גלילeast 

שנה חדשה עם תכנית מנהיגות אזורית חדשה לתושבי אשכול גליל מזרחי. השינוי האזורי מתחיל מבפנים והוא כאן עם השקתה של תכנית המנהיגות “גלילeast” (“גליליסט”)

“שיפה ושונה תהיה השנה” – אשכול גליל מזרחי פותח את השנה בשינוי אזורי חיובי עם השקתה של תכנית מנהיגות אזורית חדשה ובלעדית לתושביו: “גליל”east.

השבוע, במכללה האקדמית תל חי, התקיים אירוע פתיחה חגיגי להשקת “גלילeast”, תכנית מנהיגות אזורית ייחודית ורב-מגזרית המיועדת לתושבי אשכול גליל מזרחי. “גלילeast” הנה תכנית המנהיגות הראשונה מסוגה בישראל, ששמה דגש על בניית רשת בוגרים שיפעלו יחד לקידום האזור. אשכול גליל מזרחי והרשויות החברות בו פועלים יחד למען טיוב איכות החיים באזור. מתוך ההבנה שניצבים בפנינו אתגרים אזוריים גדולים, ונדרשת התארגנות משותפת להמשך מימוש הפוטנציאל העצום הטמון כאן, הם החליטו ופעלו למען הקמת התכנית המובלת על ידי האשכול, ושותפות בה קרן “רודברג”, קרן “ביחד”, מכללת תל-חי, פדרציית ונקובר וקרן “דנבי”. 

על מנת לייצג את האזור בצורה הטובה ביותר, נבחרו לתכנית 25 עמיתים (מתוך 160 מועמדים) והם מגיעים מהמגזר המונציפלי, העסקי, הפרטי והחברתי ומכל גווני הפסיפס האזורי: דרוזים, יהודים, נוצרים, מוסלמים, צ’רקסים, נשים וגברים. “גליל”east, ששמה לה למטרה להכשיר מובילי שינוי לגיבוש תפישה ועשייה אזורית, תוך שיתופי פעולה, הנה הסנונית הראשונה של תהליך פיתוח מנהיגות אזורית והיא עושה זאת בכלים הכי מקצועיים שיש.  

באירוע השקה מרגש ואופטימי, לקחו חלק מנהיגי  האזור, שותפי התכנית ובכירים ויחד עם עמיתי התכנית, דנו בשולחנות עגולים על עתיד האזור. 

מהגולן, התקבלו לתכנית: רותם קבלו, רגב אבנר, ליאור הוכמן וענת ביטון. מנהלת התכנית היא מיכל רייקין, תושבת קדמת צבי, העוסקת שנים בפיתוח מנהיגות ובפיתוח אזורי.

רייקין: “זה הבית שלנו! רק חיבור של אנשים יוצר הנעה לפעולה ושווה לנו להתאמץ בשביל זה. אנו שואפים כי עד שנת 2027, נסיים ארבעה מחזורים של התכנית, בהם ישתתפו 100 חברים, שישפיעו על 60 ארגונים מהאזור, עם כ-20 מהלכים אזוריים חדשים שיקודמו על ידי חברי הרשת. הצלחת התכנית היא הצלחת האזור”.

אכפת לי

שוחחנו עם שלושה ממשתתפי התכנית, יהודית כהן, מראש פינה, עוזרת בכירה למנהל המרכז הרפואי “זיו”,  אבישי הרץ, מקריית שמונה, יזם נדל”ן וואג’די אבו סלאח ממגד’ל שמס, מנהל מחלקת יישובים במרום הגליל.

בשעה טובה ובהצלחה! מה הביא אותך להשתתף בתכנית?

יהודית: “אכפתיות ורצון להכיר את האזור בו אני חיה, לעשות למענו בקבוצה, כדי שיחד נוכל להוביל פרויקטים ולעסוק בסוגיות שקשורות לאזור, כי אני אוהבת את האזור וממש אכפת לי”.

אבישי: “הרצון לשתף פעולה ולפגוש עוד אנשים טובים שפיתוח הגליל המזרחי חשוב להם והם מוכנים להקדיש מזמנם ומיכולותיהם עבור החלום הגלילי המשותף שלנו”.

ואג’די: “כשראיתי את פרסום התכנית, ישר הרגשתי שזה זה. בשנים האחרונות, שמענו הרבה מאוד סיסמאות נזרקות לאוויר וכאן הרגשתי שיש אפשרות אמתית לתכנן ולבצע”.

מה תהיה עבורך הצלחה של התכנית?

יהודית: “שנבנה קבוצה שמשתפת פעולה, שרואה את טובת הכלל ויוזמת לטובתו ורואה לא רק את היישוב שלה, אלה את כל הגליל המזרחי, שנוגעת בכל האתגרים כמו חינוך, בריאות, הכול למעננו”.

אבישי: “חיבור ויצירת מערכות יחסים מבוססות על אמון אמתי בין כל הקהילות במרחב שלנו, שיובילו לשינוי משמעותי ומצמיח של כל האזור כולו, בלי לנסות לטשטש את הזהות וההגדרות העצמיות של כל קהילה, יישוב, או רשות מקומית”.

ואג’די: “להביא דברים לידי יישום באמצעות שיתוף פעולה בין אנשים מכלל המגזרים, שיתוף פעולה שינצח, ככה נצליח ליישם תכניות לאזור שלנו”.

ראשי רשויות הגליל המזרחי מאחלים לכל תושבי האזור שנה טובה וגמר חתימה טובה!

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?