התקווה הישראלית באקדמיה במכללת כנרת

סטודנטים ואנשים הסגל, מהמכללה האקדמית כנרת, יצאו השבוע לסיור בכפר מעאר, פגשו את התושבים ולמדו הרבה


השבוע, יצאו סטודנטים ואנשי הסגל האקדמי, ממכללת כנרת, לסיור רבתרבותי בכפר מעאר. בכפר, חיים בשכנות דרוזים, מוסלמים ונוצרים. הסטודנטים נפגשו עם נציגי מנהיגים מכל אחת מהדתות והקשיבו לסיפור הנרטיבי של הדתות השונות. את הסיור הדריך יוסוף עסאקלה, שפרש את ההיסטוריה של מעאר בעת העתיקה ובזמננו ואת הנסיבות שהובילו למרקם היחסים המורכב בין תושבי הכפר.

בנוסף, חכ דר מנסור עבאס, אירח אותם במסגד הכפר. עבאס, בן הכפר, סיפר על מהלכיו האחרונים בפוליטיקה הישראלית ואיך סמטאות מעאר והמציאות בכפרו תרמו לגיבוש תפיסת עולמו. השיחה הייתה אקטואלית מאד ופתוחה ולאחריה, ניתן זמן לשאלות שעבאס ענה עליהן בפתיחות.

לאחר מכן, המשיכו המבקרים לסיור בסמטאות הכפר, דרך הבתים ובתי הבד, אל הכנסייה, שם פגשו את אב הכנסייה, הכומר פאווזי חורי, שסיפר על הנרטיב של האוכלוסייה הנוצרית בכפר, על תפיסת עולמו ועל הניסיונות שלו לגישור בין הדתות. התקיימו שיחות עם דר נוהא בדר, ממ ראש המועצה במעאר, שסיפרה את סיפור חייה המרתק על מאבקה פורץ הדרך ומעורר ההשראה כאישה בחברה הדרוזית.

במכללה האקדמית כנרת, מקווים שדרך ההיכרות יורחבו מעגלי החיבור ושיתופי הפעולה בין כלל האוכלוסיות, כשגרירים לחברה הישראלית.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?