אקונה מטטה

אל תדאגי. אין שום סיטואציה, בעיה ומקרה שאי אפשר לפתור” – זהו המוטו שלה. היא צמחונית ומנהלת את מסעדת הבשריםסוזנה ביסטרובר“, בכפר האומנים, באניעם, יחד עם אחיה. אוהבת לכתוב, כסוג של מרפא. האורחת שלנו לשבת היא שקד חזן, מאניעם


קצת על עצמך

שקד חזן, תכף חוגגת 29 ומתכוננת למשבר גיל ה-30. אני השנייה במשפחה. שי הבכור (32) האח הגדול הוא מוזיקאי וגם השותף שלי. אחריי, שחר (26), שמסיימת תואר בחינוך בסמינר הקיבוצים והאח הקטן שלנו שוהם, (20) משרת ביחידה קרבית בצהל.

ההורים שלי הם שרון ושמוליק חזן. תמיד כשאני אומרת  את זה, עולה לי חיוך קטן על הפנים. כי זכיתי. בשניהם“.

עיסוק

מנהלת את מסעדתסוזנה ביסטרובר‘, בכפר האמנים, במושב אניעם. מסעדת בשרים כשרה, שהוריי הפעילו בעבר והיום אני ושי ממשיכים“.

איפה נולדת וגדלת?

במושב אניעם“.

מגורים

אניעם“.

איך נראה יום שישי שלך?

יום שישי שלי מתחיל בשמונה בבוקר, כשהשעון המעורר מצלצל. אני לא בן אדם של בוקר, אז אני קמה מהמיטה רק לקראת תשע. שותה קפה שחור, מוציאה את החתול שלי לגינה, עושה את הספורט היומי ומתחילה בניקיונות. שוטפת את הדירה, את האוטו, עושה כביסות וכשאני מסיימת הכול, אני מתפנה ליהנות מסוף השבוע“.

מה כוללת ארוחת השבת שלכם?

עד לפני כמה שנים, הייתי אומרת עוף, תפוח אדמה ואורז ואחים שלי היו קופצים  וצועקים: ‘בשר!’. עוף היה המאכל שלי בבית. אימא שלי וידי הקסם שלה עשו את העוף הכי טוב שאכלתי מימיי.

אבל לפני שלוש שנים, עשיתי שינוי. הפסקתי לעשן, והפכתי לצמחונית ומכיוון שאני באה ממשפחה של בשר, עם מסעדת בשרים, לקח למשפחה ולי זמן להתרגל. היום, מבחינתי, שולחן מלא בסלטים מספק אותי לגמרי ואם יש דג, אז בכלל אני מבסוטה“.

ספרים, או עיתונים בשבת?

האהבה שלי לקריאה באה לי בתקופות. לא תמיד יש לי סבלנות או רצון להקדיש לזה זמן. בשנה האחרונה, במסגרת הלימודים, (כתיבה וספרות) נחשפתי לעולם רחב יותר של ספרים. אני אוהבת ספרי שירה, יהודה עמיחי הוא הפייבוריט שלי. הספר הכי טוב שקראתי לאחרונה הואהזר‘, של אלבר קאמי וגםהחיים הם רק תקופה‘, של חנוך דאום. ‘הזרגרם לי לתהות על החיים וחנוך הפיל אותי על הרצפה מרוב צחוק. ככה ששניהם טובים ומומלצים, בקטגוריות משלהם“.

כל שבת שלי נראית אחרת. תלוי אם האחים מגיעים הביתה ומי מחברי הילדות שלי מגיע למושב. יש שבתות שמלאות באנשים שאני אוהבת ויש שבתות שאני לבד וגם אז, אף פעם לא משעמם לי. אני יודעת להיות לבד ואוהבת את זה, כך שכל שבת היא כיפית

מה הכי כיפי בשבת שלך?

כל שבת שלי נראית אחרת. תלוי אם האחים מגיעים הביתה ומי מחברי הילדות שלי מגיע למושב. יש שבתות שמלאות באנשים שאני אוהבת ויש שבתות שאני לבד וגם אז, אף פעם לא משעמם לי. אני יודעת להיות לבד ואוהבת את זה, כך שכל שבת היא כיפית. אני אוהבת את האיזון הזה“.

מה עושה בשעות הפנאי?

אני מאוד אוהבת לכתוב. כתיבה היא אחד הדברים שעוזרים לי לרפא, לשחרר ולהסתכל על סיטואציות מזוויות אחרות. כתיבה היא הפסיכולוג הכי טוב והוא תמיד זמין, כך שאני מוצאת את עצמי כותבת הרבה בזמן הפנוי שלי. לאחרונה, פתחתי עמוד אינסטגרם,, בו אני מפרסמת טקסטים שלי ואני מזמינה את הקוראים להיכנס, לקרא וליהנות. .”Shakedhazan.writing

איך השפיעה עלייך הקורונה?

בהתחלה, לא הבנתי מה קורה. חזרתי מטיול גדול באוסטרליה וניו זילנד, ממש ביום שהכריזו על בידוד לחוזרים מחול. זה היה סיוט. העבודה שהייתי אמורה לחזור אליה לא הייתה רלוונטית. התחלנו לשפץ את המסעדה ופתחנו אתסוזנהמחדש, בשיא הקורונה, אבל אז היה סגר ועוד אחד ושום דבר לא באמת היה יציב וזה השפיע מאוד על המצב רוח והמוטיבציה.

ניסיתי להמציא את עצמי מחדש, התעסקתי בכתיבה, בציור ובאפייה והסביבה דחפה ללימודים. אז הלכתי ללמוד קונדיטוריה בבית הספרכפיות‘, של גלית כהן, שהיא מושלמת ומקצועית. תוך כדי הלימודים, עדי פרץ, שמעבר לזה שהוא חבר טוב ואדם שאני מתייעצת אתו הרבה בפן המקצועי, הוא גם הבעלים שלמטרלובעין זיוון, חיפש קונדיטורית והתחלתי לעבוד אצלו.

העבודה שם הייתה מטורפת. שעות הזויות והמון זמן על הרגליים, אבל למדתי שם המון ובסוף היום, כשהייתי חוזרת הביתה, כשכל הבגדים, השיער והנעליים שלי קמח, זה היה הסיפוק הכי גדול והרגשתי שמכל הבלגן וחוסר הוודאות, הצלחתי למצוא את מה שאני רוצה לעשות בחיים“.

מהו המוטו שלך בחיים?

אקונה מטטה. זה אומר, אל תדאגי. אין שום סיטואציה, בעיה ומקרה שאי אפשר לפתור. גם כשנראה ומרגיש שהכול קורסתזכרי שהכול עובר בסוף ומסתדר“.

מהו החלום שלך?

יש לי המון חלומות. חלקם קטנים, חלקם גדולים ואני מאמינה שעם עבודה קשה, רצון ואהבה, אין שום דבר שלא אצליח להגשים“.

מסלול, מעיין, או פינת חמד שאת אוהבת בגולן?

שמורת יהודייה. המסלול למפל יהודייה לוקח חצי שעה לכיוון, עם עלייה קצת קשוחה, אבל הנוף מרהיב והבריכהואו! הייתה תקופה שעבדתי ברשות הטבע והגנים, זה היה המסלול האהוב עליי“.

מה את מאחלת לעצמך?

אני גרה ברמת הגולן, צופה על הכנרת, קרובה להורים, יש לי משפחה מדהימה, חברים טובים ועבודה שאני ממש אוהבת לקום אליה בבוקר. כל שנותר לי לבקש זה שנהיה בריאים ושמחים בחלקנו“.

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?