“צמיחה חדשה”

“מכון שמיר למחקר” ומו”פ צפון במכון המחקר מיג”ל מזמינים את החקלאים בגליל ובגולן לכנס “צמיחה חדשה”, ב-23.9, במתחם “צנובר”, במסגרת תערוכת “צ.מ.ח אקספו”


מו”פ צפון, במכון המחקר מיג”ל של החברה לפיתוח הגליל ו”מכון שמיר למחקר”, מזמינים את כל החקלאים בגליל ובגולן לכנס “צמיחה חדשה”. הכנס יציג מחקרים חדשים ומידע מעודכן שנאסף בניסויים שנעשו בחוות המו”פ ובשטחים חקלאיים, בשנים האחרונות. הכנס ייערך ביום שלישי, 23.9.19, בין השעות 18:00- 15:00, במתחם “צנובר” ברמת הגולן, במסגרת תערוכת “צ.מ.ח אקספו”, בהפקת החברה הכלכלית גולן.

“לכנס שתי מטרות חשובות”, אומרת ד”ר דפנה מיכאלי, המנהלת המדעית של החברה לחקלאות עתירת ידע בגולן. “ראשית, להעביר את המידע העדכני ביותר של המחקרים והניסויים החקלאיים שהתבצעו במו”פ צפון, במכון המחקר מיג”ל, וב’מכון שמיר למחקר’ וכן, להציג גידולים חלופיים, שיטות טכנולוגיות מתקדמות ועוד.

“המטרה השנייה הנה לחזק את הקשר והעברת המידע בין החוקרים לחקלאים. אנו מאמינים  שהמחקר הנעשה בשטח הוא הכי מדויק ונאמן לצרכי החקלאים, כאשר החוקרים והחקלאים משתפים זה את זה בתובנות שלהם. לשמחתנו, אזור הגליל והגולן התברך בחקלאים מנוסים, משכילים, חדשניים ומעורבים.

“במקביל, צומח כאן דור המשך של ‘חקלאים הייטקיסטים’, שמוכן לאמץ את הטכנולוגיות המתקדמות, את האפליקציות המתוחכמות ומבין את החיסכון האדיר הפוטנציאלי במשאבים ואת הפוטנציאל הכלכלי הרב. חשוב לנו שאחרי קבלת המידע בכיוון ‘חוקר > קהל חקלאים ומאזינים’, תינתן הזדמנות לחקלאים להעביר מידע בכיוון ‘הערות והארות החקלאים > חוקר’, כך שחוכמת ההמונים, החיים את השטח ושולטים ברזיו הגידוליים, תסייע לחוקרים להתמקד בתועלות מחקרם לציבור שהם משרתים. אנו מזמינים את החוקרים והחקלאים לדו-שיח במטרה לקדם שיתופי פעולה, דיוק מחקרי וייעול משאבים”.

ד”ר דפנה מיכאלי: “צומח כאן דור המשך של ‘חקלאים הייטקיסטים’, שמוכן לאמץ את הטכנולוגיות המתקדמות, את האפליקציות המתוחכמות ומבין את החיסכון האדיר הפוטנציאלי במשאבים ואת הפוטנציאל הכלכלי הרב”

את הכנס יפתחו ראש המוא”ז גולן, חיים רוקח ויו”ר פיתוח הגליל, אורי דורמן. מיד אחר כך, יוצגו מחקרים מרתקים במגוון נושאים וביניהם: שימוש בדבורי בומבוס לשיפור היבולים בעצי פרי; דישון מדייק – כלי לשיפור הגידולים ולהתמודדות עם מזיקים; שיפור כושר התחרות של ענף התפוח; חקר הפטריות ב”מכון שמיר למחקר”; פיתוח מערכת טכנולוגית חדישה לייצור מוצרי חקלאות לשיווק מחוץ לעונה; שימוש בתנשמות כמדבירות ביולוגיות בחקלאות; פיתוח הקינואה כגידול חדש רב-תכליתי; הדברה משולבת בגישה אקולוגית; ניטור אוטומטי של מאביקים לשיפור יעילות ההאבקה; פעילות המעבדה לאחסון תוצרת חקלאית במיג”ל; על הידרולוגיה, שימור קרקע, וסחף ברמת הגולן; פרוטוקול גידול אוכמניות בצפון ישראל; חיות בר וחקלאות: ניתוח מרחבי של הגורמים המכתיבים את מידת הנזקים, מניעה, ועמדות החקלאים, ושיטות עיצוב בגלעיניים.

בכנס, יוצב “דוכן טכנולוגי אזורי”, שיכלול תערוכה של פיתוחים טכנולוגיים לטובת החקלאות. בתום הכנס ובמהלך ההפסקה, ניתן יהיה לפגוש ולשוחח עם החוקרים והמרצים בדוכן, לשאול שאלות ולהתייעץ. כמו כן, יוצגו בדוכן “קולות קוראים” רלוונטיים לחקלאים. הכנס והתערוכה פתוחים (חינם) לחקלאי הגליל והגולן. כולכם מוזמנים לבוא ולקחת חלק. אנא הירשמו לכנס ולתערוכה (רישום אחד), חשוב לצרכי היערכות:

https://events.machine.co.il/expo-09-2019

 

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?