ראש השנה 

“מה שמואר – גדל”, היכן שנשים את תשומת הלב שלנו, שם נגדל ונצמח. כדאי שההתמקדות שלנו תהיה היכן הצלחנו בשנה החולפת ובמה עוד נרצה להצליח בשנה הבאה

ראש השנה הבא עלינו לטובה מציין את תחילתה של השנה העברית החדשה. רבים מאתנו ילכו לבתי הכנסת על מנת להתפלל ולשמוע שופר וגם מי שלא מתעטף בטלית, זוכה להתעטף בתחושה מיוחדת השמורה לחג. 

על פי המסורת היהודית, הימים שלקראת ראש השנה הנם עת לחשבון נפש. לסכם בינינו לבין עצמנו את השנה שחלפה, מה הצלחנו לקיים ומה פחות, היכן שגינו בהחלטותינו ומה כדאי לנו לעשות טוב יותר בשנה הבאה. אני מאמינה ש”מה שמואר – גדל”, היכן שנשים את תשומת הלב שלנו, שם נגדל ונצמח. אם תשומת הלב שלנו תהיה על השלילי ועל מה שלא הצלחנו לקיים ולעשות, זה מה שיגדל. לכן, כדאי שההתמקדות שלנו תהיה היכן הצלחנו בשנה החולפת, ובמה עוד נרצה להצליח בשנה הבאה.

ראש השנה – זוהי עת טובה לקבלת החלטות טובות ומיטיבות, וזו הזדמנות מצוינת לפתוח את השנה בסימן של שיפור הרגלי החיים שלנו, הרגלי התנועה, הרגלי האכילה והרגלי השינה וכתוצאה מכך שיפור הבריאות.


כולם יודעים שסוכר לבן, קמח לבן ושומן הם מזונות שלא כדאי לצרוך. אז החליטו שאתם ממעטים בהם. מי שרגיל לשתות שתייה ממותקת, שתו כוס מים לפני כל כוס מיץ. אם אתם מרגישים צורך במתוקים, נסו לאכול קודם פרי
אילו הרגלים כדאי לנו לסגל לעצמנו?

שינה– רובנו ישנים מעט מדי. מאז המצאת החשמל, ובעקבותיו האור והטלוויזיה, האדם כבר איננו מסונכרן עם השמש. שעות האור מתארכות, גם אם מדובר באור מדומה הבוקע ממסך ואנו ישנים פחות. מחסור בשעות שינה משפיע לרעה על בריאותנו. על מנת שלא “לשכוח” ללכת לישון, אני ממליצה להפעיל “שעון מרדים” בטלפון (כמו שעון מעורר) עם מנגינה מרגיעה, שמסמנת כי הגיע הזמן לכבות אורות וללכת לישון. אם אתם מתקשים להירדם, נסו להאזין למוזיקה מרגיעה לפני השינה, לנשום ולהרפות את הגוף. על פי הרפואה הסינית, ישנם מספר גורמים העשויים לגרום להפרעות שינה, בהם חום פנימי, חוסר דם ועוד. טיפול בדיקור סיני הוא יעיל מאוד. אם אתם סובלים, אל תתמהמהו ובואו לטיפול. 

עדיף משהו מאשר לא כלום

תזונה – ברפואה הסינית, התזונה המומלצת מותאמת אישית. כפי שמידת הבגדים משתנה מאדם לאדם, כך התזונה משתנה, כי לכל אחד מתאים משהו אחר. יחד עם זאת, ישנם כללים שחלים על כולם. כולם יודעים שסוכר לבן, קמח לבן ושומן הם מזונות שלא כדאי לצרוך. אז החליטו שאתם ממעטים בהם. מי שרגיל לשתות שתייה ממותקת, שתו כוס מים לפני כל כוס מיץ. אם אתם מרגישים צורך במתוקים, נסו לאכול קודם פרי. הקפידו על שעת הארוחה האחרונה שלכם – ארוחה לילית משפיעה לרעה על העיכול וגם על השינה.

תזונה לקויה יכולה לגרום להפרעות עיכול וכאבי בטן. אבחון ותדרוך לגבי מה נכון ומדויק יותר לכם לאכול יכול לפתור את הבעיה. 

תנועה וספורט – כמעט לכל אדם יש רבע שעה ביום לפעילות ספורטיבית כלשהי. הליכה ברחוב, או אפילו מתיחות בבית – יש שפע של אפשרויות חינמיות ברשת. הבעיה היא שבדרך כלל אין לנו התכווננות לכך בשל עומס השגרה והחיים. אני ממליצה לתלות על המקרר טבלת ימי השבוע, כל יום שהקדשתם רבע שעה לספורט כלשהו – סמנו לעצמכם “וי”!

הספורט החביב עליי הוא יוגה ובתקופות עמוסות, כשאני לא מצליחה לגשת לשיעורים פרונטליים, אני מתרגלת עם יוטיוב, תמיד עדיף משהו מאשר לא כלום. 

מתחים– קשה להימנע ממתחים בארצנו. גם אצלנו ברמת הגולן ה”מנותקת”-לכאורה, ענייני היום ממלאים את הלב בדאגה. החלטה חשובה שתקבלו תהיה להפחית את צריכת החדשות. לא לצפות מדי יום ובטח שלא מספר פעמים ביום. ברפואה הסינית, כל רגש משויך למערכת אחרת בגוף. דאגה תחליש את מערכת העיכול, פחד יחליש את הכליות ומתח יחליש את הכבד. אם האקטואליה ממלאת את הערב שלכם, ובעקבות כך רגשות קשים ממלאים אתכם, החליטו שאתם צופים רק בימים זוגיים, או להפך, על מנת לצמצם את הנזק. לצאת להליכה דווקא בשעת החדשות יכול להיות פתרון נהדר!

מאחלת לכולנו ולכל עם ישראל שנה טובה, שתהא מלאה בהחלטות טובות, בבריאות איתנה ושמחה אמתית. 

הרבה בריאות, קרן   

אפריל 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
אירועים שיתקיימו ב 1st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 4th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 10th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 17th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 20th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 23rd אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?