“בין הגלים”

בין הגל הראשון לשני של מגפת הקורונה נולדה תכנית ראיונות בהפקת הסטודנטים לתקשורת באקדמית כנרת


בעיצומו של משבר הקורונה, התגייסו באקדמית כנרת להפקת תכנית מיוחדת, כדי לבחון כיצד האקדמיה בישראל ובעולם מסתגלת למצב ואיך דווקא בתקופה הזו, הצליחה רותם אבוהב להכין מהלימון לימונדה טעימה להפליא.

פרויקט הגמר במסגרת הקורסאולפן טלוויזיה“, במחלקה לתקשורת במכללה האקדמית כנרת, דרש מהסטודנטים להפיק תכנית המתקיימת באולפן, על מנת להתמקצע בתחום ההפקות של תכניות האולפן לטלוויזיה. לאחר שהקורס כולו התקיים במתכונת מקוונת בזום“, הגיעו הסטודנטים למספר מפגשי הכנה במכללה ותוך שבועות בודדים, הפיקו תכנית אולפן.

המרצה שהנחה את כל התהליך הוא אסף נאווי, אחד ממפיקי הענק בארץ, האחראי בין השאר לאחיות המוצלחות שלי“, “המופע של רד ודביר“, “הפרלמנטועוד רבים וטובים. החל משלב העלאת הרעיון ועד לצילום ולעריכה, הסטודנטים הפגינו אחריות, עמידה בלוח הזמנים ורצינות מרבית.

היה מלחיץ, עם הרבה ציפיות. היינו צריכים להרים סט מושלם תוך שבועות ואחרי קורס שלם דרך הזום“, מספר עומר אוקון, סטודנט בכיתה. טליה מאירפלד מוסיפה ואומרת: “התכנית שצילמנו הייתה חוויה מאוד מלמדת, הרבה בזכותו של אסף, שליווה אותנו בכל צעד וצעד, לא רק בהוראות מלמעלה, אלא ממש בפועל, באולפן“.

התכנית פתחה בריאיון עם ראשת החוג, דר עידית מנוסביץ‘, שהסבירה כיצד האקדמיה מסתגלת למצב.

הקורונה תשנה את האקדמיה, אין שום ספק,” טוענת מנוסביץ, “היא הכריחה אותנולקפוץ למיםשל לימודים מקוונים, אך עדיין, יש לנו עוד המון מה ללמוד“.

רותם בדןקורונה

בהמשך, עלתה לשידור השחקנית רותם אבוהב.

רותם נרתמה למשימה בלי לחשוב פעמיים,” סיפר ברק משה, סטודנט שנה ב‘, ממגישי התכנית. “העבודה אתה הייתה מצחיקה, מהנה ומלמדת. דיברנו אתה קצת על העיסוקים שלה בימים אלה, קיבלנו טיפים כיצד ניתן לשמור על השפיות ולמדנו מה היא מתכננת לתקופה הקרובה“.

רותם סיפרה על ההופעה במלוןדןקורונה“: “זה לא היה קל, גם פיקוד העורף, גם משרד הבריאות. היינו צריכים למצוא את הקריאטיביות הנכונה וזה מה שעשה את הספיישל הזה לכל כך מיוחד. כשנכנסתי, פחדתי בהתחלה, אבל יש לזה משמעות חברתית ובעיניי, זה היה רגע טלוויזיוני שלא ישכחו הרבה זמן“.

בנוגע למחאת האמנים, אמרה: “אני חושבת שזוהי זכותנו וחובתנו להפגין, אך אני מבינה את הבעייתיות. כל הזמן אומרים שאנשי התרבות הם האחרונים בתוראבל אם תלכו בדיזינגוף בעשר בלילה, תראו עשרות ומאות אנשים שיושבים ומבלים ואני שמחה. אבל גם לנו מגיע לחזור לעבוד“.

סטודנטית בקורס, עמית פרי: “בהתחלה, לא באמת ראיתי את זה קורה. לאחר קורס שלם שלמדנו מהבית, לא האמנתי שנצליח להפיק תכנית. אבל זה קרה. אני שמחה שכולם שיתפו פעולה ונתנו מעצמם, מעל מעבר. למדתי שבאמת הכול אפשרי

עמית פרי, אף היא סטודנטית בקורס ואחת ממגישות התכנית, מספרת: “בהתחלה, לא באמת ראיתי את זה קורה. לאחר קורס שלם שלמדנו מהבית, והתחושה של חוסר הוודאות בכל התקופה הזו, לא האמנתי שנצליח להפיק תכנית. אבל זה קרה. הרבה בזכות אסף והרבה בזכותנו. אני שמחה שכולם שיתפו פעולה ונתנו מעצמם, מעל מעבר. למדתי שבאמת הכול אפשרי“.

התכניתבין הגלים“, שקמה לתחייה תוך שבועות בודדים, היא אחת מבין רבות שהמכללה האקדמית כנרת מעודדת ומפתחת, בעזרתם של מרצים מצוינים וסטודנטים שאפתניים. דווקא בתקופה הזו, חוסר הוודאות והבלבול דחפו בין היתר גם את עולם האקדמיה והתרבות למצוא פתרונות יצירתיים ולתרום עוד קצת לעולם, בדרכם שלהם.    

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 1st דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st דצמבר
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?