במקום השני המכובד

במדד עשיית עסקים ברשויות 2021, נמצא הגולן במקום השני בארץ ברשויות עד 50,000 תושבים


המועצה האזורית גולן דורגה במקום השני, במדד עשיית העסקים ברשויות, לשנת 2021. המועצה מובילה על פני יישובים גדולים ברחבי הארץ. על מנת לדרג את הרשויות, נמדדו מספר פרמטרים. חשוב לציין שמרבית הרשויות המדורגות במקומות נמוכים מאתנו הן רשויות הנמצאות באזור המרכז ובדירוג סוציואקונומי גבוה כמו לב השרון, עמק חפר, יהודמונסון, קריית אונו ועוד. המועצה האזורית גולן פועלת לקידום העסקים בגולן, מסייעת, יוזמת ומעוניינת בהצלחת העסקים בגולן. הגולן על המפהכי כולנו מחויבים לעתיד הגולן.

רשויות מקומיות הן גוף מרכזי בהשפעתו על עסקים קטנים ובינוניים הפועלים בשטחן. הן מרכזות את רישוי העסקים, נותנות שירותים לעסקים, וגם גובות מהם ארנונה ומסים שונים. במטרה לעודד רשויות מקומיות לשפר את האטרקטיביות שלהן לעסקים, וכן לסייע לעסקים הפועלים בשטחן, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, במשרד הכלכלה והתעשייה, בנתה מדד הבוחן את רמת הידידותיותלעסקים של רשויות מקומיות בישראל.

מבנה המדד

המדד בנוי מארבעה מרכיבים הנמדדים באופן הבא:

1. שביעות הרצון של העסקים מהרשות מרכיב זה של המדד נבדק באמצעות סקר שנערך בקרב כ-4,000 עסקים הפועלים ברשויות שנבדקות במדד. הסקר כולל שאלות על שירותים שנותנת הרשות לעסקים וכן על תשלומים לרשות ועל המידה בה הרשות מקדמת עסקים. בכל רשות, נדגמו בין 40 ל-100 עסקים בהתאם לגודל הרשות, %75 מהם עסקים עם מועסקים והשאר עסקים ללא מועסקים.

2. נגישות מכרזים   מרכיב זה בדק עד כמה המכרזים נגישים ועד כמה יש במכרזים חסמים מיותרים, שמקשים על עסקים קטנים ובינוניים להשתתף בהם.

3. גובה הארנונה  מרכיב זה נבדק על בסיס נתוני הארנונה בכל הארץ ומדרג את גובה הארנונה העסקית (למר) ברשות ביחס לממוצע גובה הארנונה העסקית של כל הרשויות הנמדדות.

4. נגישות המידע – הבדיקה נעשית על היקף המידע השימושי לעסקים ואיכותו, הפעולות המקוונות אותן ניתן לבצע ברשות, מידת הנוחות הכללית למצוא ולהבין אותו וכן על האופן בו הרשות מסבירה ומנגישה מידע למי שמעוניינים לפתוח עסקים חדשים בשטחה, בעיקר כאלה שהם טעוני רישוי.

הדגשתעסוקה

ראש המועצה האזורית גולן, חיים רוקח: “אני שמח לראות את תוצאות הסקר בו אנו נמצאים במקום השני והמכובד. התוצאות משקפות את מדיניות המועצה הרואה את טובת תושביה ובעלי העסקים. אנו פועלים לסייע לכל עסק ויזם המעוניינים להתפתח כאן אתנו בגולן וכך גם לעסקים קיימים. זאת, בסיוע בהליכי הרישוי, בהנגשת מידע, בהעדפת ספקים מקומיים בהתאם לנוהל המכרזים, בגביית ארנונה ועוד. ערך הכלכלה מקומית ברור לכולנו. ‘קונים גולןהוא פרויקט שיזמנו על מנת לקדם את רכישת המוצרים של הספקים בגולן על ידי אנשי הגולן והנגשת המוצרים לתושבים ביתר חלקי המדינה.

פיתחנו את ההאבים, מתחמי התעסוקה, על מנת לאפשר פתיחת עסקים נוספים. אנו פועלים לפתוח האבים נוספים, כחלק מהחלטת הממשלה לגולן. נגדיל גם אזור התעשייה בבני יהודה. הדגש שלנו בהחלטת הממשלה לגולן הוא התעסוקה. לכן, הגדלת כמות מתחמי התעסוקה השונים היא חלק אינטגרלי בעשייה שלנו. הקמנו צוות העוסק ביזמות והייטק המעניק סיוע לעסקים קיימים וחדשים. אנחנו כאן על מנת שהגולן יצמח ויפרחמחויבים לעתיד הגולן.

ראש המועצה האזורית גולן, חיים רוקח: אנו פועלים לסייע לכל עסק ויזם המעוניינים להתפתח בגולן וכך גם לעסקים קיימים. זאת, בסיוע בהליכי הרישוי, בהנגשת מידע, בהעדפת ספקים מקומיים בהתאם לנוהל המכרזים

זו ההזדמנות נהדרת להודות לאגפי המועצה ומחלקותיה, העושים למען העסקיםמחלקת רישוי העסקים, אגף ההנדסה והתכנון, החברה הכלכלית גולן המנהלת את האבים, אזור התעשייה ומובילה את צוות יזמות ותעסוקה ומחלקת הרכש והמכרזים“.

רוח המפקד

המדד כולל את 75 הרשויות המקומיות בהן מספר העסקים הגדול ביותר. על מנת למדוד בצורה מותאמת לגודל הרשויות השונות, חולק המדד לשלוש קבוצות גודל.המועצה האזורית גולן דורגה, כאמור, במקום השני, מבין הרשויות שמאוכלסות עד 50,000 תושבים.
מאז כניסתו לתפקיד, רואה ראש המועצה, חיים רוקח, חשיבות עליונה בפיתוח העסקים. רוח המפקד מחלחלת לאגפים ולמחלקות וניתן לראות את התוצאות. אנו, כמועצה, רואים בבעלי עסקים שותפים טבעיים לצמיחת ושגשוג הגולן ומחויבים לסייע להם. מחויבים לעתיד הגולן!

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?