החגים כבר כאן

החגים הגיעו מהר כל כך, עוד לא הספקנו להתרגל למסגרת החדשה והם כבר פה. איך למנף את החגים לכניסה הדרגתית למסגרות


החגים בפתח. עוד רגע ונתחיל בשרשרת החגים הנפלאים של תחילת השנה. אני לא יודעת מה אתכם, אבל אני חושבת שחלק מהכיף של החגים זה שהם מגיעים אחרי שגרה ארוכה וממלאת. אפשר גם ליהנות מהחג עצמו וגם מהחופש מהשגרה, שנותנת כוח לחגים ומהציפייה שוב לשגרה. קצת מרגיש לי כמו חופש חגים ארוך, שהתחיל בסוף יוני. עם הפסקה קצרצרה להיכרות עם המסגרות. והופ, מהתחלה.

לא ברור איך הגענו לזה ומי אחראי למצב שמתחילים בניסיון ללמוד את השגרה, תינוקות וילדים מתוקים מנסים ללמוד את המקום החדש, את הפרצופים החדשים, את סדר היום ובעיקר, את היעדר אימא ואבא. ואז, ממש איך שבמוח נעשה לימוד והתרגלות וקבלה, שוב מגיעים כמה ימי חופש אינטנסיביים, בבית, או בנסיעות ואחר כך, מרגיש כאילו מתחילים הכול מהתחלה, גם לילדים וגם להורים ולמטפלות. בכל הסידור הזה, קצת חסר מבט על טובת הילד.

קודם כול, חשוב להיזכר מה יכול לעזור בתהליך למידה של היכרות עם המעון, או הגן החדשים, גם אם היינו פה לפני כמה שבועות וגם אם אנחנו ממש ממש חדשים. כמו לפני תחילת השנה, נמשיך גם במהלך החגים. קודם כול לדבר ולתווך את זה. להכין בתקשורת לאן הולכים ומה יהיה שם ומתי אימא או אבא הולכים ומתי במהלך היום חוזרים. אפשר במהלך החג, ללכת ברגל ולעבור ליד המעון, או הגן, להגיד שלום למבנה ולחצר ולחפצים. אפשר להפגיש בין כמה ילדים שהולכים להיות עם הילד שלכם בגן. כשפוגשים מטפלת, או גננת, במהלך החג, לא לעבור למדרכה השנייה, להפך. להגיד שלום, שהילד שלכם יראה אותה, שהמוח ילמד.

קודם כול, לדבר ולתווך את זה. להכין בתקשורת לאן הולכים ומה יהיה שם ומתי אימא או אבא הולכים ומתי במהלך היום חוזרים. אפשר במהלך החג, ללכת ברגל ולעבור ליד המעון, או הגן, להגיד שלום למבנה ולחצר ולחפצים

מי שיכול אחרי החגים שוב לעשות הדרגה ולקחת את הילד לאט לאט לגן, זה נהדר. לפי הילד, להרגיש אותו. יש כמובן ילד שצריך יותר את ההדרגה והנוכחות ויש מי שמאוד מהר זורם ואוהב את השינוי ולא מתרגש מהמעבר.

במהלך החגים והחופש, ניתן לנסות ולהקפיד על הזמנים וסדר היום שיש במעון. לתרגל את טקס הפרידה הקצר והקולע, שיהיה מוכר לילד. לנסות לבחור, ביחד עם הילד, מהו חפץ-המעבר שיכול לסייע לו, בזמן שנפרדים מההורה בבוקר. לתת לו להיות אתו הרבה במהלך החופשה.

חשוב לדעת שהמוח זוכר. כל מה שלימדתם קודם, לא הולך לשווא. ישנם זיכרון והטמעה. רק צריך להזכיר. זכרו שנקודת המוצא היא לא מהאפס, אלא כמה מדרגות קדימה.

איך כן נרוויח בחופשת החג ביטחון ויציבות לילד שצריך המון מאלה כדי לצלוח את הכניסה המחודשת למסגרת? נרבה בזמן איכות. חיבוקים ונשיקות. מבט עיניים ומיקוד בזמן האישי, עם כל ילד. ליצור מין מאגר של כוחות. חשוב ויכול לעזור זה העצמה, תפקידים בבית. בחירה ושליטה, שיכולים לעזור לתינוקות סביב גיל 7-9 חודשים, בתקופת חרדת הנטישה. זה לשחק הרבה “קוקו”. על ידי המשחק אנחנו מלמדים אותם שאימא או אבא חוזרים.

כל אלו יכולים לסייע בכניסה מחודשת לגן, או למעון, מיד אחרי החגים. חג שמח!

 

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?