חוויה של טבילה

המקווה המשופץ בקצרין זכה השבוע בתחרות המקווה היפה שלהאגודה לישראל יפה“, מתוך  110 מקוואות ציבוריים בכל הארץ


אחרי שיפוץ רציני והשקעה כספית גדולה במקווה הטהרה בקצרין, לרווחת תושבות קצרין והגולן, זכה המקווה השבוע בתחרות המקווה היפה שלהאגודה לישראל יפה“, מתוך  110 מקוואות ציבוריים בכל הארץ. המקווה, שכולל ארבעה חדרים וחדר כלות מפנק, עוצב בסגנון כפרי מודרני. נבחרו חומרים כמו עץ, זכוכית וטקסטיל, בגוונים טבעיים ורכים, בהתאמה לאזור.

במסגרת התחרות, נבדקו החזות החיצונית והפנימית של המקוואות, תאורה, אביזרי נוחות, חדר הכלה, מיזוג, נוחות השימוש, נגישות, בטיחות המבנה, העמדת הציוד הדרוש לטובלות, ניקיונו של המקום וטיב השירות. מטרת התחרות הייתה להציג בפני ציבור הנשים את המקווה הכי איכותי שיש באזור מגוריהן ותושבות קצרין זכו.

מי שעומד מאחורי הקלעים של השיפוץ הוא יושב ראש המועצה הדתית בקצרין, רון קהתי, שהוביל את המהלך וגייס את התקציב ואת השותפים למהפך במקווה הטהרה. היות שהמקווה הנו המקווה היחיד בקצרין, השיפוץ התנהל תחת הנחיה של רב העיר הרב יוסף לוי, שאין להשבית את פעילות המקווה אפילו לא ליום אחד, הנחייה שאתגרה את כל העוסקים במלאכה, וגם את ציבור הטובלות שהיו סבלניות

על העיצוב, עמלו שתי תושבות העיר, עינב גוטשלק, אדריכלית ומעצבת פנים וצופיה אפללו, מעצבת פנים, שהשקיעו מזמנן שעות רבות בתכנון, בעיצוב ובביצוע, עד הפרט האחרון.

מתרגשות שזכינו

צופיה אפללו: “כשנכנסתי לחלל המקווה לראשונה, כתושבת חדשה, מיד הרגשתי את הצורך בהתחדשות וריענון המקום. החלום שלי היה ליצור חלל אינטימי, נעים ומפנק עבור נשות הסביבה“.

עינב: “כשרון פנה אליי, לא יכולתי לסרב, ראיתי את הפרויקט כשליחות והירתמות למען הקהילה ואני שמחה שהייתה לי הזכות להיות שותפה בפרויקט המיוחד הזה“.

כשנכנסנו לעבודה“, מספרות השתיים, “חשבנו שנכנסים לשיפוץ קטן, בהתאם לתקציב שהיה. לאט לאט, התקציב גדל וזה הפך לשיפוץ כללי ומאתגר, תוך כדי תנועה. המקווה ותיק, היו מקומות שהקרמיקה התחילה להתפרק, הקירות התקלפו ורצינו להפוך את המקווה למקום שהאישה תשמח ותתרגש להגיע אליו מדי חודש, ליצור מקום של התחדשות, התרעננות פנימית וחיצונית, מקום שיעניק חוויה ייחודית עם מחשבה עד פרטים הקטנים.

המעצבות, מופיה אפללו ועינב גוטשלק: החלפנו קרמיקות כלים סניטריים, ברזים, ריהוט צבע וגופי תאורה בכל החדרים, חדר הכלה קיבל תשומת לב מיוחדת, הממד הוסב לפינת המתנה נעימה והכניסה הפכה לחמימה ומזמינה

החלפנו קרמיקות כלים סניטריים, ברזים, ריהוט צבע וגופי תאורה בכל החדרים,
חדר הכלה קיבל תשומת לב מיוחדת, הממד הוסב לפינת המתנה נעימה והכניסה הפכה לחמימה ומזמינה.

רון קהתי: “השיפוץ נמשך כחצי שנה, כשהמקווה ממשיך לפעול יום יום. זה היה מאוד מאתגר וצלחנו את זה בזכות הקבלן אסעד בטחיש והמעצבות, שהיו קשובים לכל המשמעות והמורכבות לכך שהמקווה ימשיך להיות פעיל ושהתכניות משתנות כל פעם מחדש, כי השגנו עוד תקציב. המנקה, מזל חזן, שהייתה לה עבודה קשה וכל יום מחדש היא ניקתה את האבק הלכלוך והמים במסירות, כדי שעד לשעת הטבילה, הנשים יוכלו להגיע והמקום יהיה ראוי לשימוש והמים יהיו חמים, ויאמר גם לזכותן של הבלניות שלנו, יעל שלמה, הדר בן אהרון ועליזה גרוס, שהיו אתנו לאורך כל הדרך.

המקווה שופץ בעלות של מאות אלפי שקלים, כשליש מתקציב מיוחד של המשרד לשירותי דת שרואה חשיבות בשיפוץ מקוואות וכל השאר מתקציב המועצה הדתית קצרין.

יעלי אליה מדי

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?