אין כמו קפה שנטחן במקום

מזמן לא דיברנו על קפה. הידעתם? לכל אחד יש את ההפוך שלו. לי, כמובן, יש את שלי, כמו שאני אוהבת וכמו שקשה למצוא בבתי קפה, אפילו באיטליה. “מה זה הפוך?”, שאלה אותי מישהי בפגישת עבודה, השבוע

השבוע, בפגישת עבודה, הצעתי למישהי קפה הפוך. “מה זה הפוך?”, היא שאלה אותי. הופתעתי שהיא לא יודעת מה זה. אז אחרי שהכנתי לה הפוך קטן וטוב והיא אהבה את הטעם והקצף, וקצת התביישה שאף פעם לא שתתה הפוך, נתתי לה גם הסבר קצר על ההפוך, או קאפוצ’ינו. 

שליש מהכוס זה אספרסו פולי קפה, שנטחנו ויוצאים כמשקה ממכונת הקפה, או קפסולת קפה. אני פחות אוהבת קפסולות, אין כמו קפה שנטחן במקום. שליש חלב חם ושליש קצף חלב ואסור שיהיה רותח מדי. לפי הכללים הוא צריך להיות חם נעים… 

“ולמה קוראים לו קפה הפוך?”, היא מיד שאלה.

כנראה שזה בגלל היחס ההפוך של יותר חלב מול פחות קפה, שני שלישים מול שליש… ואם שאלתם, אז מקורו של ההפוך הוא באיטליה, אבל דווקא באיטליה הייתי בהרבה בתי קפה ורק במעטים מהם ההפוך היה לי ממש טעים, ואני ממש אוהבת הפוך. 

גם אני גיליתי אותו יחסית בגיל מאוחר, כשנסעתי לפגישת עבודה ומי שנפגשתי אתו הזמין הפוך קטן ואמרתי “אותו דבר”, בלי לדעת מה אקבל. בהתחלה, הקצף היה מוזר לי, אבל מהר מאוד התאהבתי. ככה, אחרי שהסברתי לאורחת על ההפוך, עלו בי זיכרונות הקפה על הלקוחות ועל והעדפות שלהם. 

כיף בלב

לכל אחד יש את ההפוך שלו. יש כאלה שאוהבים אותו בזכוכית שקופה, אחרים רק בכוס קרמיקה. יש כאלה שיבקשו אותו גדול וחזק, יהיו כאלה עם מיליון הוראות, מפורק, רותח, עם חלב דל, בלי קצף וזכוכית. יש שדורשים אותו רותח, עד כדי כוויה בלשון והם לא מבינים שחלב שרוף זה לא טוב ואף פעם זה לא מספיק חם להם והם מבקשים לחמם שוב, ורבים מהם… וזה בדוק, הכוס שלהם מלאה על השולחן והם שותים אותו בכלל קר. 

יש את אלה שבכלל לא יודעים מה זה הפוך ויש כאלה שיודעים, אבל מעדיפים נס קפה של “עלית”, פשוט כזה, של חדר מורים. יש כאלה רוצים את הקפה שלהם בבית קפה מגורען, כמו שהם שותים בבית. אני אוהבת אותו בדרך כלל קטן עם קצף טוב, וכוס פורצלן יפה עם פרחים תמיד עושה לי את זה יותר. כוס חד-פעמית הורסת לי את החוויה והרבה פעמים גם הטעם בחד-פעמי לא טוב לי. אז אם מציעים לי הפוך בחד-פעמי, הרבה פעמים אני מוותרת.   

בשבילי, קפה הפוך כבר שנים זה כמה דקות מפנקות של רוגע. אני אוהבת לפתוח אתו את הבוקר, לסיים אתו את היום בערב ובין לבין – עוד כמה כוסות, בשביל הכיף. אני אוהבת בתי קפה, אני אוהבת לפגוש אנשים לקפה, לארח לקפה. מאז שגיליתי את הקפה ההפוך, אני מכורה אליו והוא עושה לי כיף בלב. 

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?