מסע מים חיים

18 צלמים מתכתבים עם טקסטים פרי עטו של לוחם מגלן סמ”ר עמיחי יעקב ונינו הי”ד

כתבה: שפרה בירנבוים

ש מונה עשר צלמים בהדרכתו של עופר בלנק, יצאו לצלם בעקבות מפגש עם כתביו של עמיחי ונינו הי”ד. מתנ”ס קצרין, עדה סימוניץ בראשו, לקח על עצמו להעמיד את התערוכה בלובי היכל התרבות בקצרין, עד סוף החודש. לכבוד התערוכה יצא לאור קטלוג מרהיב ובו קטעי ההגות והצילומים.

עמיחי, בן קצרין, נהרג בכפר עזה בשעות הקרב הראשונות, הציל חיי יהודים ונפל מות גיבורים. לאחר מותו, נמצאו שירים וכתבים רבים שכתב. דרכם נחשפת ומאירה נפשו המיוחדת, מלאת הצימאון לשלמות, לחיים מלאים ולקרבת אלקים.

משפחת ונינו, מנציחה את זכרו בדרכים רבות. לפני כמה חודשים הוקמה לזכרו פינה חמה לחיילים, ועכשיו תערוכה נודדת של מיטב הצלמים.

עופר בלנק, מוביל קבוצת הצלמים ואוצר התערוכה, מספר, שיצא מהביקור שלו אצל משפחת ונינו, עם חוברת שירים שכתב עמיחי הי”ד. והוא מספר:

התחלתי להתעמק בטקסטים, גיליתי הגות הקשורה לחיים עצמם, לקשיים שבאים עם השירות הצבאי ולעולמה של תורה. בטקסטים מבינים את עולמו המיוחד של עמיחי, את היכולות לרדת לעומקם של דברים…”

עופר חשב שהצילום כמדיה חזותית, יכולה להתכתב עם הגותו של עמיחי, וזוהי דרך טובה לזכור ולהנציח את עמיחי, להפוך את בר החלוף לנצחי. וכך בחר כל צלם טקסט שהוא מתחבר אליו, וחיבר לו צילום או מיצג.

שמונה עשרה צלמים משתתפים בתערוכה ויוצרים דיאלוג חזותי מול הטקסטים הכתובים. בחלק מהצילומים יש קשר רעיוני ברור, ובחלקים אחרים החיבור אסוציאטיבי ומופשט.

בפתיחת התערוכה השתתפו בני משפחת ונינו, והצלמים הרבים. כמו כן נכח כבוד ראש המועצה, יהודה דואה, ואף נשא דברים לזכרו של עמיחי הי”ד. רבים מתושבי קצרין והגולן כיבדו את המעמד. עופר בלנק סיפר את סיפור התערוכה, מני ונינו, סיפר עוד ועוד על בנו עמיחי הי”ד, סיפורים שלא מפסיקים להגיע אל המשפחה, וגם על כתבים רבים שנחשפו ונחשפים.

בחודש הבא התערוכה נודדת לירושלים.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?