משולחן המועצה האזורית גולן

מפגש מצוין ומועיל עם שר הכלכלה ניר ברק וצוות משרדו להמשך היזמות והפיתוח הכלכלי בגולן החינוך בגולן הוכר בידי משרד החינוך כפיילוט ארצי למערכת שמתנהלת  כולה בתפיסת הכלה והשתלבות יוזמה חדשה: עורכי ועורכות דין מהגולן מתאחדים למען הקהילה המתנדבים בנקודה טובהבחוף לבנון מסכמים שבועיים לתחילת הפעילות 33 מדיחי כלים חדשים לגני הגולן במסגרת חינוך סביבתי לגמילה מחדפ


רוצים להיות חלק מההצלחה של הגולן

בתחילת השבוע, נערך מפגש מצוין ומועיל עם שר הכלכלה, ניר ברקת ומנכל המשרד, אמנון מרחב, שהגיעו לביקור וסיור בגולן, יחד עם צוות מקצועי רחב מהמשרד. ערכנו בפני השר וצוותו סקירה על הנעשה בגולן והעלינו את הנושאים בהם נדרשות התאמות ודיוקים בהחלטת הממשלה.

השר וצוות המשרד הציגו את תפיסת העבודה לקידום כלכלת הגולן וביקשו שאנשי המועצה יהיו חלק מצוותי החשיבה והעבודה יחד עם צוותי המשרד. ניר ברקת ציין בסיפוק את היצירתיות וההצלחות של הגולן ואמר שהם רוצים להיות חלק מההצלחה הזו ואף יירתמו בכדי להעצים אותה עוד יותר. “בגולן ישנם כמה וכמה מיזמים נפלאים בתחומי האגרוטק והפודטק, שמתאימים למודל העבודה של המשרד ותפיסתי היא שיש לסייע למיזמים כאלה לפרוץ לשוק הביןלאומי“, אמר השר. בהמשך, החמיא השר להתקדמות בפיתוח פארק התעשיות המשותף לגולן והכפרים הדרוזיים בצפון הגולן ואף הביע את רצונו לערוך בגולן מספר כנסי התנעה אזוריים שיסייעו לחברות בעלות פוטנציאל התרחבות לחול להפוך למאיצי צמיחה משמעותיים.

צוות המשרד החמיא אף הוא לפעילות היזמית הענפה והקבועה בגולן, שמשתלבת עם תפיסת העבודה של השר והמשרד. “יש לכם אנרגיות מטורפות וזה תורם למוטיבציה שלנו לבוא לכאן שוב ושוב, על מנת לסייע“, נאמר בפגישה. לאחר המפגש, נערך טקס הסרת הלוט משלט הרחבת פארק התעשייה בבני יהודה, בו יהיו משולבים גידולים חקלאיים, לצד מרכז מסחרי. אנו משוכנעים כי ביקור השר ואנשי משרדו יתרמו להמשך השגשוג והפיתוח של הגולן.

תפישת ההכלה וההשתלבות בחינוך הגולני

מערכת החינוך בגולן, בהובלת מנהלי בתי הספר, תמשיך לפעול גם בשנה הקרובה לחיזוק וטיפוח ההכלה של כלל התלמידים, במסגרות החינוכיות השונות. תפישה זו נועדה לחזק את היכולת לראות את צרכיו האישיים של כל תלמיד ולהתאים לו את המענים הטובים ביותר בהתאם לאפשרויות. במסגרת זו, מושם דגש על התאמת מבנה השיעור, המרחב הלימודי והמשימות הלימודיות, כך שיעניקו מענה הולם לכל תלמיד באופן פרטני.

בפורום מנהלי החינוך המשותף לשתי המועצות (גולן וקצרין), המנהלים עסקו בשנה האחרונה בליבון ודיוק תפיסת ההכלה ברמת הכיתה והמבנה הארגוני הביתספרי, העלו דילמות מהשטח ועסקו בהן במסגרת למידת עמיתים.

תהליך ההכלה וההשתלבות במערכת החינוך בגולן מלווה במדריכים מקצועיים ובהם גם הממונה הארצית על התחום במשרד החינוך, מוריה טלמור. מוריה מלווה את התהליך, הנחתה את אחד ממפגשי המנהלים ומהווה גורם משמעותי בתהליך.

לשמחתנו, משרד החינוך נענה לפנייתנו להכיר במערכת החינוך בגולן כפיילוט ארצי בתחום. האישור מעניק תמיכה ממשרד החינוך לקיום ימי הדרכה עבור כלל צוותי החינוך בגולן. במקביל, בשנה הקרובה, תתפתח קהילת רכזי הכלה ביתספריים, בהובלת מרכז פסגה. תפיסת הכלה והשתלבות מציבה אתגרים לצד הזדמנויות להתנסויות מקצועיות בהיבטים הפדגוגיים, הרגשיים, החברתיים ועוד. זוהי דרך ארוכה, אך אין ספק שהיא הנכונה ומשמח לדעת שמערכת החינוך שלנו כבר צועדת בה.

עורכי ועורכות הדין של הגולן מתאחדים למען הקהילה

לאחרונה, נערך כנס ראשוני בלתי פורמלי בגולן, שמטרתו הייתה ליצור היכרות וחיבור בין  עורכי ועורכות הדין הפועלים וגרים בגולן. במסגרת המפגש, נחשפה נבחרת מרשימה של אנשי מקצוע מגוונים, המתמקדים בתחומים שונים ופועלים בגולן ומחוצה לו.

הפורום שהוקם על ידי עורכי הדין הגולניים מורכב מארבע רגליים מרכזיות: נטוורקינג והיכרות, הפצת מידע שימושי לציבור וטיפול בבעיותרוחב גולניות, יצירת מסגרת עבודה גולנית וקוליגיאלית בין עורכי הדין, ופרויקט פרובונו לקהילה, המגיע לסייע משפטית לכלל התושבים בגולן על ידי חברי הפורום,
כל אחד בהתאם להתמחותו.

בפגישה שהתקיימה במועצה, עם מנהלים מתחומים שונים במועצה, הסכימו הגורמים על יצירת שיתוף פעולה בנושאים משפטיים שונים, כולל כנסים בנושאי הורשה, הסדרת נחלות, ועדות קבלה והעברת מידע משפטי רלוונטי לידיעת הציבור בהתאם להתמחויות חברי הפורום.

אחד הדברים המרכזיים החשובים לפורום, הוא מתן ערך לתושבי הגולן וסיוע בפתרון בעיות משפטיות מגוונות. לשם כך, הוחלט כאמור על פרויקט פרובונו, בשיתוף האגף לייעוץ וטיפול ויחידת ההתנדבות, שיעניק סיוע משפטי ראשוני ללא תשלום לאלו שידם אינה משגת, בהתאם לתחומי ההתמחות של חברי הפורום.

עוד עלה בפגישה כי חיזוק עסקים מקומיים הנו מטרה שחשוב לקדם ולתת לה תשומת לב עבור כלל העסקים ונותני השירותים בגולן.

חברי הפורום מספרים כי הפגישה הייתה פורה ועניינית וכי חברי וחברות הקבוצה נחושים לקדם את המטרות למען תושבי הגולן.

עורכי דין מהגולן המעוניינים להצטרף מוזמנים לפנות asafsadeh@gmail.com

ישנקודה טובהבכנרת

לפני כשבועיים, החל לפעול בחוףלבנוןשבכנרת מתחםנקודה טובה“, המהווה פינה מוגנת לנוער. המקום מופעל בידי צוותים מקצועיים ומתנדבים. השבוע, הגיעו למתחם מנהלי הביטחון הקהילתי ממחוז ירושלים ויוש, יחד עם הנהלת מחוז צפון שלתכנית 360″, על מנת להתרשם מהפעילות.

את האורחים קיבלו וליוו בסיור מנהל היחידה לביטחון קהילתי גולן, זאב שנקר, עם מנהלתכנית 360″ בגולן, יצחק כהן. בביקור, קיבלו האורחים סקירה  על הפרויקט, שלאחריה הצטרפו לישיבת פתיחת משמרת של צוות המתחם.

פרויקטנקודה טובהפועל בהובלת המועצה במסגרת התכנית הרבשנתיתמתחברים לנוער בחופים“, כחלק מתכנית 360″, למניעת מצבי סיכון ואיתור בני נוער במתחמי הבילוי בחופש הגדול.

את המתחם בחוףלבנוןמפעילים צוותים של מדריכי נוער, עובדים סוציאליים ומתנדבים. המתחם מהווה מרחב מוגן, המסוגל להפחית מצבי סיכון אליהם חשופים בני הנוער בחוף. כמו כן, מתחםנקודה טובהמהווה עבור בני הנוער, בזמן שהותם בחוף, מרחב לשיח משמעותי עם בני גילם ועם מבוגרים, לצד משחקי קופסה, פינות יצירה ובעיקר מאור פנים והקשבה היוצרים אקלים בטוח.

גם השנה, פוקדים את המתחם אלפי בני נוער מכל הארץ ומכל המגזרים, מה שממחיש עד כמה מדובר בפרויקט
חשוב והכרחי.

אומריםלאלחדפעמי בגן

במסגרת התכנית של המשרד להגנת הסביבה לגמילה משימוש בכלים חדפעמיים, ולהפחתת פסולת פלסטיק, המשרד הקצה תמיכה ארצית בהיקף של כ-45 מיליון שח, להוצאת הכלים החד פעמיים ולרכישת מדיחי כלים בגני הילדים בישראל. הובלת המהלך, באמצעות מערכת החינוך, נובעת מההכרה כי חינוך לקיימות ושמירה על הסביבה מתחיל מגיל צעיר.

לאחרונה, התקבלו 33 מדיחי כלים חדשים לגני הילדים בגולן, במסגרת תמיכת המשרד ואנו מודים על המהלך. הכנסת המדיחים צפויה לתרום גם באספקט הבריאותי והשמירה על ההיגיינה בגנים. כך מרוויחים פעמיים: גם שומרים על הסביבה ונגמלים מהכלים החדפעמיים וגם מאמצים הרגלים בריאים ונכונים.

בדרך הכסף

מרכז צעירים גולן, בשיתוף פעולה עם מרכז תעסוקה בחכל ואגף ייעוץ וטיפול במועצה, יצאו בסדרת הרצאות בתחום הפיננסי והתנהלות כלכלית נכונה. השבוע התקיימה ההרצאה הראשונה שעסקה בנושאאנחנו והכסף שלנו“.

ההרצאות מתקיימות כולן בבית הבירה פס בקיבוץ גשור. הכניסה בעלות 35 ₪ למשתתף, כולל בירה ראשונה עלינו. מזמינים את הציבור כולו להרצאות הבאות: פנסיה לצעירים (14.8), “אמא יש רק שתייםהטוויסט הכלכלי” ( 21.8) והשקעות למתחילים ( 28.8 ).

פרטים נוספים באתר המרכז הקהילתי ובעמודי הפייסבוק של החכל והמרכז הקהילתי גולן.

שלושה דורות, מושב אחד

לפני כשבועיים, התכנסו במושב יונתן כ-100 בוגרים ובוגרות של המושב, לשבת מרגשת של חיבור בין שלושה דורות: ותיקים, בוגרים וצעירים.

השבת נפתחה בקבלת שבת מיוחדת בהובלת הזמר והיוצר, בן המושב, דולב ששון. בערב שבת, נפגשו הבוגרים עם מדריכי נוער מעשרים השנים האחרונות, לפעילות במעגלים, לפי קבוצות גיל.

השבת נחתמה בארוחה חגיגית משותפת על הדשא עם כל ותיקי יונתן. המפגש אורגן במסגרת הפרויקט השנתי ליצירת מפגשים וחיבורים ביןדוריים במושב.

תודה למרכז צעירים גולן ולמרכז הקהילתי אשכולאלעל“, על התמיכה והדחיפה לפרויקט החשוב והמרגש.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?