מורה לחיים

היא מחנכת כיתות ז’-ח’ בנות, בבית הספר ‘גולן’, בחיספין. “זה כיף וסיפוק עצומים ללוות נערות בגיל ההתבגרות”. האורחת שלנו לראש השנה היא עטרה דר, מאבנ”י אית”ן

קצת על עצמך
“עטרה דר, נשואה לגילי ואימא לנועם, הראל, אליה ושיראל. אנחנו משפחה ממש רגילה ובין היתר יש לנו גם צרכים מיוחדים”. 

עיסוק  

“מחנכת כיתות ז’-ח’ בנות, בבית הספר ‘גולן’, בחיספין. צריך רק לשאול אותי מה אני עושה בחיים, כדי להעלות לי חיוך ענק על הפנים. אני אוהבת את העבודה שלי. זה כיף וסיפוק עצומים ללוות נערות בגיל ההתבגרות. בכלל, לעבוד בבית חינוך גולן זה להיות חלק מצוות מיוחד במינו, שהוא כמעט כמו משפחה ובכל שנה, מתרגשת ושמחה מחדש להתחיל מהתחלה”.

מגורים 

“אבנ”י אית”ן”.

איפה נולדת וגדלת? 

“נולדתי וגדלתי באבנ”י אית”ן, בת למשפחת פייסט. ילדות יפה בגולן וכיף לנו לגור פה ליד ההורים, עם חלק מהאחים שלי, שגם גרים במושב. מקום נפלא לגדל את ילדינו”.

איך את מתכוננת לראש השנה? 

“בעיקר הכנה מחשבתית ותודעתית, לקראת החג המיוחד הזה, בפתחה של שנה חדשה.  השנה, במיוחד מתפללת, מאמינה ומזמנת לעצמי שנה של התחדשות”.

מה כוללת ארוחת החג שלכם?
“בתור צמחונית, שלא צורכת גלוטן וסוכר, קצת קשה לקבל ממני מתכונים מיוחדים. במשפחה שלנו, אבא שלי הוא אשכנזי שמבשל מאכלים תימניים ואימא היא תימנייה שמבשלת מאכלים אשכנזיים. יש לי חמות מהממת, שמבשלת מאכלים עירקיים מעולים, אז יש אוכל מכל העדות והמטבחים. 

“אנחנו חובבי דגים ובני הבית יכולים לאכול שניצלים שלוש ארוחות ביום, בשבתות, חגים ובימות השבוע. אז בשולחן החג יהיה אוכל מגוון ומלא סימנים לברכות, חלקם אפילו קצת מצחיקים והעיקר זה המשפחתיות הכוונה בברכות ובאיחולים ואנחנו לא מוותרים על יין לחיים טובים ותפוח בדבש לשנה טובה ומתוקה”.

המלצה על ספר לחג 

“אוהבת מאוד לקרוא, אבל לא ממש מצליחה. ההמלצה שלי היא להורים צעירים שלא מוצאים זמן לקרוא – תהיו חזקים, עוד נחזור לקרוא!”.

מה את הכי אוהבת בראש השנה? 

“ראש השנה הוא חג מיוחד של תפילות ותקיעות בשופר וארוחות משפחתיות. אני
אוהבת ללכת לשמוע את הקריאה בתורה של בעלי המוכשר, גילי, שלמד בכוחות עצמו קריאה בתורה, אחרי שחזר בתשובה בגיל 24 ומאז, הוא קורא בתורה בדיוק וברגש. אחרי טעימה של תפילה במניין הספרדי, אני אוהבת לקפוץ למניין האשכנזי ולהספיק לשמוע את אבא שלי, שתוקע שם בשופר”.

מסלול, מעיין, או פינת חמד שאת אוהבת בגולן? 

“כמי שגדלה בגולן, אני אוהבת הרבה מאוד מסלולים ופינות חמד, אבל יש לי חיבה מיוחדת לטיילת היפה שבין אבנ”י אית”ן, נוב וחיספין. העברתי שם המון שעות של הליכה ומחשבות”.

מה את מאחלת לעצמך לשנה החדשה? 

“קודם כול, להיות מוקפת בדיוק באותם אנשים שיש סביבי היום, בבריאות ובשמחה לכולנו. אני מתפללת בכל מאודי לשנה של התקדמות והתפתחות, מתוך שלווה ונחת. אני מניחה שזו ברכה שכל אחד יכול לבקש לעצמו מהמקום שלו, אז אני מאחלת אותה לכולנו, עם תקווה לאהבת אחים ואחדות וחיבורים ושלום ושתהיה שנה טובה ומבורכת!”.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?