בזכות הקליטה: 9 מבנים חדשים לגני ילדים בגולן

בימים אלה מסיימת המועצה להקים ארבעה מבנים לגני ילדים באליעד, שעל, נאות גולן ואפיק, וחמישה נוספים כבר בדרך. אין כמו הקמת גני הילדים החדשים כדי לבטא את השמחה שמביאה אתה קליטת המשפחות החדשות וחזרת בני ובנות הגולן


הגידול הדמוגרפי ביישובי מועצה אזורית גולן מביא אתו צמיחה מבורכת בכמות הילדים בגיל הרך ביישובים. 48 גני ילדים ו-27 פעוטונים פועלים בגולן בשנת תשע”ו, וביישובים רבים עולה הצורך במבנה גן נוסף או בפתיחת גן חדש בהתאם למספר הילדים. בימים אלה מסיימת המועצה להקים ארבעה גני ילדים ברמה גבוהה ומותאמים לצרכי היישובים באליעד, שעל, נאות גולן ואפיק. חמישה יישובים נוספים קיבלו אישור לקמת גן ילדים וחלקם כבר נמצאם לקראת יציאה למכרז, בחד נס, מיצר, גבעת יואב, קדמת צבי ומעלה גמלא.

מיכל זנדני, מנהלת קהילה לשעבר בשעל: “גן הילדים פועל מספטמבר 2014, בפעם הראשונה מזה 15 שנים שלא פעל גן ביישוב. לא היה מערך גיל רך בשעל ולכן פתיחה של פעוטון וגן שנה אחרי שנה זה מהלך מאוד מרגש של הקהילה, וזה בזכות הקליטה והבנים שלנו שחזרו הביתה לשעל ובונים פה את ביתם, מה שאפשר את פתיחת המערך הזה. ההורים היו מאוד פעילים בוועדות גיל רך השונות ושותפים מלאים להקמת המערך הזה, והירתמות של המועצה לא היתה מובנת מאליה כי היו המון ספקות לפתיחת מערך גיל רך ביישוב. אחרי כ”כ הרבה שנים שהילדים למדו מחוץ ליישוב, היה צריך לבנות מערכת אמון שתחזיר אותם הביתה, וזה צלח”.

נטלי חן, מנהלת קהילה באפיק ובשעל: “זו פעם ראשונה שבונים מבנה מיועד לגני ילדים ביישובים אלה ששנים ארוכות לא היה בהם מערך גיל רך. הקמת מבנה גן ייעודי בשעל מפנה מבנה לתינוקייה שמפוצצת עד אפס מקום – עם 24 ילדים. גם באפיק יש בייבי בום גדול ומערכות החינוך הפנימיות ביישובים הופכות אותם לאטרקטיביים מבחינת קליטה”.

אלון לזרוביץ, מנהל קהילה באליעד: “בשנים האחרונות לאור קליטה לנחלות חקלאיות ולהרחבה הקהילתית גדל מספר הילדים באליעד והיום גדלים במושב 117 ילדים בגיל לידה ועד צבא. לפני שנתיים, לאחר הפסקה של 16 שנים החל לפעול במושב גן. הגן פעל במבנה ישן של המרפאה ובימים אלה מסתיימות עבודות בניית המבנה החדש שישמש משכנו של גן פעמונים”.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?