התומך המובהק ביותר של הגולן

יור ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, צביקה האוזר, ערך ביקור בגולןנפגש עם מפקד אוגדה 210 ועם חקלאים בבראשיתוחנך את כיכר יהודייה, בקצרין


לאחר הקמת מדינת ישראל, שינתה סוריה את שמו של כפר יהודייה, לכפר יַעְרַבִּיֶה, מתוך רצון לטשטש את העובדה שהוא בנוי על חורבותיו של יישוב יהודי מתקופת המשנה והתלמוד ואת השורשים ההיסטוריים העמוקים של העם היהודי בגולן.

ביום חמישי, 12.11, נחנכה בקצרין, במעמד יור ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, חכ צביקה האוזר, מסיעתדרך ארץ“, כיכר יהודייה. חנוכת הכיכר הייתה גולת הכותרת של ביקורו של האוזר בגולן. (על חנוכת הכיכרראו ידיעה מורחבת בעמ).

הביקור החל בפגישה עם מפקד אוגדה 210. בחלק האזרחי, נפגש האוזר עם חקלאים בבית האריזהבראשית“, ערך סיור בקצרין, נפגש עם ראש המועצה האזורית, חיים רוקח ובכירי המועצה במכון שמיר למחקר“, ערך פגישת עבודה עם גורמים שונים בנוגע להארכת שביל ישראל לחרמון וחיבורו עם שביל הגולן וסיים במפגש עם פעילים בתנועתדרך ארץבגולן.

צביקה האוזר פעיל למען הגולן מאז הקים התארגנות סטודנטים למען הגולן, בתקופת המאבק בשנות ה-90′. כמזכיר הממשלה, הוא הראשון שהעלה את הצורך לפעול להכרה אמריקנית וביןלאומית בגולן ועם פרישתו, הקים את היחדה למען הגולן, שדחפה להכרה ופועלת למען פיתוח הגולן.

מדינת ישראל עשתה שגיאות אסטרטגיות חמורות“, אמר האוזר, “הזניחה את צפון הארץ ובעיקר את הגולן. המקום שמשיקולים גאופוליטיים צריך היה לעמוד בראש סדר העדיפויות הלאומי של ישראל הוא הגולן“.

האוזר הביע חשש שמא רעיון הנסיגה מהגולן יחזור לסדר היום, כצעד שישראל תידרש לו, תמורת נסיגת כוחות איראן מסוריה. האוזר אמר כי יש להיערך כדי לסכל את הסכנה הזאת, בין השאר באמצעות פיתוח מוגבר של ההתיישבות בגולן. הוא הבהיר שהוא רואה את עצמו מחויב לחלוטין לכל צרכי הגולן, כי הם צרכים אסטרטגיים של מדינת ישראל.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?