האנשים המשפיעים ביותר בחקלאות

ירבעם שגב (אורטל), מנכ”ל “בראשית” ואלקנה בן-ישר (רמת מגשימים), מנהל מו”פ צפון נבחרו ע”י קבוצת “משוב” בין 100 האנשים המשפיעים ביותר בחקלאות. “בראשית” הינו התאגיד המוביל בישראל בתחום הפירות הנשירים, ומו”פ צפון הוא המו”פ הפריפריאלי הגדול במדינה


ברשימת 100 המשפיעים ביותר בחקלאות שהוכרזה לראשונה בתערוכת “פרש אגרו משוב” שהתקיימה השבוע בגני התערוכה, בלטו מספר רב של נציגים מאזור הצפון ביניהם שניים מתושבי הגולן, ירבעם שגב (אורטל), מנכ”ל “בראשית” ואלקנה בן-ישר (רמת מגשימים), מנהל מו”פ צפון.

קבוצת “משוב” היוזמת של תערוכת 2012 Fresh AgroMashov, פרסמה לראשונה את הרשימה שכללה גם חברי כנסת, ראשי המגזר החקלאי ומומחים מהתחומים השונים, במטרה להצדיע לפועלם של האנשים שתרמו לחקלאות הישראלית מאז קום המדינה.

חיים אלוש, מנכ”ל קבוצת “משוב” מסר: “אנו גאים להצדיע לאנשים שתורמים, מפתחים ומסייעים לשיפור ענפי החקלאות השונים בישראל, תוך כדי מינוף ענף החקלאות הישראלית בזירה הבינלאומית. ברשימת המאה כללנו נושאי תפקידים ומומחים מקשת רחבה של תחומי פעילות, כולל ראשי ארגונים, יזמים, חברי כנסת, אנשי מנהל, חקלאים ומומחים בחקלאות, הנחשבים לפורצי דרך ומובילי שינוי בתחומם.”

בתגובה ל”שישי בגולן” אמר אלוש: “אלקנה בן ישר מנהל את מו”פ צפון – המו״פ הגדול ביותר בישראל המוביל את חזית המחקר היישומי בישראל. הצלחת החקלאות הישראלית תלויה מאוד במחקר החקלאי. בזכות הישגי המחקר, החקלאים בישראל מצליחים להוביל. לאלקנה ולמו”פ צפון יש השפעה רבה על החקלאות בישראל.”

עוד מוסרת החברה כי “ירבעם שגב הינו מנכ”ל ‘פרי בראשית’, בין המותגים המובילים בישראל של תוצרת חקלאית טרייה. פרי בראשית מוביל חדשנות שיווקית בחקלאות במיתוג הפרי.

למרות שרבים בחקלאות ניבאו לתהליך המיתוג כישלון, המהלך האמיץ הצליח ופרי בראשית הפך למשווק התפוחים הגדול בישראל.
פרי בראשית הפך למודל חיקוי לחקלאים רבים שנכנסו בעקבותיו לתהליך מיתוג”, מסיימת חברת “אגרו-משוב”.

אלקנה בן ישר מנסה להסביר את סיבת הבחירה: “אני מרשה לעצמי להעריך שמו”פ צפון, המו”פ הפריפריאלי הגדול ביותר במדינה, מייצג את אותה הפעילות של מו”פים פריפריאלים בארץ.

עיקר פעילות המו”פ משתרעת מהמועצה האזורית מטה אשר לחוף הים התיכון ועד הגבול הסורי במזרח, ובדרום עד עמק הירדן וכל המרחב שבתוך זה. אזור גדול מאד, הטרוגני מאוד מבחינת תנאי טופואקלים, קרקע, מים ועוד. כפועל יוצא מאלה הוא מגוון גידולים רחב בהתאם, החל מגידולים טרופים בעמק הירדן וסביבות הכנרת כמו בננות, מנגו וכדומה, ועד גידולים שנמצאים בגובה 1100 כמו תפוחים, דובדבנים ושאר פירות שמתאימים לאקלים הקר.

בתחום הפיתוח, הדגש בשנים האחרונות הוא על גידול בממשק ידידותי. משמעותה דבר הוא גידול צומח בכלל עם דגש על פירות בפרט תוך הפחתת שימוש ברעלים עד כדי מעבר לממשק ידידותי לחלוטין בחלק הגידולים, ללא שימוש ברעלים בכלל. קיימים מספר ‘פיילוטים’ בצפון שבהם הטכנולוגיה מופעלת ואנחנו יוזמים ממש בימים אלה מהלך של מעבר גידול התפוח בכל הצפון לגידול בממשק ידידותי. זאת, בשיתוף פעולה עם בתי האריזה הגדולים בצפון ובראשם בית האריזה המוביל ‘בראשית’. אנו מתכוונים להגיע בתוך שנים ספורות להכרזה ש- 95 אחוזים מכלל מטעי התפוח באזור הצפון גדלים ללא שימוש בחומרי הדברה רעילים. איננו חושבים שאפשר ללא חומרי הדברה בכלל, אבל נשתדל לעבור לשימוש באמצעים של אויבים טבעיים; של לכידה או דחייה באמצעות פרומונים וכמובן חומרי הדברה בררנים שפוגעים רק במזיק עצמו ולא בכלל הסביבה.

מדובר על חומרים שנקראים ‘מגחים’ שרעילותם לחי ולאדם בעיקר נמוכה עד נמוכה מאד.

כדאי להוסיף: לא מדובר על גידול אורגאני – זו תורה בפני עצמה, איננו מובילים את המגדלים לזה, מי שיבחר יבחר.

אם נשכיל להגיע למצב שעליו מדובר, נוכל להתמודד בהצלחה על נושא איום יבוא הפירות לארץ. ועדות למיניהן בהחלט מאיימות לפתוח את יבוא התוצרת החקלאית לישראל. ההתמודדות שלנו היא על ידי יצירת יתרון יחסי והעדפה לפרי הישראלי. אנחנו נוכל לעמוד בבדיקות של מעבדות ונוכיח שהפרי שלנו יותר ידידותי, כאשר התפוח שלנו ממילא הרבה יותר איכותי מהפירות המתחרים.

יש עוד כיוונים רבים נוספים במכלול נושאים, אך זה אחד הכיוונים שניתן לו דגש. אנחנו נעצים כיוון זה, שהינו מרכזי ביכולת להתמודד בשווקים. אך גם לחקלאי ולבני משפחתו ושכניו מגיע לחיות בסביבה שאינה רוויית ריסוסים בחומרים רעילים”.

אפריל 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
אירועים שיתקיימו ב 1st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 4th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 10th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 17th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 20th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 23rd אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?