שני חיילים תושבי רמת הגולן מצטייני הנשיא

אחת ממצטייני הנשיא היא סגן מיטל ליברמן ממושב יהונתן, ומצטיין נוסף הוא סמ”ר ג’ מדרום רמת הגולן. שניהם מספרים על עצמם בראיון ל”שישי בגולן”, ועל המסקנות מהשירות הצבאי למתלבטים


סגן מיטל ליברמן, מ”פ בקורס תג”ת של חיל החינוך, היא בת 22 ומתגוררת כיום עם ארוסה דניאל במושב יהונתן. מלבדה, ישנם בבית עוד שני אחים גדולים ואחות קטנה. אביה, כך מספרת, מנהל את מטע המנגו במושב ואמה אדריכלית נוף.

מה עשית לפני שהתגייסת?

“למדתי באולפנית בטבריה, הדרכתי בתנועת “בני עקיבא” וגם למדתי יהדות ותורה במכינת ‘עין הנציב’. התגייסתי במסגרת גרעין הו”ד, הדרכה ופיקוד, של חיל החינוך, ועם סיום הקורס שובצתי כמפקדת בחוות השומר על חיילי מקא”ם. בהמשך, יצאתי לקורס קצינים, שלאחריו מוניתי לתפקיד מפקדת מחלקה בקורס “נתיב”, זהו קורס הגיור הצה”לי. תפקידי הנוכחי הינו מ”פ בקורס תג”ת, שמטרתו לעבוד עם חיילים על השלמת 12 שנות לימוד”.

מדוע בחרת דווקא בתפקיד מש”קית הו”ד?

“היה לי חשוב לעבוד עם אנשים, לתת, לעשות משהו משמעותי. שמעתי שהתפקיד הזה עוסק בחינוך, ואני אוהבת את התחום הזה, של עבודה עם אנשים”.

האם יצא לך לקחת חלק במבצע “צוק איתן”?

“במהלך המבצע התנדבתי עם היחידה שלי במקלטים ציבוריים באשקלון. באותו זמן, ארוסי פיקד על טנק בחטיבת השריון 7.

האם יש לך חוויה משמעותית מהשירות?

“בשירות בחוות השומר היה לי את הצוות הכי קשה בפלוגה של המחזור. אני זוכרת שכשהמחזור הגיע לסיום, והצליחו להגיע לסוף שלושה מתוך שבעה חיילים שהתחילו, זה היה רגע משמעותי עבורי. הסתכלתי עליהם והבנתי שכל אחד מהם סיים את הטירונות הזו בזכות ולא בחסד, בעבודה קשה.

“בקורס נתיב היה חייל שעבר בית דין כי רצו לגייר אותו. הוא ממש השתדל לדבר ולהתנהל בצורה כזו שיעבור את ההליך כמה שיותר מהר, וזה מאוד ריגש אותי, ההירתמות שלו לעניין הזה. אנשי בית הדין בכפר עציון בו הייתי הם רגישים, פתוחים, קשובים, מלומדים, אמיתיים. לא רק העשייה שם שינתה אותי, אלא גם האנשים שהקיפו אותי, שגרמו לי לרצות להמשיך לתפקיד נוסף”.

ולאלו שעוד לא התגייסו, שחוששים לקראת הגיוס, מה את יכולה להגיד?

“דבר ראשון, לא לפחד להיכנס לעולם הזה, לומדים להכיר אותו. דבר שני, כשאתה נפגש עם כל כך הרבה סוגי אנשים שבחיים לא היית פוגש באף מסגרת אחרת בכזו עוצמה, אתה לומד שיעור לחיים בהכרה וקבלה של החברה שסביבך”.

סמל ג’ משרת ביחידה מיוחדת, רמת הגולן. הוא מספר לנו על חוויותיו מהשירות הייחודי שהוא עובר.

למה בחרת לשרת ביחידה שלך?

“רציתי להגיע הכי רחוק שאני יכול. חשבתי על המקום שבו אני יכול לתרום את המיטב למדינה. הייתה לי מוכנות נורא גדולה לשרת ביחידה מיוחדת ולפתוח לעצמי כמה שיותר אופציות לתפקידים, לכן עשיתי את הגיבוש של היחידה הזו.

“כשהתקבלתי ליחידה שמחתי מאוד, אבל ידעתי שזה בעצם רק המבחן הראשון ושהדרך עוד ארוכה. במהלך המסלול הארוך בוחנים אותנו על איתנות, מקצועיות, כדי להפוך אותנו ללוחמים הכי טובים שאפשר להיות”.

איך זה להיות חלק מהיחידה?

“זה אומר תמיד לחשוב קדימה, מצופה מאיתנו לקבל משימה ולבצע אותה על הצד הטוב ביותר, גם בשגרה היומיומית וגם בעתות מיוחדות”.

למתגייסים מה תוכל לומר?

“אני מאחל לכם להגשים את השאיפות שלכם לגבי השירות. בסופו של דבר, כל מקום שתגיעו אליו יהיה לכם טוב, זה תלוי בגישה שלכם. תנו את הכל, תרגישו שעשיתם את המקסימום בשביל להגיע רחוק. איפה שלא תהיו תנו 120 אחוז מכם”.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?