חברות ואמנות בקייטנות הקיץ “בשביל הגולן”

בימים אלה מסתיימות קייטנות הקיץ בתוכנית בית הספר של החופש הגדול. לתוכנית נרשמו השנה מעל 500 ילדים בוגרי א’-ג’, שזכו לפעילויות מעשירות וחווייתיות תחת הנושא “חברות ואמנות”, ולמדו ליצור תפריט בריא בעזרת תזונאיות קליניות מקצועיות


 

עם סיום השבוע השלישי של החופש הגדול, מסתיימות להן גם קייטנות הקיץ בתוכנית בית הספר של החופש הגדול. זו השנה השלישית שמוא”ז גולן יחד עם מתנ”ס גולן מובילים את התוכנית כאן בגולן. לקייטנות האזוריות השנה נרשמו מעל 500 ילדים מקסימים בוגרי כיתות א’-ג’, ביניהם משולבים ילדי חינוך מיוחד, קצרין וילדים רבים בעלי כישרונות ואנרגיות חיוביות.

השנה נושא הקייטנה שנקבע על ידי משרד החינוך היה חברות ואמנות, כאשר כל מנהל קייטנה יחד עם הצוות לקח את הנושא, עם הרוח הגולנית לכיוון מעניין, מעשיר וחווייתי.

למשל בקייטנת “בשביל הגולן” בשורשים בנטור, נבנה מחנה בחורשה שליד בית הספר, הילדים התחלקו לקבוצות לפי שבטים, נבחר המנון ונוצר דגל תואם, והחניכים נהנו מיצירה ובנייה בטבע.

בנוסף גם תחנת מכבי האש של בני יהודה הגיעה אל הקייטנה ועשתה לילדים פעילות העשרה על חיוביות המים, ושמירה על הסביבה – כיצד למנוע דליקה, והילדים נהנו מהפעילות המשותפת עם הכבאית – זה המקום לומר לתחנה תודה רבה על ההתנדבות וההעשרה בקייטנות.

בקייטנת “בשביל הגולן” בחיספין, הילדים נהנו מספורט חווייתי רב, מגבש, וניצלו את ימי הבריכה הנפרדים להעשרה קבוצתית ולהעצמת הבנים/ הבנות באותו היום – בכיף, גיבוש, חברות ומסוגלות עצמית גבוהה.

גם בקייטנת בשביל הגולן ב”אביטל” בצפון הגולן יצאו הרבה לשטח, יצרו יצירות רבות, התגבשו ועסקו רבות בחברות בממדים שונים.

עם כל זאת היו גם נושאים משותפים שעסקו בהם בכלל הקייטנות, כמו נושא הבריאות, נושא שניתן עליו דגש בכלל הקייטנות, בין אם בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן שבאו ונתנו הדרכה וחומרים לילדים כיצד לשמור על בריאותם ולהישמר מפני השמש, ובין אם בנושא התזונתי.

לקייטנות הגיעו ביוזמת יחידת הבריאות גולן תזונאיות קליניות מקצועיות ויחד עם הילדים הן יצרו תפריט בריא, מגוון, וניתנו עצות רבות ונעשו סיעור מוחין כיצד הילדים יכולים להכין בעצמם תפריט בריא, מזין וכיף לחיך.

גם מדריכי קרב העשירו רבות את הקייטנות בצבע, צליל מגע ומשחק. בכל קייטנה מדריכי קרב הובילו ריקודים, נגינה, בעלי חיים ויצירות רבות – זה המקום לומר תודה לצוות מדריכי קרב שמלווים את הילדים לאורך כל השנה, ואשר בייחוד כעת בפעילות הקיץ, קיימו והובילו פעילויות שיא רבות בתוך הקייטנה.

בקיום הקייטנות השנה הושקע מאמץ רב של שותפים להצלחה, החל ממתנ”ס גולן על כל שלוחותיו – כבית לתוכנית יחד עם מועצה אזורית גולן, מחלקת חינוך, ביטחון, תחבורה, יחידת הבריאות, בתי הספר, הסייעים, מדריכי קרב, ובייחוד מנהלי הקייטנות, צוותי ההדרכה, וכמובן הילדים שהגיעו יצרו ונהנו!

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?