגולן. סיפורה של גמלא הוקרן לאורחים בהולנדית והם קיבלו מתנה: רפליקה של מטבע גמלא, עליה חקוק לגאולת ירושלים הקדושה.

נפרדנו עד שנה הבאה. תודה לכם חברינו מהולנד על כ-10,000 הפקעות של פרח הצבעוני.


SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 1st דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st דצמבר
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?