ממשיכים קדימה

גם השבוע חווינו מספר אירועים שהזכירו לכולנו את המציאות המורכבת בה אנו חיים. לצד חידוד מערכת העדכונים בחירום ואישור מענקים לעסקים שנפגעו בגולן, המועצה עוסקת בהכנות לחגים ולימי הזיכרון, בייצוב מצבה הכלכלי, ובחיבור לשותפים בארץ ובחו”ל שיסייעו לנו להגשים חלומות

בסוף השבוע שעבר, נפגש מפקד אוגדת הגולן, 210, תת אלוף ציון רצון עם ראשי הרשויות בגולן. במהלך המפגש, הוצגו עיקרי הערכת המצב המודיעינית והמבצעית, עיקרי פעילות האוגדה, חיזוק מערך ההגמ”ר והמאמצים המרכזיים במהלך המלחמה.

ראש המועצה, אורי קלנר, חזר על האמירה הערכית והאסטרטגית שהגולן לא יפונה ואנו מצפים ופועלים מול הצבא ומול משרדי הממשלה כדי לוודא שביטחון תושבי הגולן והצרכים שלנו מקבלים מענה בהתאם.

עדכונים בחירום

אנו נמצאים בעידן המידע, בו אנו מוצפים מידע מערוצי תקשורת ומדיה חברתית. בשעת חירום, יש כמה גורמים מדווחים ומנחים והמציאות מלמדת אותנו שלעתים ישנן סתירות בהנחיות.

המוקד הראשוני לקבלת מידע הוא שמיעת אזעקה וקבלת התרעה באפליקציית פיקוד העורף. במצב כזה, יש לפעול מידית בהתאם להנחיות פיקוד העורף.

בנוסף, אם רבש”צ היישוב מזהה איום, תנועה חשודה וכד’ – הוא מעדכן את התושבים (סמס, אפליקציית מקומי וכן הלאה) לצד מתן הנחיות ויש למלא אחר ההוראות, עד לקבלת עדכון רשמי מהצבא והמועצה.

במקביל, בכל אירוע, מרכז ההפעלה של המועצה מתעדכן מול אוגדת הגולן ופיקוד העורף ומוציא מידע כולל ההנחיות הרלוונטיות.

כדי לייעל את אופן העברת ההודעות לציבור, נפתחו בזמן המלחמה קבוצות וואטסאפ שקטות להודעות חירום.

להצטרפות, שילחו הודעה למספר: 050-277-8534, או סירקו את הברקוד:

מסרונים מהמרכז נשלחים בדרך כלל לתושבי היישובים המושפעים ישירות מהאירוע בלבד.

תמיכה בעסקים

במאמץ משותף של ראשי המועצות גולן וקצרין, סוכם עם משרד האוצר על אישור פיצויים לבעלי עסקים בתחומי התיירות והחקלאות בגולן, על הרבעון הראשון של שנת 2024.

בנוסף, לצד קצרין, הוכנסו להגדרת “יישובי ספר” עוד ארבעה יישובים: בני יהודה, חיספין, חד נס ורמת טראמפ. משמעות ההכרה היא שעסקים ביישובים אלה יהיו זכאים גם כן לתבוע פיצויים במסלול האדום, על כל תקופת המלחמה ועד ל-7.10.24. חשוב לציין שיתר יישובי הגולן כבר נכללים בתוך ההגדרה.

התקנות ייכנסו לתוקף לאחר אישורן הסופי בוועדת הכספים בכנסת.

החלטה זו מהווה אמירה ממשלתית ברורה של תמיכה בהחלטה הערכית והאסטרטגית שלנו כי הגולן לא יפונה ואנו מודים לשר האוצר על הבנת הצורך והמסירות למען הגולן.

לצד המענקים, מחלקת התיירות בחכ”ל והנהגת המועצה ממשיכים לפעול כדי לעודד תיירות בגולן גם בימים מורכבים אלו ונעדכן ככל שיהיו התפתחויות.

ימי הזיכרון בצל המלחמה

במהלך משותף בין אגף הקהילה במועצה למרכז הקהילתי על מחלקותיו – תרבות, “עיינות” ומחלקת הילדים והנוער, התכנסנו בשלישי האחרון, ללמידה וחשיבה משותפת על הימים הלאומיים שבפתח.

שאלנו את עצמנו מה השתנה בקהילות שלנו מאז ה-7.10 ואיך נכון לציין את הימים החשובים האלו. מנהלי קהילות, רכזי תרבות, מובילי טקסים ומנהלי מערכות חינוך ביישובים ישבו יחד, צפון ודרום, מנווה אטי”ב ועד מבוא חמה, יישובים קהילתיים, מושבים וקיבוצים. הלמידה וההפריה ההדדית הרחיבה את האפשרויות וסל הרעיונות.

ראש “מרכז ורדה” הבין-לאומי לבינוי קהילה, ד”ר שרל’ה שדמי וורטמן, הקנתה למשתתפים עקרונות דרכם יש לעבור בכדי להתאים את הטקסים והאירועים לזמן הזה ולקהילות שלנו, מתוך הבנה שתרבות בונה קהילה וקהילה בונה תרבות. תודה מיוחדת למכללת תל-חי קמפוס “אוהלו” שאירחו את המפגש במבנה החדש והיפהפה ברוחב לב.

ייצוב כלכלי

אחת המשימות הגדולות הניצבות בפני המועצה היא אישור תקציב 2024, אל מול גירעון גדול שפוגע ביכולת לתת שירותים לתושב. אנו פועלים במספר צירים כדי להתמודד עם הגירעון ולאפשר לנו לייעל ולשפר את השירות לקהילות ולתושבים.

הנהגת המועצה פועלת סביב השעון במפגשים עם שרים ובעלי תפקידים ולצד התחושה החיובית, וצעדים פרקטיים שננקטים בעקבות המפגשים, ישנה הבנה שמועצה בגירעון תקבל סיוע בהגדלת תקציבים, בתנאי שתנקוט צעדים שונים.

אנו לומדים את הדרישות ובוחנים את המשמעויות השונות. כמובן שהמידע המלא יפורסם בשקיפות מלאה.

מדברים בין-לאומית

השבוע, ציינו את יום השנה החמישי להכרה האמריקנית בגולן, כחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. מעבר לחשיבות המדינית אסטרטגית של המהלך, פתחה ההכרה שדה של הזדמנויות עבור הגולן לשיתופי פעולה עסקיים, מחקריים ופילנתרופיים עם גופים בין-לאומיים. המועצה רואה חשיבות ביצירת שיתופי פעולה עם ארגוני מגזר שלישי, קהילות יהודיות וכן קהילות אוהבי ישראל בחו”ל.

השבוע, התקיימו במועצה מספר פגישות לקראת הקמת מערך קשרי חוץ גולני, אשר יפתח את הגולן לעולם ויאפשר לגייס שותפים ומשאבים לעשייה הגולנית.

המשימות המידיות הן גיוס שותפים למתן מענה לצרכים דחופים לאור המלחמה, לרבות סיוע למשפחות המגויסים והמפונים, אך אנו גם עם הפנים קדימה, למילוי צרכים והגשמת חלומות, יחד עם השותפים שיוכלו וירצו לסייע לנו להגשים אותן.

מי שממונה על קשרי החוץ במועצה הוא סגן ראש המועצה יעקב שה-לבן ולשמחתנו, יש כבר פניות רבות, לא רק מבחוץ, אלא גם מתושבי הגולן, שרוצים לסייע ביצירת חיבורים, מתוך הבנה שרתימת שותפים תהווה מכפיל כוח אסטרטגי לקידום קהילת הגולן.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?