איך נביא את הילדים לעשייה מבלי שיפחדו מאי הצלחה?

על מנת להגיע לחינוך נכון, שיוביל להשגת כל התקוות שלנו בחינוך, עלינו להקפיד ללא תנאי על שבחים ואהבת אמת, בכל הזדמנות שנקראת בנוכחותנו עם הילדים

אנשים מנסים להבין את סביבתם על סמך השלבים ההתפתחותיים המוקדמים שלהם עצמם, כדי לארגן את ההתנסויות שלהם בדרך הגיונית ולתפקד בצורה מסתגלת, (Bosen,1988). הרגישות לאפשרות של דחייה מופעלת על ידי ההנחה שאם לא אהיה במרכז תשומת הלב, אדָחה ואף יינטשו אותי. הילדים מאמינים שאנשים תלותיים יקבלו אותם ללא תנאים ולא סביר שיינטשו אותם (Bernstein,2005).

שתי נקודות אלו של היצמדות לניסיון כושל בעבר ואמונה שרק אנשים חלשים יקבלו אותם, מעכבת אותם מצמיחה ורווחה נפשית. אנו מקווים לראות עלייה בגמישות בהמשגה של עצמם ושל הזולת, יותר קבלה רגשית וביטויים של חום וחמלה כלפי עצמם וכלפי אחרים, יותר ראיות לאינטראקציות חברתיות הדדיות והתנהגויות מכבדות אחרות וניהול טוב יותר של יצר התחרותיות. על מנת להגיע לחינוך נכון, שיוביל להשגת כל התקוות שלנו בחינוך, עלינו להקפיד ללא תנאי על שבחים ואהבת אמת, בכל הזדמנות שנקראת בנוכחותנו עמם. בשיחות שלנו אתם, נתמוך באמונות מסתגלות ובמאמצים תפקודיים ונבחין בנסיגות לעבר אסטרטגיות של האדרה עצמית ועוררות עצמית מנותקת. יש ערך לסיכום משותף של הכלים המועילים לרעיונות חשובים שעלו בשיחה, או באינטראקציה שמתקיימת בזמן אמת. 

הילדים מצפים שההורים והמורים יקדישו להם זמן, כשהם זקוקים לעזרה ויהיו זמינים בכל עת שהם מרגישים נזקקים. רוצים שההורים והמורים יראו את הייחודיות שלהם ודוחים מחוות צבועות של אכפתיות-יתר. כך הילדים רואים בהורים ובמורים זיוף והקשר הבין-דורי, האמון במבוגרים-האחראים, מתפוגג, עם הגעת הילד לבגרות.

הנכון ביותר הוא להיות אותנטי, לא מזויף. להאמין במה שאנו המבוגרים-האחראים אומרים ומתנהגים בפועל, באופן נאמן למחשבותינו ורגשותינו הפנימיים, חרף השפעות חיצוניות. מאמן כדורגל, גם לגיל צעיר מאוד, לא ישאיר על המגרש, בזמן משחק, ילד שיעלה, לא יחפש את הכדור ולא ישחק בשיתוף עם חברי הקבוצה על מנת להבקיע את הגול. גם אנחנו חייבים לשדר לילד את הציפייה שיעשה למען ההצלחה שלו ושלנו. כל ילד מסוגל להצליח, אם ניתן לו את הכלים הנכונים, אם נאמין בו ולא נוותר עליו. ביחד נהיה עיקשים במטרת הרווחה הנפשית של הילד והצלחתו העתידית להיות עצמאי ועם חוסן נפשי מול כל קושי שייקרא בדרכו. 

* למען הסר ספק, ד”ר מרום אינה עוסקת ברפואה

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?