חגיגה בפארק

פארק קצרין העתיקה לבש חג בחוה”מ סוכות. אלפי מבקרים מהגולן ומחוצה לו הגיעו ליהנות מאירועי “צלילי בזלת” ה-5. גם הגשם לא עצר את החוגגים


דוברות מועצה מקומית קצרין

פארק קצרין הפך למוקד בילוי מרכזי, במהלך ימי חול המועד סוכות, עם “פסטיבל צלילי בזלת”, שמשלב מכל טוב הארץ. בילוי משפחתי, מוזיקה משובחת, עבר, הווה ועתיד, אירועי יום לכל המשפחה ומופעי ערב משובחים, עם מיטב האמנים והיוצרים. גם השנה, הגיעו אלפי משתתפים לפסטיבל “צלילי בזלת” החמישי, בפארק קצרין העתיקה.

כמדי שנה, נפתח הפסטיבל בשירת הלל חגיגית, עם יונתן רזאל ומאיר גלייזר. המשתתפים בהלל החגיגי הגיעו עם לולבים, כלי נגינה ואנרגיה עצומה, שגרמה לאירוע הפתיחה של הפסטיבל להציב רף גבוה של התרגשות ומשתתפים.

בכל אחד מימי הפסטיבל, פתח פארק קצרין את שעריו לכניסה חינם ובחובו טמן הפתעות והפעלות רבות כמו מופעים מוזיקליים ותיאטרליים מגוונים, סדנאות לכל הגילאים והמשפחות, עבודה בעץ, מופע עם טעימות מעניינות, ציור על אבני בזלת ובעיקר, הרבה מוזיקה, משפחתיות, היסטוריה ומחול.

בכל אחד מימי הפסטיבל, פתח פארק קצרין את שעריו לכניסה חינם. מופעים מוזיקליים ותיאטרליים, סדנאות לכל הגילאים, עבודה בעץ, מופע עם טעימות מעניינות, ציור על אבני בזלת ובעיקר, הרבה מוזיקה, משפחתיות, היסטוריה ומחול

מנכ”ל הפארק, אבינועם ברויאר: “הפארק היה עמוס בכל ימי הפסטיבל, בבוקר ובערב. הציבור נהנה משלל אטרקציות מגוונות ומשפחתיות, הפגין סבלנות והמתין לסיור המודרך הבא. קיבלנו משוב חיובי מאוד על איכות הפעילות ועל התכנים. אני מלא שמחה וגאווה על כמות המבקרים שהגיעה, תודה לכולם”.

למרות מזג האוויר, כ-2000 איש הגיעו להופעות הערב של פסטיבל “צלילי בזלת”, אכלו מתוצרת מקומית ושתו לרוויה אלכוהול גולני משובח. זאת השנה הראשונה שנערך רישום מראש למופעים ב”צלילי בזלת”, ואכן, הביקוש לכרטיסים היה גבוה מאוד וההרשמה נסגרה למעשה כשבוע לפני תחילת הפסטיבל.

למרות הגשם

בערב הראשון נפתחו ארובות השמיים וגשם שטף את פארק קצרין לקראת הופעות הערב של נסרין קדרי, שסחפה אחריה את כל הקהל, צעירים ומבוגרים, שהגיעו מכל קצוות הגולן לראותה. לירון עמרם ו”הפנתרים” הראו לכולם כיצד משלבים מוזיקה תימנית לצד יצירות מקוריות והופכים הכול למופע אותנטי ועכשווי ו”רבע לאפריקה”, הרכב האתנו-ג’אז-פאנק המדובר, סחף אחריו את כולם במופע מכשף ומיוחד.

בערב השני, מזג האוויר נרגע ובאי הפסטיבל נהנו מהופעות אקלקטיות משגעות של “מקמאת” – האנדלוסית המקומית שהפיחה חיים בשילוב בין מוזיקה ערבית ויהודית והרקידה את כולם לחפלה אחת גדולה. מלכת הגרוב המיוחדת קרולינה נתנה הופעה שדיברו עליה כמה ימים ולקינוח, עלה לבמה יוצר ייחודי, מארק אליהו, טריו אלקטרו-אקוסטי, שהגדיר מחדש את המונח מוזיקה אקלקטית וחיבר את הדור הצעיר למוזיקה העתיקה.

ההופעות היו מחשמלות, מרגשות וקסומות. גם הגשם השוטף לא עצר את האנשים שהגיעו בהמוניהם לפארק לחזות בקסם ההיסטוריה מתעורר לחיים.

ראש המועצה המקומית קצרין, דימי אפרצב: “זאת השנה החמישית שפסטיבל ‘צלילי בזלת’ מתקיים ובכל שנה, אני שמח לראות את כמות המטיילים שמצפינים עד אלינו ולוקחים חלק בהפקה המרשימה. נמשיך לייצר אירועי תרבות משמעותיים עבור תושבי קצרין והגולן ועבור אורחינו מרחבי הארץ. אני רוצה להודות לאבינועם ברויאר, על הפקה וניהול מרשימים ומדויקים של אירוע תרבות איכותי שכזה”.

עכשיו, כשהחגים מאחורינו, השגרה הברוכה אופפת אותנו, נגיד תודה לכל המבקרים, התיירים, המטיילים והתושבים, שהגיעו בהמוניהם לבלות כאן בפארק, בקצרין ובגולן ונזמין אתכם לפסטיבל “שיר השירים”, שיתקיים במהלך חוה”מ פסח בפארק קצרין. התעדכנו עמנו!

קרדיט צילום: נילי ברויאר

קרדיט צילום נסרין קדרי – חיים אזולאי

 

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 1st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 6th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 8th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 15th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 16th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 17th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st מרץ
אירועים שיתקיימו ב 22nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מרץ
אירועים שיתקיימו ב 24th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 26th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?