מכללות תל חי ו”אוהלו” – לדרך משותפת

ראשי המכללות האקדמיות תל חי ו”אוהלו” פעלו ליצירת חזון משותף לאיחוד המכללות ויצירת מכללת מחקר אזורית גדולה ומשמעותית. ראשי המועצות בגולן תמימי דעים: מהלך חשוב מאוד


 

נחתם הסכם הבנות שיביא למיזוג המכללה האקדמית תל חי ומכללת “אוהלו” בקצרין. איחוד זה נוצר כחלק ממהלך אסטרטגי משמעותי, שייצור מכללה גדולה ומשמעותית לאזור, בהתאם להנחיות הממשלה והמל”ג (המועצה להשכלה גבוהה).

בהסכם ההבנות שנחתם בין המכללות, נקבעו העקרונות להסכם האיחוד ובהם ההסכם שלימודים לתואר ראשון ושני וההשלמה לתעודת הוראה המתקיימים ב”אוהלו” והלימודים לתואר ראשון ושני בחוג לחינוך המתקיימים בתל חי ימוזגו לגוף אחד.

ראש המועצה האזורית גולן, אלי מלכה: “זהו מהלך היסטורי ומשנה מגמה. בעתיד, אני מקווה שנצרף גם את מכללת צפת, מתוך החזון להקמת מכללת מחקר גדולה ומשמעותית, שתהיה אבן שואבת לאלפי סטודנטים מהגליל ומהארץ כולה ותפעל במרחב כמנוע צמיחה כלכלי, תרבותי וחברתי. אנו בהחלט בדרך הנכונה ובהזדמנות זו, אני מבקש להודות לפרופ’ יוסי מקורי, נשיא המכללה האקדמית תל-חי, ליושב ראש הוועד המנהל בתל חי, אריק דיין וכן לפרופ’ שמעון עמר, נשיא מכללת ‘אוהלו’, ליאיר שמיר, יושב ראש האסיפה ורב-אלוף במיל. שאול מופז, יו”ר הוועד המנהל, על ההובלה והתמיכה במהלך חשוב זה”.

פרופ’ יוסי מקורי בירך על ההסכם ואמר: “אנו רואים במהלך זה הזדמנות חשובה להרחבת הפעילות האקדמית והמחקרית בגליל, המתחברת למהלכי המכללה בשנים האחרונות להפיכתה למכללת מחקר. החיבור עם ‘אוהלו’ יאפשר להרחיב את הפעילות האקדמית בתחום החינוך לממדים נוספים, שיחזקו את פיתוח הצפון ויתרמו רבות לקהילה”.

ראש המועצה המקומית קצרין, דימי אפרצב: “זהו מהלך חשוב מאין כמותו, המאפשר צמיחה משמעותית של תחום ההשכלה הגבוהה באזור, בכלל ובקצרין, בפרט. אני סבור כי מהלך זה יאפשר להגדיל את תקציב המכללה המאוחדת, ישפר את התשתיות הקיימות, יגדיל משמעותית את מספר הסטודנטים שיתגוררו באזור וישפיעו על הדמוגרפיה בגליל ובגולן. אין לי ספק, כי מדובר במהלך מורכב, המצריך רגישות רבה ואבני דרך לשנים הקרובות ואני מברך את נשיאי המכללות תל חי ו’אוהלו’, שבחרו לצאת לדרך משותפת”.

שתי המכללות, שבמהלך השנים האחרונות הצליחו לבסס מעמדן כמכללות מובילות בתחומן, ישמרו על איכות וחדשנות. לצוותים המובילים יתווספו חוקרים מובילים בתחומים בהן עוסקות המכללות. שיתוף הפעולה בין שתי המכללות יקדם ויתרום לשיפורן ולהתפתחותן של השתיים, מתוך הבנה שהשיתוף וההפריה ההדדית מחזקים את היכולות של כלל השותפים לאיחוד.

 

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?