יום העצמאות ה-70 לישראל בגולן

יום העצמאות ברמת הגולן

אחרי שנים באמפי גולן, עברו בחג האחרון החגיגות למתחם “צנובר” המחודש. תושבי הגולן נהנו משלל פעילויות ואטרקציות, מהשעה 15:00 ועד לשעות הערב המאוחרות


כ-3500 איש מרחבי הגולן השתתפו בחגיגות יום העצמאות האחרון במתחם “צנובר”. החגיגות החלו בצהריים, עם שלל פעילויות לכל המשפחה. את הבאים קיבלו “דוד בן גוריון” ו”גולדה מאיר”, שהציעו לבאי האירוע טרמפ על תלת-אופן ותמונה אתם. בפנים, חיכו עשרה מתחמי תוכן והנאה, ביניהם תערוכת כלים של צה”ל ותערוכת חקלאות.

ילדי הגולן נהנו משלל אטרקציות של יצירה והפעלות שונות, שנמשכו לאורך כל אחר הצהריים.

נוסף לכך, על הבמה המקומית עלו שתי הצגות ילדים קסומות והרכבים מקומיים. להקת “ילדי כנף”, אליאל אבקסיס והלהקה המעורבת “ג’וז אנד דרוז”, הרכב בו מנגנים יחד נגנים וזמרים מיישובי צפון הגולן ומהכפר הדרוזי בוקעתא. ההרכב האחרון שהופיע היה להקת “אימא דג”, שהוקמה במיוחד לכבוד החגיגות על ידי מאיה בן זקן, בת הגולן, תושבת בני יהודה.

להקת “הטורבינות” פתחה את המופע המרכזי וחיממה את “טיפקס”.

מנהל מחלקת המוזיקה, גל שוורץ: “אירועי יום העצמאות השנה, כמו גם טקסי ימי הזיכרון, היוו נקודת שיא בפעילות המחלקה למוזיקה וחשפו את קהילת הגולן למה שהתבשל אצלנו במשך חודשים ארוכים”.

לאחר הופעת “הטורבינות”, בירך ראש המועצה, אלי מלכה, את קהילת הגולן לכבוד יום העצמאות והדגיש את חשיבות החוסן הקהילתי של קהילת הגולן מול כל אתגר. יעל אלין, מגבעת יואב, ריגשה את הקהל בסולו של “אין לי ארץ אחרת” ולאחר מכן, הקריאו בועז רסקין, מרמות ויהלי קציר, מרמת מגשימים את פסקת ההכרזה על הקמת המדינה, מתוך מגילת העצמאות.

 טיפקס

ואז זה קרה. האורות כבו ולבמה עלו, בחליפות לבנות, כשחמסה ענקית מופיעה על המסכים, חברי להקת “טיפקס”. הם פתחו את ההופעה בהקדשה של שירם “אל תשכחי לזכור אותי”, לאברה מנגיסטו וצמרמורת עברה בקהל. לאחר מכן, הרימו את כולם על הרגליים עם כל הלהיטים המוכרים מכל הדיסקים “דיסקו מניאק”, “בתוך נייר עיתון”, “תן לו חתימה”, “מה אתי”, “מי הפרובנציאל” ועוד ועוד. סולן הלהקה, קובי אוז, דיבר על הקשרים המיוחדים שיש בלהקה, שהוקמה בשנות השמונים.

מנהלת מחלקת התרבות של המרכז הקהילתי, יהודית מזרחי, שניצחה על האירוע: “חוויה צבעונית ומרגשת. ביום העצמאות השנה, חגגנו באירוע ייחודי לציון 70 שנות עצמאות.

מנהל מחלקת המוזיקה, גל שוורץ: “אירועי יום העצמאות השנה, כמו גם טקסי ימי הזיכרון, היוו נקודת שיא בפעילות המחלקה למוזיקה וחשפו את קהילת הגולן למה שהתבשל אצלנו במשך חודשים ארוכים”

מאחלת לכולנו תחושת עצמאות ושמחה, בכל ימות השנה”.

מנהל המרכז הקהילתי גולן, שרון פז אגאי: “יום העצמאות הוא בהחלט נקודת שיא מרגשת לאורך השנה, במיוחד בשנת ה-70. שמחנו יחד עם אלפי תושבי הגולן, שהגיעו למתחם ‘צנובר’ המשודרג.

“אני רוצה לומר תודה גדולה ליהודית מזרחי, מנהלת מחלקת התרבות ולכל השותפים בהקמת ותפעול יום העצמאות בגולן. ההפקה והעשייה של יום כזה תמיד מתחילה חודשים ארוכים קודם ובלי האנשים היקרים מאחורי הקלעים, לא היינו מצליחים להרים אירוע בסדר גודל כזה”.

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?