אביבה סביצקי – “ממיחזור למיזוג”

לקראת תערוכה חדשה בהיכל התרבות בקצרין, אביבה סביצקי מסבירה את בחירתה ליצור עבודות אמנות המבוססות על מיחזור שקיות פלסטיק של הסופרמרקט המקומי. על לוח הצבעים של שקיות הפלסטיק שהופך פסולת לאמנות רלבנטית


 

אביבה: בניגוד לעבודה הקודמת שלי העשויה מנייר ממוחזר שבו אני משתמשת כתמיכה בציורים והדפסים, השילוב של שקיות פלסטיק ממוחזרות בצבע הופך להיות גם הבד. אין בעבודה שימוש בצבעים, אפילו לא טיפה אחת של צבע

אחרי 13 שנים של עבודה בנייר ממוחזר בצ’ילה (ארץ מולדתה) אביבה לוקחת את עבודתה באומנות צעד אחד קדימה במיחזור של שקיות מפלסטיק צבעוניות.

אחד הדברים החשובים בעבודתה היא הבחירה בחומרים בהם אנחנו משתמשים יום יום, במטרה להשאיר משהו מוחשי כחותם מהחיים שלנו במאה ה-21.

במיחזור של שקיות מפלסטיק היא מזכירה לנו שאנחנו חברה בעיקר צרכנית, והיא פונה אלינו כדי שנהיה יותר מודעים לאיכות סביבה שלנו.

המיזוג של שקיות צבעוניות מפלסטיק יוצר לוח צבעים שמאפשרת שקיפויות וטקסטורות שהאמנית משתמשת בהם בשביל ליצור היפוך מלא-חיים מפסולת לרלבנטי.

אביבה סביצקי עובדת בסטודיו שלה בבית בגליל העליון בסביבה של ראש פינה.

העבודות שלה הוצגו בתערוכות בצ’ילה, ארגנטינה, גרמניה, ניו יורק ועכשיו בארץ. הן נמכרות לאוספים ואוהבי אמנות מכל העולם.

על טכניקות

סביצקי: “הדבר שמייחד את השימוש בשקיות פלסטיק ממוחזרות הוא שבניגוד לעבודה הקודמת שלי העשויה מנייר ממוחזר שבו אני משתמשת כתמיכה בציורים והדפסים, השילוב של שקיות פלסטיק ממוחזרות בצבע הופך להיות גם הבד. אין בעבודה שימוש בצבעים, אפילו לא טיפה אחת של צבע.

“אני ממחזרת שקיות פלסטיק צבעוניות בעיקר מהסופרמרקט המקומי אשר נמצאים בשימוש על ידי לקוחות לנשיאת פירות וירקות.

“מכיוון שראש פינה היא עיירה קטנה ורוב החברים שלנו גם מרבים לקנות שם, הם מספקים לי את שקיות הפלסטיק שלהם כדי לתדלק את עבודת האמנות שלי וכך גם עוזרים למאמץ המיחזור המקומי. אני קוראת לזה מזבל לרלבנטי.

“חלק מהעבודות שלי הן עבודות ארעיות כדי להשתמש בפחות חשמל. אני משתמשת בשאריות של חתיכות מפלסטיק ממוחזר כדי להרכיב קומפוזיציה על לוח לבן, מצלמת ומוסיפה צבע רקע בפוטושופ ולאחר מכן מדפיסה אותה.”

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?