התחלות (עסקיות) חדשות

קבילחודש תשרי הוא זמן נפלא לעריכת חשבון נפש, להצבת מטרות לשנה החדשה ולהתחלת משהו חדש ומרגש בחיינו. בואו להכיר כמה עסקים מקומיים, ותיקים וחדשים, שיוצאים לדרך חדשה


בתקופה הזו של השנה, כשהימים הולכים ומתקצרים, הלילות נעשים קרירים ומתחילים כבר להרגיש את הסתיו באוויר, יש תחושה של התרחשות והתחדשות. אם זה ראש השנה שמסמל התחלות חדשות, יום כיפור שמזמין חשבון נפש עמוק, או שאר החגים שמתחברים ביחד לתקופה שבה אנחנו מפנים זמן לעצמנו, למשפחה, לחברים – זו הזדמנות מצוינת לבדוק את המקום אליו הגענו בחיים, לשמוח בהצלחות, ללמוד מהאתגרים והקשיים בדרך ולסמן לעצמנו יעדים חדשים.

ומה טוב יותר מאשר מנה גדושה של השראה, מאנשים קרובים, תושבי הגולן, שעשו ועושים את זה השנה? יצאתי לשוחח עם בעלות עסקים מקומיים שיוצאות לתהליך של התפתחות ושל גדילה – בימים אלו הן מקימות עסק חדש או משדרגות את העסק הקיים – וכל אחת מהן היא עולם ומלואו של עשייה ויצירה ששווה להכיר.

מעולם המוזיקה לציורים מלאי רגש ואהבה

אירית ישראלי מקיבוץ מבוא חמה, היא מוזיקאית וכותבת, שבשנים האחרונות חוקרת צדדים חדשים-ישנים בעשייה האמנותית שלה ובפרט בציור. היא הגיעה לקורס ציור של מיכל שירי, אמנית נהדרת מאניעם וגילתה את הקסם והיכולת של האמנות לתקשר החוצה קשת רחבה של רגשות ותחושות. לפני מספר חודשים, היא החלה בתהליך של ליווי עסקי במסגרת שירותי “מעוף” וקיבלה מימון להקמת אתר אינטרנט למכירת הציורים שלה.

“אני רוצה להביא את הציירת שבי לידי ביטוי ולגרום לאנשים לחייך”, היא מספרת. “אני מציירת ילדים ובעלי חיים, שני נושאים שממיסים את הלב ומשמחים את הנפש, בגלל הטוהר והתום שבהם. קיים בי גם צורך עמוק להזכיר, דרך האמנות, את הקרבה שלנו לבעלי החיים ולהעיר את הצד הרחום והחומל כלפי חיות ובני אדם גם יחד”.

ישראלי מציירת פורטרטים לפי הזמנה, בתהליך אישי ומיוחד: שולחים אליה צילום והיא מתרגמת אותו לייצור מקורי ומלא רגש.

“הציור נעשה בעפרונות צבעוניים, צבעי פסטל, פחם וגרפיט והתוצאה היא מתנה מושלמת לאנשים שאוהבים. קהל היעד הוא אוהבי בעלי חיים באשר הם”, אומרת ישראלי. “רבים מבעלי חיות המחמד מתייחסים אליהן כאל ילדים של ממש ושמחים להנציח את אהבתם בפורטרט. לצד זה, אנשים מזמינים ציורים המתעדים את ההורים המבוגרים, הילדים והנכדים”.

כשאני שואל אותה מה היא מאחלת לעצמה לשנה החדשה, היא מחייכת: “אני מאחלת לעצמי שהתחושה החזקה שישנם אנשים שמחכים לגלות את העבודה שלי ויאפשרו לי לגרום להם לחייך לא תתבדה. שאנשים יגלו את השירות הזה ואת הציורים שלי ויבינו שמדובר ביצירת אמנות מעומק הלב שתנציח רגעים נהדרים מחייהם ואת אהוביהם בצורה המושלמת, שתלווה אותם למשך שנים ארוכות”.

לעזור לאנשים לצאת ממשברים ולעשות שינוי במהירות

גם לאה בר ממושב רמות מבקשת להביא שמחה לחייהם של אנשים בגולן ובכלל, דרך העסק החדש שהיא מפתחת בימים אלו.

“אני מציעה הדרכה וייעוץ אישי וזוגי”, היא מספרת, “ליווי ביציאה ממשברים אישיים וזוגיים בתהליכים קצרים ומותאמים אישית. הגישה שלי היא פחות דיבורים, ויותר מעשים. בכמה מפגשים בודדים, נעבוד על שינוי קו החשיבה למען מטרה אחת נעלה – לחיות חיים מאושרים, מספקים וטובים יותר”.

אין זמן טוב יותר לשיפור החיים שלנו, מאשר התקופה הנוכחית, שבה התחלות ושינויים הם חלק מהאווירה הכללית.

“אני עובדת בגולן ובעמק הירדן, עם רווקים, גרושים ונשואים, שזקוקים לשינוי בחייהם. מי שאינו מאושר ואינו מסופק בחייו, משתוקק לכך ואינו יודע איך לעשות זאת, מוזמן אליי. לזוגות הנשואים שחווים משבר, אציע שתי אפשרויות בלבד: לחיות בטוב, או להיפרד בטוב. כשמעמידים את המצב בצורה כזו, כבר מתחיל שינוי”.

בר משלבת מספר שיטות ובהן ייעוץ בגישת הפסיכולוגיה החיובית, NLP, עבודה על התת-מודע וגישות נוספות. מדובר בשירות מותאם אישית, התפור במדויק לצרכים של האדם הפונה אליה.

“החלום שלי לשנה הזו הוא להמשיך לעזור לאנשים ולהוציאם מחושך לאור. לתת לזוגות שכבר מיואשים ולא מאמינים שיש להם סיכוי, למשל, או לעזור לאנשים שרוצים לעשות הסבה מקצועית, או שינוי בחייהם ופוחדים מכך”.

לרגל השנה החדשה, יש לה גם כמה טיפים קטנים שעושים שינוי גדול: “אם אדם חולם לעשות הסבה מקצועית, שיחלום את עצמו במקום החדש, עד לפרטים הקטנים ביותר. לצד זה, לא להתבייש לקבל עזרה מקצועית ולהתחיל להניע את הגלגל בצעדים קטנים”.

תכשיטים מן הטבע בהשראת נופי הצפון

ברוריה אהרון מתגוררת בשדה אליעזר ובקרוב תעבור להתגורר באחד מהיישובים בגולן. בחודשים האחרונים, היא עובדת על פיתוח המותג שלה, “עטורה”, המציע תכשיטים ייחודיים בעבודת יד.

ברוריה: “‘עטורה’ הוא עסק קטן לעיצוב שרשראות שעשויות מרכיבי טקסטיל, כמו צמר כבשים טבעי מלובד ידנית, חבלים, חוטים וסיבים ומשולבות בחומרים נוספים כמו מתכות, עץ ועור. המראה שלהן נע בין בוהו-שיק למראה אתני”.

אהרון התחילה את העסק כשעוד התגוררה בתל אביב, אך עם המעבר לצפון, משהו בתוכה התעורר והיא החליטה להתמקד בו כמקור עיסוק מרכזי, אותו היא מתכוונת לפתח בשנה החדשה.

“המעבר צפונה גרם לי להעמיק בחיפוש מקורות השראה מהטבע והסביבה ובהצמחת העסק. השרשראות ייחודיות ומתאימות לנשים שאוהבות תכשיט עם נוכחות, אך יחד עם זאת, המגוון רחב ויש שרשראות קטנות ועדינות יותר, כך שיתאימו לקהלים מגוונים”.

כחלק מתהליך פיתוח העסק, גם היא הגיעה ל”מעוף”, שם עברה קורס מסחר אלקטרוני וקיבלה מענק להקמת עסק וליווי עסקי צמוד. לשנה החדשה היא מאחלת לעצמה “שהעסק יצמח ושהתכשיטים שלי ימצאו להם בתים טובים ואוהבים”. הטיפ שלה לתושבי הגולן הוא פשוט ונכון בהרבה רמות ומובנים: “לעשות את מה שאתם אוהבים ולהתמיד, גם אם לא רואים תוצאות מידיות. בסוף זה מגיע”.

סיכום שהוא בעצם התחלה

אלו שלוש דוגמאות ליזמיות, שעושות צעדים חדשים בדרכן המקצועית והמשותף לשלושתן הוא הדחיפה הפנימית, העמוקה, למצוא את מה שגורם להן אושר, שמחה ותחושת מימוש עצמי. לקראת השנה החדשה, שכאמור כולה בסימן התחלות חדשות והגשמה, נסו לחפש בעצמכם את הדברים שחשובים לכם: היעדים ששמתם בצד, האתגרים שבחרתם לוותר עליהם ואולי הגיע הזמן לחזור ולנסות להתגבר עליהם, החלומות שאתם שומרים במגירה, בשאיפה שהיום המתאים יגיע. אין זמן טוב יותר מאשר ההווה, וזו אמנם אמירה קלישאתית, אבל יש בה גם מידה רבה מאוד של צדק וחוכמה פנימית.

מאחל לכם, לכולנו, שנה נהדרת של הגשמה ושל התמודדות, של הצלחה ושל אתגרים חדשים.

אפריל 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
אירועים שיתקיימו ב 1st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 4th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 10th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 17th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 20th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 23rd אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?