עידכון משולחן המועצה האזורית גולן

ממשיכים להתקדם לקראת יישום החלטת הממשלה


כחלק מתהליך העבודה לקראת יישום ההחלטה, ולאחר המפגש המועצתי הראשון בו הוצגה התכנית למנהלי האגפים במועצה, כעת, אנו עוסקים בפריטת הסעיפים הרבים. 74 סעיפים שונים הנוגעים ב-70 נושאים, בכל תחומי החיים שלנו. אנו מפרקים ובוחנים מה אומר כל סעיף ברמה הפרקטית. יצרנו מספר צוותים. ביקשנו ממנהלי האגפים לשבץ עצמם בכל צוות באחד משני תפקידיםמוביל/ת הצוות, שותף/ה בצוות. השבוע, בהמשך לכך, ערכנו מפגש נוסף את מנהלי האגפים והצוותים ודייקנו את מבנה הצוותים. כל צוות יעסוק בתחום מסוים אליו שובץ.

ישנן משימות רבות שהן רוחביות ונוגעות לעובדים/אגפים רבים. יהיו גם משימות שיעברו במהלך הדרך מצוות לצוות ומתחום התכנון לביצוע ועד. את התהליך כולו, מלווה יועצת ארגונית שנשכרה למטרה זו. ישבנו עם מובילי הצוותים, פרטנו ודייקנו את התוצרים הסופיים. לדוגמה, כמה גנים יוקמו, בתי ספר, מקומות עבודה, אתרי תיירות נוספים וכד‘. מדובר בתוצרים אותם נראה בסוף התהליך, ברמה הכמותית. לאחר פריטת התוצרים, נשקף את התכנית, השותפים והתוצרים הצפויים בחוברת הסבר לציבור ומשם, נצא לדרך. חלק ממובילי הצוותים כבר נמצאים בקשר עם משרדי הממשלה ומניעים קדימה את העשייה. זה מרגש ממש להיות שותפים לתהליך. מחויבים לעתיד הגולן.

פינוי מוקשים

השבוע, נפגשתי עם ראש הרשות לפינוי מוקשים ונפלים במשרד הביטחוןשרון חדד. יחד, עברנו על תכנית העבודה לשנתיים הקרובות. הרשות לפינוי מוקשים (הרלפמ) תוציא לפועל תכנית בהיקף של כ-30 מיליון שח, שמטרתה פינוי שטחים והעברתם לשימוש חקלאי בעיקר, לצרכים בטיחותיים ובהמשך, אף לבינוי ולהרחבת יישובים.

כנס ראשי רשויות בגולן

נשיא המדינה, שרים, חברי כנסת וראשי רשויות מכל הארץ יגיעו לגולן לכנס הרשויות השנתי

בשבוע הבא, יתקיים בתחומי המועצה, כנס ראשי הרשויות השנתי. הכנס צפוי להביא אל הגולן את נשיא המדינה, שרים, חברי כנסת, ראשי רשויות מכל הארץ ועוד. את הכנס, עורך מרכז השלטון האזורי. התאמצנו מאוד להביא את הכנס לראשונה לגולן. היה חשוב לנו לראות את נציגי הציבור השונים, בכנסת וברשויות, מגיעים הנה ורואים מקרוב את הנעשה בגולן. אחת מהבקשות שלנו הייתה שימוש בעסקים וספקים מקומיים בכנס וכך אכן ייעשה. בנוסף, ביקשנו מהעסקים הגולנים לבוא ולהציג במסגרת ההפסקות בכנס וליהנות מההיכרות, הבלתי אמצעית עם נציגי הציבור והנכבדים המגיעים לאירוע. זו הזדמנות נהדרת להרחיב עשייה וחשוב לנצל אותה לטובת העסקים בגולן.

ישיבת מליאה במכון שמיר למחקר

השבוע, התקיימה ישיבת מליאה במכון שמיר למחקר“. בחרנו לקיים את המפגש במכון כדי להציג את תחומי העשייה של המכון, הייחודיות והשירותים שהמכון מעניק למועצה ולגופים, באזור ומחוצה לו. המליאה קיבלה סקירה מקיפה על פעילותמכון שמיר למחקרוחברי המליאה הביעו רצון ללמוד עוד ולשמוע ביתר הרחבה על המכון והעשייה. הוחלט לקיים פגישה נוספת ואף נוצרו הזדמנויות לשיתופי פעולה בין המכון, ליישובים ונציגי המליאה. אחד הנושאים המאתגרים שעלו במליאה ואנו מברכים על כך, הוא נושא החינוך וההסעות. החינוך הוא בלב העשייה שלנו תמיד ואנו גאים ושמחים להיענות לכל אתגר בתחום. המועצה השקיעה ותשקיע זמן, מחשבה ומשאבים בחינוך ואנו צופים כי בקרוב, אף נעלה מדרגה ביכולות אלו. חינוך ילדינו, ילדי הגולן, לערכי הגולן, כדור ההמשך, חשוב ומרכזי בעשייתנו.

בית החינוךמעיינות

לאחרונה, ביצעה המועצה במעיינותשני פרויקטים משמעותיים שמשפרים את איכות ובטיחות התלמידים והצוות. האחד, תוספת מסוף אוטובוסים לתלמידימעיינות“, שעד כה יצאו כולם מנקודה אחת שיצרה צוואר בקבוק. הפיצול לשני מסופים מאפשר שליטה בתנועה ובטיחות לעולים וליורדים מההסעות. הפרויקט השני שהסתיים הוא מציאת פתרון ויישום לבעיית ניקוז המים והבוץ בחצר. ההשקעות בשני התחומים נעשו על חשבון המועצה.

המועצה האזורית גולן רואה ערך גדול בשגשוג בתי הספר, בעלייה בביקוש לרישום וללימודים בהם. כך גם במעיינות“. אנו רוצים שבית הספר יגדל ויתרחב ויקלוט בשעריו את מי שחפץ ללמוד בו, אך ישנה מגבלה פיזית. הגענו לכלל מיצוי המקום והיכולות במבנה הקיים. לכן, לא נוכל לפתוח כיתה אנוספת בשנה הבאה. אנו עושים את כל המאמצים מול המחוז, במטרה לזרז ולקדם את התכנית למבנה הקבע של בית הספר.

במבנה הקבע, יהיו 16 כיתות לילדי א‘-ח‘, במקום שש הקיימות היום. במבנה החדש, ניתן יהיה להכיל שתי כיתות בשכבה, בהתאם לצורך. אנו מבינים את המצוקה ואת הצורך. לכן אנו בהידברות עם הנהלת בית הספר, הנהגת ההורים וההורים עצמם. אנו עורכים סדרת פגישות ומנסים לסייע ככל הניתן. המצב אינו מיטבי ואינו נעים לאף אחד. היינו שמחים לאשר את כל הבקשות, אך אנו פועלים תחת המגבלות האובייקטיביות של מקום ומיצוי יכולות תכנוניות

הידברות עם ועד נהגי המועצה

כבר כמעט שנה, שאנו נמצאים בהידברות על תנאי ההעסקה של נהגי האוטובוסים במועצה. חרף הדרך הארוכה, תמיד שאפנו להסכמות. אנו מאמנים כי כעת, אנו נמצאים בישורת האחרונה. נדייק יחד עם היועצים המשפטיים את הניסוחים ונוכל לבשר בקרוב כי ההסכם נחתם.

כבישים, ריבוד ותיקונים

השבוע, החל ריבוד בכביש לחד נס. בשבוע הבא, תחל העבודה בציר המפלים

נתיבי ישראלהחלו ביישום תכנית העבודה לכבישי הגולן. השבוע, החל ריבוד בכביש לחד נס. בשבוע הבא, תחל העבודה בציר המפלים, כביש 808 ובעוד כשבועיים, צפויה להתחיל העבודה בכביש 98, בין רמת מגשימים למבוא חמה. העבודה בכיכר קצרין צפון נמצאת לקראת סיום ואנו צופים כי אזורים נוספים יטופלו בקרוב. נעדכן בעוד פרטים בהמשך.

ישיבות שיפוט של צוות אגף ההנדסה והתכנון עם משרד השיכון

מקדמים תכניות פיתוח ליישובים יונתן, עין זיוון וכנף

השבוע, התקיימו ישיבות עבודה משותפות לצוות אגף ההנדסה והתכוון וצוות משרד השיכון, בשילוב מתכננים שונים, לקידום תכניות פיתוח ליישובים יונתן, עין זיוון וכנף. אילו רק חלק מהישיבות המתוכננות לקראת יישום החלטת הממשלה לגולן. מחויבים לעתיד הגולן.

פורסים סיבים אופטיים

כיום, נדרש לכל בית אינטרנט איכותי. בגולן, מסיבות שונות, ובמשך שנים, היה אינטרנט אטי ולא יציב. ביוזמת ראש המועצה, חברה המועצה לכ-50 רשויות מקומיות, שפרסמו מכרז משותף לפריסת סיבים אופטיים, בפס רחב, עבור תושבי המועצה. מטרת המכרז היא לאפשר לתושבי הגולן שירותי אינטרנט במחיר תחרותי, מהיר ואיכותי.

בימים אלו, המכרז הסתיים ונבחרו ארבע חברות שעמדו בתנאי המכרז. על מנת להתחיל בעבודות הפריסה ביישובים, נדרשת היענות של כ-60% ממשקי הבית ביישוב, או 100 ממשקי הבית, המספר הנמוך מבין השניים. קישור להרשמת מתעניינים מופץ בימים אלו דרך מנהלי הקהילות ביישובים ומעל 1800 משקי בית כבר נרשמו. ההרשמה בעיצומה וכמובן ניתן להצטרף.

המועצה מובילה את המכרז באמצעות החברה הכלכלית ובשיתוף פעולה עם קהילת ההייטק הגולנית (Heights-Tech), אגף הקהילה במועצה ומנהלי הקהילות ביישובים. מדובר בפתרון קצה טכנולוגי שמבטיח חיבור ויציבות, המהווים בסיס לכל טכנולוגיה ומאפשרים עבודה מרחוק, הנדרשת מאוד בימים אלה. זהו צורך בסיסי ואנו מחויבים לאפשר את קיומו.

חנוכת מבנה חדש במכינתקשת יהודה

מכינתקשת יהודההוקמה בשנת 1991, במושב קשת. זוהי מכינה קדםצבאית, תורנית לבנים. למכינה מעל 2,600 בוגרים מכל רחבי הארץ. בנים בוגרי יב מגיעים למכינה ובה נעשית, בין היתר, גם הכנה לשירות צבאי משמעותי, בפן הפיזי, המנטלי והרוחני.

בזכות המבנה החדש, תוכל לקלוט המכינה עד 180 חניכים לשנה (עד כה היה מקום ל-76) ותוכל להרחיב את תחומי העשייה. במכינה, כבר עסוקים במיונים לשנה הבאה. בזכות ההשקעה של קקל, ופעילות חטיבת החינוך עם מועצת וחניכי המכינות הקדםצבאיות, זוכים המגיעים לידע ואהבת הארץ, לסיורים, גיבוש הזהות היהודית והישראלית ולחיבור להיסטוריה, למורשת, לטבע ולסביבה. תודה גדולה לקקל על תרומתה להקמת הבניין ולעשייה השוטפת. זהו שיתוף פעולה פורה לאורך השנים וחנוכת המבנה מעצימה עוד את הקשר.

סיום תכנית ראשונה שלמקומי

השבוע, התקיימה במרכז צעיריםגולן, בצנובר“, מסיבת הסיום של המחזור הראשון בתכנית המנהיגותמקומי“, מבית המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל. בערב המרגש, הציגו חברי הקבוצה את המיזמים בפני ראש המועצה האזורית גולן, חיים רוקח ומנהל המרכז הקהילתי גולן, שרון פז אגאי. נערכו סיכומים, חלוקת שי ותעודות. אומנם זהו מפגש אחרון לתכנית ההכשרה, אך למעשה, חברי הקבוצה ממשיכים עםמרכז צעיריםכצוות מוביל, שיהיה שותף לפיתוח תחום הצעירים בגולן. הצוות ימשיך להיפגש, להתעדכן וליזום. בקרוב, ייפתח המחזור השני, פרסום להרשמה ולראיונות יצא בהקדם.

מילה טובה לעובדת מסורהאיריס סנואני

איריס מביאה תמיד הרבה לב לכל דבר ועניין שהיא נוגעת בו, תמיד ברגישות, כבר 26 שנים במרכז הקהילתי גולן

איריס עובדת במרכז הקהילתי גולן כבר 26 שנים. איריס היא תושבת קצרין ולאורך השנים, הפכה להיות ציר מכוון ומקצועי בארגון. תפקידה של איריס הוא ניהול המשרד במטה המרכז הקהילתי, אך בשנים האחרונות, איריס פועלת ומשפיעה על הרבה מאוד מעגלים ותחומים בארגון, מעבר להגדרת תפקידה הפורמאלית, לרבות בתחומי משאבי האנוש.

בשנתיים האחרונות, איריס לקחה על עצמה גם את תפקיד ממונית הקורונה בארגון ואחת הסיבות שהמרכז הקהילתי התנהל בתקופה מורכבת זאת בגאווה גדולה נעוצה ביכולות ובמקצועיות של איריס. איריס מביאה תמיד הרבה לב לכל דבר ועניין שהיא נוגעת בו, תמיד ברגישות, עם הסתכלות ארגונית ואישית על הסיטואציה ועם המון ידע וזיכרון ארגוני רבשנים. זה אושר גדול שאיריס יושבת בצמתי חשיבה וקבלת החלטות שמשפיעים יוםיום על האקלים הארגוני ומשפיעה, יחד עם כל השותפים, על עיצוב מרחב החיים הגולני.

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?