רוח טובה

משחק אינטראקטיבי מדליק, הפרחת עפיפונים לשמיים והדרכות באתר מורשתכך חזר הגולן בימי חול המועד פסח להיות האטרקציה של המדינה


חג הפסח הביא התעוררות גדולה בכל הארץ וגם בקרב מוקדי התיירות ברמת הגולן וזאת לאחר השנה הקשה שעברה עלינו בשל מגפת הקורונה.  השנה, אחת האטרקציות המרכזיות בחג הייתה פעילות ששילבה בין אתרי המורשת של מדינת ישראל בעבר ובין העתיד של משק האנרגיה במדינה – הלא היא האנרגיה הירוקה.

אחרי הצלחת הסדרה שעת נעילה ששודרה בערוץ הראשון והביאה את מאורעות מלחמת יום כיפור אל המסך הקטן באמצעות סיפורים מהמלחמה, גדשו אלפי מבקרים מכל רחבי הארץ את אתרי המורשת בעמק הבכא ברמת הגולן בפעילות ייחודית לחג. הפעילות שילבה בין סיפורי מורשת הקרבות של העמק בזמן מלחמת יום הכיפורים, סיפורו של המרגל הישראלי שנתפס בסוריה אלי כהן (ושגם עליו הייתה סדרה לא מכבר בנטפליקס) וטורבינות הרוח החדשות באזור שהן הדוגמא הטובה ביותר למהפכת האנרגיה הירוקה שעוברת על המדינה כולה ובמסגרתה ניתן דגש על מעבר של ייצור חשמל ממקורות אנרגיה טבעיים כמו רוח וחשמל במקום מקורות מזהמים.

צריך לזכור כי ייצור חשמל מאנרגית רוח הוא טכנולוגיה פורצת דרך המצויה בשימוש מסחרי רחב היקף כבר שלושים שנה. בעשור האחרון מצוי התחום בצמיחה מואצת בכל העולם וגם בישראל, כך חוות רוח פועלות כיום במרבית מדינות העולם – מדובר במאות אלפי טורבינות, רובן המכריע ביבשה והןמייצרות חשמל נקי ללא זיהום אויר וללא פליטות פחמן דו חמצני. חשוב לומר כי את תחום אנרגית הרוח מובילות המדינות המתקדמות בעולם, בעלות הסטנדרטים המחמירים ביותר בכל הקשור להגנה על הסביבה ובריאות הציבור.

הפעילות בחול המועד פסח ברמת הגולן פוצלה  לשלוש נקודות הדרכה- המרפסת בקיבוץ מרום גולן, המפקדה הסורית לשעבר ואתר ההנצחה בעמק הבכא. אליהן הגיעו משפחות של מטיילים מכל רחבי הארץ. הן שמעו הסברים מצד מדריכים מהאזור, איך מייצרים חשמל נקי מרוח?באיזו מהירות מסתובבות הטורבינות? איך הן תורמות להתמודדות עם משבר האקלים? ועוד. בנוסף התנסו הילדים (וגם המבוגרים) בהפרחת עפיפונים שהמחישו את עוצמת הרוחות במקום והשתתפו במשחק אינטראקטיבי שכלל משימות שונות ומהנות בצפון רמת הגולן. אחרי ההצלחה המסחררת של הפעילות, אין ספק שעוד נכונו לאזור שיתופי פעולה רבים ומהנים עם אנרגיית הרוח הירוקה שתהפוך את רמת הגולן למוביל בארץ בתחום.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?