מרום גולן: תותים מתוקים לחודשי הקיץ

לראשונה בחודשי הקיץ: 7.5 טון תותי קיץ מתוקים מצפון הגולן משווקים לצרכן בימים אלו. תותי הקיץ גדלים על מצע מנותק ואיכותי מתוצרת טוף מרום גולן, המאפשר לראשונה בישראל גידול מסחרי של תות שדה, מתוק במיוחד, ברמת הגולן בשיא הקיץ


תות השדה, פרי חורף עד כה, טופח בימי החורף עקב הצורך של התות למעט שעות אור יום וטמפרטורות שאינן גבוהות. התות שוו בישראל בדרך כלל בחודשים נובמבר-מאי.

אך הראש היהודי עושה לנו פטנטים… מחקר ויוזמה חדשה של מו”פ (מחקר ופיתוח) צפון של החברה לפיתוח הגליל, ענף החקלאות בקיבוץ מרום גולן, הנעזרים בחומרים ומצעי קרקע מקצועיים ואיכותיים של טוף מרום גולן, מאפשרים לראשונה בישראל גידול מסחרי של תות שדה, מתוק במיוחד, ברמת הגולן בשיא הקיץ, בחודשים יוני עד אוקטובר.

תותי הקיץ משווקים באופן מסחרי לראשונה בימים אלו! ומאפשרים לחקלאי הגולן יתרון שיווקי כלכלי בהארכת עונת שיווק תות השדה, ולנו הצרכנים ליהנות תקופה ארוכה יותר מהפרי היפה והטעים.

החל משבוע זה ובמהלך יוני-אוקטובר ישווקו תותי קיץ הגדלים על שטח של 3 דונמים ומניבים כ-7.5 טון תותי קיץ מתוקים ויפים הגידול מתבצע בשני אופנים: אדמה טבעית ומצע טוף מנותק מהאדמה.

ערן פישר, מרכז המטעים במרום גולן: “אנחנו מצלילים ברשתות את חלקות התות, למניעת מגע ישיר של הפרי עם קרני השמש ומשקים יותר להורדת הטמפרטורה. היתרון במרום גולן, הוא בלילות הקרירים המאפשרים מנות קור ופריחה מצוינת של התותים”

ערן פישר, מרכז המטעים במרום גולן מסביר את היתרון של מרום גולן בגידול: “כיום מתאפשרת פריחה של התותים עד לטמפרטורה של 37-38 מעלות. בגולן לעיתים הטמפרטורה גם חוצה את המעלות הללו ולכן אנחנו מצלילים ברשתות את חלקות התות, למניעת מגע ישיר של הפרי עם קרני השמש ומשקים יותר להורדת הטמפרטורה. היתרון במרום גולן, 1000 מטרים מעל פני הים, הוא בלילות הקרירים המאפשרים מנות קור ופריחה מצוינת של התותים”.

אלקנה בן ישר, מנכ”ל מו”פ צפון בחברה לפיתוח הגליל אומר: “אנו שמחים על ההישג המחקרי יישומי של התותים, לשלב בו נית לשווק לרווחת הציבור תותי קיץ הגדלים בשני סוגי קרקע: אדמה טבעית ומצע טוף מנותק מהאדמה, המניבה תות שדה איכותי”.

תותי הקיץ גדלים על מצע מנותק ואיכותי מתוצרת טוף מרום גולן. חיים שטיינברג, מנכ”ל חברת טוף מרום גולן, מציין כי שיתוף הפעולה הפורה עם חוקרי מו”פ צפון וחקלאי קיבוץ מרום גולן הניבו תוצר מוצלח ופורץ דרך המאפשר לצרכן הישראלי כבר בימים אלו ליהנות מתותי קיץ ובעתיד היקף התוצרת יורחב וייתכן, כי פירות וירקות עונתיים נוספים האופייניים לחורף יטופחו גם בקיץ.​

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?