ט”ו בשבט בקצרין – חג לתושבים

ט”ו בשבט הוא תמיד סיבה לחגיגה והשנה, בקצרין, חגגו אותו ילדים, נוער ומבוגרים. כל שכבת גיל וחגיגתה


ראשונים לציין את ט”ו בשבט היו ילדי שכבה ו’ של בתי הספר ״גמלא״ ו”דרכי נועם” בקצרין, במפגש הרביעי של תכנית “קרוב ללב”. התלמידים הופעלו בפעילויות סביב ט”ו בשבט, קבלו ערכות בנושא החג ופעלו יחד. כל ילד קיבל זרעים בתוך ביצה, אשר יגדלו ויעזרו לטיפוח הבית. לאחר מכן, התקיימה ארוחת בוקר משותפת לבנים ולבנות, קינוח בעוגות ותחושת הקסם אשר נישאה באוויר במשך כל הפעילות הייתה שילוב פעולה מרנין של הילדים. תודה רבה לביה”ס “דרכי נועם” על האירוח המכובד.

בנוסף, כל ילדי כיתה ב’, מבתי הספר בגולן ובקצרין, הגיעו לפעילות משותפת בקצרין. זו השנה השנייה, וניתן להגיד שהמפגש כבר היה למסורת. היום נבנה בשותפות של מחלקות החינוך של המועצות, בית ספר שדה גולן בקצרין, רכזת “זהות יהודית” וקק”ל. התלמידים טיילו בקצרין לאורך טיילת “בתרא”, בהדרכת מדריכי בית ספר שדה בתחנות, שעסקו בהיכרות עם הגולן וקצרין בירת הגולן ושתלו שתיל בבקבוק פלסטיק. ברחבת המתנ”ס, התקיים הפנינג של תחנות בנושא ט”ו בשבט, בהפעלת בנות האולפנה ומדריכי קק”ל. לסיום, צפו הילדים במופע “מוזיקה בחצר הגרוטאות”, עם האומן גיל בוהדנה.

הנוער של קצרין, על שלל תנועותיו, חגג באירוע, בסניף “בני עקיבא”. נערך סדר ט”ו בשבט כהלכתו, עם כל הברכות ומשחקים הקשורים לחג המרנין, באירוע מרגש שבו בני נוער דתי וחילוני מתחברים ויוצרים שיח פלורליסטי.

אולם הספורט לבש חג לכבוד סדר ט”ו בשבט הקהילתי, שנערך בקצרין, ביום שני האחרון. כל תושבי היישוב הוזמנו לחגיגות. כ-200 איש מכל הגילאים הגיעו לחגוג את חג הלבלוב. את האירוע פתחו חבורת הזמר של המתנ”ס “ברמה ישוררו”, בשירי ארץ ישראל היפה. להקת “הידועים בציבור” הרקידה את הציבור וכל מי שביקש הקריא מהברכות הנהוגות בסדר ט”ו בשבט. תודה לכל השותפים במלאכה.

ראש המועצה המקומית קצרין, דימי אפרצב: “תושבים יקרים, סדר ט”ו בשבט הקהילתי הוא כבר מסורת ביישובנו, ערב בו כולנו באים לחגוג את תחילת התחדשות הטבע. ט”ו בשבט עבורי מסמל לבלוב, פריחה והתחדשות, לראות את כולכם כאן, מגדלים את הילדים והנכדים, ממלא את לבי גאווה ושמחה. קצרין מלבלבת עם קליטה ועלייה, פורחת עם צמיחה ובנייה, ומתחדשת עם בניה החוזרים ממקומות רחוקים. תמשיכו לגדול ולצמוח עמנו. ט”ו בשבט שמח”.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?