יחידת אשפוז ממוגנת ב”זיו”

המרכז הרפואי “זיו” חנך השבוע יחידת אשפוז ממוגנת, שהפכה מאתר בנייה למחלקת אשפוז מתפקדת תוך 10 ימים בלבד

המרכז הרפואי “זיו”, בצפת, הרחיב את המוכנות למלחמה בתוספת של 20 מיטות אשפוז בשטח ממוגן, לפצועים הזקוקים לטיפול נמרץ, או לכל מענה רפואי אחר. האירוע צוין במעמד מנכ”ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, מפקד פיקוד הצפון, אלוף אורי גורדין, הנהלת המרכז הרפואי “זיו”, בכירים ומנהלים נוספים ממשרד הבריאות וכן מנהלים ועובדים ממשפחת “זיו”.
בשנה וחצי האחרונות, נבנה מגדל חיזוק שלישי, מתוך חמישה, שנועדו לחזק את המבנה הראשי של בית החולים מפני רעידת אדמה ולפתוח יחידות אשפוז ממוגנות, בדגש על טיפול נמרץ. צפי סיום הבניה נקבע לינואר 24.
מאז פרוץ מלחמת “חרבות ברזל”, המרכז הרפואי “זיו” פועל במתכונת חירום והעביר את רוב הפעילות לאזורים מוגנים. כדי להרחיב את שטחי האשפוז המוגנים, פעלו משרד הבריאות והמרכז הרפואי כדי להכשיר במהירות שיא את המחלקה לטיפול נמרץ ולאפשר מיטות אשפוז נוספות, ממוגנות ובטוחות.
מנהל המרכז הרפואי “זיו”, הפרופ’ סלמאן זרקא: “אנו נמצאים בתקופה קשה, הלחימה משפיעה על החברה הישראלית כולה, אך יחד עם זאת, תפקידנו הוא לספק מענה רפואי ולהציל חיים. ההון האנושי, הציוד והטכנולוגיות, לצד התשתיות הממוגנות והמתקדמות שלנו, הופכים את ‘זיו’ לעוגן ונקודת חוסן עבור חיילי צה”ל ותושבי הצפון.
“אני מבקש להודות למנכ”ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב ולהנהלת המשרד, לצוות האדמיניסטרטיבי של ‘זיו’ ולחברות ‘תוראג’ ו’דומארק’, אשר פעלו יום ולילה, במשך 10 ימים בלבד, כדי להפוך אתר בנייה למחלקת אשפוז מתפקדת”.

יש על מי לסמוך

מנכ”ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב “מערכת הבריאות שלנו מתפקדת מצוין בשגרה ובחירום. אנחנו שיקוף של החברה הישראלית וכולנו עובדים ביחד למען הזולת. אירוע השבעה באוקטובר טלטל את החברה הישראלית כולה ומערכת הבריאות היוותה עוגן.
היום, אנו רואים את צה”ל בכל מקום ואנחנו סומכים עליכם ואנו רוצים שתדעו שאנחנו כאן למען צה”ל. אני מבטיחים את הטיפול הרפואי הטוב ביותר לכל נזקק.
“אני מבקש לברך את המרכז הרפואי ‘זיו’ על היוזמה ועל העשייה ולחזק את הצוות המצוין שיש כאן לכל אירוע. בזכות הנהלת ועובדי ‘זיו’, אנחנו יכולים להיות רגועים, שכל אזרח וכל חייל יקבל את הטיפול הטוב ביותר.
“משרד הבריאות יעמוד לצד ‘זיו’ ויסייע ככל הנדרש על מנת שימשיך בעבודתו המצוינת”.
האלוף אורי גורדין: “אנחנו נמצאים באמצע מלחמה על הבית ואנחנו ננצח במלחמה הזו.
חיילים רבים נמצאים במרחב הצפון וברצועת עזה, כדי להביא ביטחון לאזרחי ישראל.
העורף האזרחי והרפואי הם נקודת משען וחוסן עבור חיילי צה”ל אשר יודעים שיש מי שיטפל בהם”.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?