ככה זה כשיש שניים

אחת התופעות המוזיקליות הבולטות השנה במוסיקה הישראלית, הייתה ללא ספק שיתופי פעולה ייחודיים שהפגישו בין סגנונות מוזיקליים רחוקים. קבלו את  עמיר בניון ויהורם גאון, הדג נחש עם דקלון, חווה אלברשטיין ותמיר מוסקט, הדודאים 2013, ועוד


 

ממשיכים לסכם את התופעות הבולטות במוזיקה הישראלית השנה ואחת מהן הייתה ללא ספק שיתופי הפעולה הבלתי צפויים שהפגישו בין קצוות של סגנונות מוזיקליים.

עמיר בניון ויהורם גאון – 17 שנה אחרי אלבום האולפן האחרון שלו, יהורם גאון שחרר לאחרונה אלבום חדש שאת כולו כתב והלחין עמיר בניון. כשנתיים אחרי אמירתו שעוררה הדים רבים, “מזרחית היא זבל שלא ברא השטן”, חתן פרס ישראל מנסה להוכיח איך אמורה להישמע מבחינתו מוזיקה ים-תיכונית. השיר הראשון שיצא מהאלבום החדש, “תן לי כוח” היכה גלים וריגש רבבות, בעקבותיו הופיעו “בסוף היום” והדואט עם עמיר בניון “לא אני ולא אתה”. השירים אמנם, זכו לאהדה זמנית מתחנות הרדיו אבל לא בטוח שלאורך זמן שיתוף הפעולה הזה ייזכר כאחד מהאלבומים החשובים של גאון.

יענקל’ה רוטבליט עם תומר יוסף, איתמר ציגלר וגדי רונן – שני דורות רחוקים במיוחד מבחינת הגיל אך גם בתפיסת העולם המוזיקלית, נפגשו השנה לפרויקט שמוביל ל”חצר האחורית”, אחד האלבומים היותר מסקרנים לאחרונה. את רוטבליט כולכם בוודאי מכירים כאחד הכותבים הכי חשובים שהיו כאן שאת שיריו ביצעו כל הגדולים ביניהם מתי כספי, אריק איינשטיין ויהודית רביץ. הפעם עבור ביצוע שיריו החדשים, בחר רוטבליט במוזיקאים צעירים, בראשם תומר יוסף שעושה שמות על הבמות ברחבי העולם עם ה”בלקן ביטבוקס”. את הכסף למימון האלבום שבדרך גייסו החברים בשיטת ה”הדסטארט” (אותה הזכרנו בשבוע שעבר) והסינגל הראשון שיצא מתוכו “אחד משלנו” עורר ציפיות מאוד גדולות לקראת יציאתו.

אסף אמדורסקי וישראל גוריון – אחד הכישרונות היותר גדולים של הרוק הישראלי, כנראה הבטיח לעצמו שמתישהו יקדיש פרויקט להנצחת היצירה של אביו בני והשנה זה קרה. כמובן שקשה לשחזר את ההרמוניה בין בני אמדורסקי לישראל גוריון, אך צמד “הדודאים”, גרסת 2013 נשמע מצוין לא פחות בזכות העיבודים שהוביל אמדורסקי הבן. האלבום שיצא לפני כחצי שנה כבר הספיק לזכות באלבום זהב ואף לווה סיבוב הופעות מוצלח שבו מבצעים השניים את מיטב הלהיטים הנוסטלגיים.

הדג נחש עם דקלון – מה שהתחיל באלבום הקודם עם ישראל קיסר שליווה בגיטרה את הטקסט האדיר של “שיר נחמה”, המשיך באלבום שיצא השנה ל”הדג נחש” עם דקלון. חבר להקת “צלילי הכרם”, זכה לכבוד מיוחד מחברי הלהקה והתארח בהקלטת השיר “מבסוט”, שפותח את אלבומם השביעי, “זמן להתעורר”. הרדיו מאוד אהב את שיתוף הפעולה הים תיכוני ועם הזמן השיר נבנה כלהיט מסיבות שאולי עוד יירש את “אחלה חמודה” ברחבות הריקודים.

חווה אלברשטיין ותמיר מוסקט – הזמרת הלאומית אפשר לומר ששחררה עד היום מעל ל-50 אלבומים! והכי פעילה מבין האמנים בני דורה, החליטה גם היא לפנות לדור הצעיר. מי שנבחר להוביל את האלבום החדש “ומה אצלך”, הוא תמיר מוסקט, אחד מהמפיקים העסוקים יותר בתעשייה שכבר הספיק לעבוד עם אפרת גוש, אסף אבידן, הבילויים ו”הבלקן ביטבוקס” (שכבר הוזכרו בהקשר אחר). התוצאה מהשילוב בין היכולות העילאיות של אלברשטיין ליצירתיות של מוסקט, הובילו לאלבום מצוין ומרענן מתוכו זכינו ליהנות משירים מצוינים כמו “אהבה” ו”כרגע זה נראה לא טוב”. האמת שגם בגיל 66 עבור אלברשטיין כרגע זה נראה מצוין.

שתהיה שנה מוזיקלית בלתי רגילה לכולנו, המון צלילים נעימים לאוזן, שיתופי פעולה מפתיעים ומרעננים שיגרמו לכם להפסיק להגיד: “היום, כבר אין בארץ מוזיקה טובה.”

מוזמנים להגיב, להאיר או כל דבר אחר למייל: bagolan10@gmail.com

פוסטים דומים:

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?