אול יו ניד איז לאב

השבוע חגגנו את ט”ו באב – חג האהבה. כולנו זקוקים לאהבה, גם מי שלא מודה בזה. האדם הוא יצור זוגי, שצריך מישהו לידו, שישלים אותו, שיהיה החצי השני שלו, שיאהב אותו


 

יעל אליה מדי

השבוע חגגנו את ט”ו באב, חג האהבה. בכל מקום, פיזרו לבבות ורודים, זרי פרחים נשלחו בכמויות, היו מבצעים על בשמים ומתנות, הפייסבוק הוצף בתמונות של אוהבים, הופעות בשקיעה, בזריחה וכל מחווה רומנטית התקבלה באהבה. גם האיש שלי לא שכח לציין את היום החשוב הזה. הוא הביא לי עציץ סחלבים יפה עם סרט וכרטיס ברכה. הוא גם הזכיר לי, למקרה ששכחתי, שאני אהובתו הנצחית ושאני משתבחת עם השנים. נו, מחמאות כאלה שתמיד כיף לשמוע.

אני בתמורה לא הבאתי לו דבר, מלבד את עצמי, גם משהו. איכשהו, תמיד נראה לי שחג אהבה הוא חג שהגבר צריך להגיד שהוא אוהב, לקנות מתנות ופרחים ולפנק. פתאום עכשיו, כשאני מעלה את זה על הכתב, זה באמת לא יפה מצדי, שעשרים שנה שנה רק קיבלתי פרחים כל שנה ולא  החזרתי והוא לא ממש התלונן. טוב, בואו לא נעיר את הדובים משנתם ואף מילה לאיש שלי, כי בהסכמים שלנו, אלה הלא- כתובים, זה סבבה שהוא מפנק, ואני… מתפנקת. הדדיות, אני קוראת לזה. אני מביאה את עצמי והוא את כל השאר.

טוב, נו, לא באמת חשבתם שככה זה יכול להחזיק מעמד שנים. אז חגגנו לנו את חג האהבה רגע אחרי יום הנישואים העשרים, טפחנו לעצמנו על השכם על מה שהשגנו ועל המשפחה שהקמנו, על הדרך שעשינו יחד לאורך השנים, בשמחות ובמשברים ועל העובדה שזה לא מובן מאליו. בכלל, בחיים, שום דבר אינו מובן מאליו וכל יום אנחנו מודים על הטוב הזה שישנו.

בעודנו חוגגים, עם קפה טוב ועוגת שוקולד נהדרת ואחריהם טיול רומנטי על חומות ירושלים, לא יכולתי שלא לחשוב על שתי בנות שאני מכירה שפגשנו בדרך, רווקות מקסימות שחצו את גיל ה-30 ועדיין לא מצאו להן אהבה. מי אמר לך שהם מחפשות אהבה? תהיתי בלבי וגם עניתי לעצמי: כולנו רוצות ומחפשות אהבה, מישהו שיהיה שם תמיד בשבילנו, ללכת אתו יד ביד בשקיעה, שיחמיא לנו, שיקשיב לנו, מישהו לבכות אתו ולצחוק, לאכול יחד, לטייל, לבלות לרקוד, גם לריב. מישהו שיחבק אותנו כשקר, שיעודד אותנו כשמשהו לא מצליח לנו ויפרגן כשהיינו ממש טובות. מישהו שנוכל להתייעץ אתו ולשתף, מישהו שיגיד שהשמלה החדשה יושבת עלינו בול וכשיש ויכוח עם צד שלישי, הוא תמיד יגיד שאנחנו צודקות. מישהו שיבשל לנו ארוחה רומנטית, שיקנה לנו פרחים ושוקולד ומתנות. מישהו, שגם כשאנחנו מתעוררות הפוכות ונראות רע, בשבילו אנחנו נהיה הכי יפות. מישהו להיות אתו בחגים, מישהו לחלוק אתו את גידול הילדים, מישהו שיהיה החצי השני שלנו, כולנו מחפשות מישהו לאהוב.

זוגיות ואהבה זו עסקה רצינית, שמצריכה הרבה עבודה משותפת והשקעה הדדית להצלחתה וכשזה מצליח, זה נפלא. אז ברגע הזה של רומנטיקה ואהבה, אני מייחלת שכל הרווקים הרווקות, הגרושים הגרושות, האלמנים והאלמנות – שלכולם תימצא הזוגיות הטובה, כי לא טוב היות האדם לבדו. מי שיכול לעזור במילה טובה, בשידוך נחמד – יבורך, כי גם אם לא כולם מודים בזה בקול רם, כולנו זקוקים לאהבה, כי האהבה יש בכוחה לרפא לשמח, כי האהבה תמיד תנצח.

 

אפריל 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
אירועים שיתקיימו ב 1st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 4th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 10th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 17th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 20th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 23rd אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?