קייטנת רובוטיקה במתנ”ס גולן בשלוחות בני יהודה וחיספין

מתנ”ס גולן הפעיל השנה שתי קייטנות מדע לילדי כיתות ד’-ה’ בשלוחות בני יהודה וחיספין. הילדים למדו כיצד פועל רובוט, כיצד לפענח צופן, חקרו את החלל החיצון, ובנו מעגל חשמלי. לאור הביקוש הרב, נבדקת אפשרות להפעלת חוגים דומים במהלך השנה


מתנ”ס גולן קיבל הקיץ הזה הזדמנות להפעיל קייטנת רובוטיקה. דרך “קול קורא” של משרד המדע קבלנו את הזכות להפעיל שתי קייטנות רובוטיקה. הקייטנות מופעלות ע”י עמותת ytek הפועלת כדי להנגיש את מקצועות המח”ר (מתמטיקה, חלל ורובוטיקה) אל התלמידים הצעירים, ולעידוד העיסוק במקצועות אלו בעתיד. לשמחתנו, הביקוש לקייטנה היה גבוה מאוד. הקייטנה יועדה לכיתות ד’-ה’ ופעלה בשלוחת בני יהודה ושלוחת חיספין, במשך חמשת ימי הקייטנה למדו הילדים כיצד פועל רובוט, כיצד לפענח צופן, למדו על הסוואת החיות בטבע, חקרו את החלל החיצון, בנו מעגל חשמלי, ולמדו על אשליה אופטית. הקייטנה שילבה חומר לימודי דרך התנסות מעשית וחווייתית. לצערנו לא יכולנו לענות לכל המבקשים להשתתף כיוון שמספר המקומות היה מוגבל, אך אנו מקווים שגם בקיץ הבא נוכל להפעיל קייטנות מסוג זה ולתת את המענה לאותם ילדים שתחום המדע מעניין אותם מאוד.
אנו מודים למשרד המדע על האפשרות לקיים את הקייטנה במחיר מסובסד, לעמותת ytek על ידע רחב והנגשת החומר בצורה חווייתית ומעניינת, לבתי הספר גולן ומצפה גולן על השימוש בכיתה עם מחשבים, לאליהו בילינסקי על הדרכת הקייטנה ולשמרית נוי על הריכוז.
בימים אלו אנו בודקים אפשרויות שונות להפעלת חוגים במהלך השנה בתחומי המדע השונים, ובעידוד משרד המדע נוכל להנגיש את התחום לקהל גדול של ילדים.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?