הסוד לכלב משפחתי מאוזן ונוח

כולנו רוצים שהכלב שלנו יהיה מאוזן ונוח. אבל איך עושים את זה? במה זה תלוי? בגזע? אולי באילוף? אולי בכמות הטיולים שהוא מקבל ביום?


מאת: מנחם הורביץ, מאלף כלבים

האילוף, כמות הטיולים ביום, הגזע, המזוןכל אלה חשובים מאוד לכלב, אבל הם ממש לא העיקר.

לאורך השנים, ליוויתי מאות בעלי כלבים. חלקם פנו אליי על מנת לפתור בעיות התנהגות אצל הכלב שלהם וחלקם פשוט רצו לבנות תקשורת, שפה משותפת ומערכת יחסים חזקה בינם לבין כלבם. דבר אחד עיקרי העסיק אותי ולא נתן לי מנוחה: למה כאשר התבוננתי בכלבי הבר וכלבי המראה, הם תמיד היו נראים מאוזנים ושלווים? למה רק כלבי הבית סובלים מבעיות התנהגות?

היום, בביטחון מלא, אני יכול להגיד לכם שהסיבה לרוב הגדול של בעיות ההתנהגות היא חוסר בפריקה פיזית ומנטלית. לכן, אם כלב מפתח בעיות התנהגות מחוסר פריקה, שום אילוף ואף פקודה לא יוכלו לפתור לו את הבעיה.

בואו נבין בכלל למה. בצורה טבעית, כל בעלי החיים, כולל בני האדם, וכמובן גם הכלבים שלנו, רוצים תמיד להשיג כמה שיותר בכמה שפחות מאמץ. מטרתו של המנגנון הזה היא לעזור לבעלי החיים לשרוד. איפה זה מתבטא? בעל חיים תמיד יעדיף לאכול את המזון שיספק לו כמה שיותר אנרגיה וידרוש ממנו כמה שפחות הוצאת אנרגיה. לדוגמה, ב-100 גרם שוקולד, יש בסביבות 550 קלוריות. כדי לצרוך את אותן קלוריות רק מחסה, נצטרך לאכול יותר מ-3.5 קג! מה נעדיף לאכול? שוקולד כמובן!

דוגמה נוספת: כולנו רוצים לחוות חוויות מגוונות ומעניינות לאורך היום. לצאת לטיול, או אפילו לקרוא ספר מעניין דורש יותר מלגלול בפייסבוק. לכן נעדיף לשבת על הספה לגלול ולהיחשף למגוון תרחישים שמייצרים אצלנו ריגוש מבלי להתאמץ. מה הבעיה? פייסבוק ושוקולד הם דברים שלא נפוצים בטבע. השימוש בהם מספק לנו קלוריות, חוויות וריגושים שאנחנו באמת זקוקים להם, אבל מכיוון שאנחנו מקבלים אותם ללא מאמץ, השימוש בהם גורם לחוסר איזון אצלנו.

אותו הדבר קורה עם הכלב שלנו.

לכלב שלנו ישכוח פוטנציאל“, כמות אנרגיה מסוימת ויכולות מיוחדותלקפוץ, לנשוך, לחפור. כל זה בא לעזור לכלב לשרוד ולהשיג את המזון והצרכים שלו.

כאשר הכלב מקבל ללא מאמץ את המזון שלו, האנרגיה הזאת לא נעלמת. הכלב לא יודע מה לעשות אתה, אבל היא חייבת לצאת בצורה כלשהי ואז הוא מתחיל לפתח מגווןבעיות התנהגות“, במטרה להוציא את התסכול שהוא צבר במהלך היום, בעקבות האנרגיה שהצטברה אצלו.

לצערי, מעט מאוד מאלפים ובעלי כלבים מתייחסים לנתונים הבסיסיים והמשמעותיים האלו בצורה ראויה. במקום זאת, הם מנסים לפתור את הסימפטומים ולא את הבעיות מהשורש.

פריקת אנרגיה פיזית ומנטלית היא צורך בסיסי בגידול כלב בריא ומאוזן. כבעלי כלבים, אנחנו מחויבים ללמוד כיצד לספק פריקה לכלב שלנו, על בסיס יומי ובצורה אפקטיבית. הבשורה המשמחת היא שזה לא צריך לקחת הרבה זמן. אפשר לנצל את זמן הטיול כדי לפרוק את הכלב בצורה ראויה. חצי שעה, פעמיים ביום, בהחלט יכול להספיק, בתנאי שיודעים איך.

את הכתבה הבאה אקדיש למתן כלים פרקטיים ופשוטים ליצירת פריקה פיזית ומנטלית.

בהצלחה!
מנחם

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?