ביואינפורמטיקה

לראשונה בארץ: תואר ראשון ייחודי בביואינפורמטיקה, אשר משלב לימודים במדעי החיים ומדעי הנתונים נפתח השנה במכללה האקדמית תל-חי, בשיתוף פעולה עם מכון המחקר מיגל 

מהפכת המידע משפיעה היום על רוב רבדי החיים, מחקלאות ואקולוגיה ועד רפואה ומזון. מהפכה זו היא תולדה של מספר פריצות דרך טכנולוגיות בשנים האחרונות, אשר שינו באופן דרמטי את הדרך שבה נאגרים נתונים, היכולת לעבד אותם והמהירות שבה תוצרי הידע משמשים אותנו בחיי היום-יום. לאור כמות המידע שמצטברת, קיים מחסור מורגש בכוח אדם איכותי, הן במחקר והן בתעשייה, המסוגל להתמודד עם האתגרים הנובעים ממהפכה זו. 

על מנת להתמודד עם מחסור זה בכוח אדם, וכן להתאים את לימודי מדעי החיים לדרישות השוק והמחקר היום, תיפתח בשנת הלימודים הקרובה (תשפ”ד) תכנית לתואר ראשוןBsc  בביואינפורמטיקה במכללה האקדמית תל-חי, בשיתוף עם מכון המחקר מיגל. במהלך הלימודים, הנפרסים על פני שלוש שנים, ירכשו הסטודנטים את הידע התיאורטי והמדעי העדכני ביותר במדעי החיים, לצד יכולות עבודה בסביבה חישובית מתקדמת. התכנית, שמשלבת באופן מלא את לימודי מדעי החיים ומדעי הנתונים, מהווה גשר ייחודי בין שני העולמות ובראשה יעמוד ד”ר שריאל היבנר, המשמש גם כראש המעבדה לגנומיקה בצמחים והמנהל המדעי של המרכז הגנומי במכון המחקר מיגל, המסונף למכללת תל-חי.

ד”ר שריאל היבנר: “אנחנו חיים בעידן של נתונים, משעונים חכמים שמספקים מידע רפואי ועד צילומי לווין שסורקים את מצב היערות. החיים על פני כדור הארץ נמדדים בכל רגע נתון. למידע הזה יש ערך רב והוא יכול לסייע להתמודד עם הבעיות הדוחקות ביותר של האנושות, ממשבר המזון העולמי ועד שמירה על המגוון הביולוגי. 

“הייחוד של החוג החדש במכללה הוא השילוב המלא בין שני העולמות – הביולוגי והחישובי והמטרה שלנו היא לתת לסטודנטים את הידע וההבנה העמוקים של תהליכים ביולוגיים ואת הכלים החישוביים המתקדמים ביותר שיאפשרו להם לפתח פתרונות לבעיות והאתגרים בתחומי הרפואה, החקלאות והסביבה”. 

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 16th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?