אלוני הבשן חוגגת 37 שנה לייסודה

אלוני הבשן חוגגת 37 שנה לייסודה

ל”ג בעומר הוא יום העלייה לקרקע של אלוני הבשן. השנה החליטו התושבים לרדת ולחגוג בפארק הירדן את 37 שנות היישוב ואת היחד הנהדר שלהם שאִפשר אותן


בתקופה זו, העמוסה ומלאה בחגים ובאירועים לאומיים וגולניים, לאלוני הבשן יש עוד סיבה טובה לחגוג. תושבי אלוני הבשן מציינים בכל שנה את יום העלייה לקרקע בל”ג בעומר וחוגגים זאת בדרכים שונות – הן בפיתוח היישוב ובעשייה למענו והן בגיבוש קהילתי וחיזוק האהבה והאחווה בינינו. לכל חג ומאורע מתגבש צוות, הקובע יחד עם ועדת התרבות היישובית את מסגרת האירוע, תוכנו ומאפייניו.

השנה, החליט הצוות המארגן לצאת אל מחוץ ליישוב, לאפשר את היחד הזה בצורה שלמה ומלאה. החלטנו לרדת לפארק הירדן, כולם יחד, כ”איש אחד בלב אחד”.

לעומת ההורים והילדים הצעירים, הנוער היקר ויתר על שעות שינה לטובת פויקה משותף ולאחר לילה לא ארוך… הם זיכו אותנו בהשכמה מוזיקלית עם עומר אדם, ברפליקה מתוך “עוץ לי גוץ לי” – “בוקר טוב בוקר טואואואוב…”

האירוע נפתח בשעות אחר הצהריים, בסדנאות קרקסיות מאתגרות ומפתיעות, כמעט לכל הגילאים ולאחר מכן, מופע קרקס מרגש ומשמח. במקביל, הילדים הצעירים השתתפו בפעילויות שונות ובפינת איפור, עם יערה הליצנית.

בהמשך הערב, ציינו בטקס חגיגי את העברת “מגש הוותק”, העובר בכל שנה למשפחה אחרת, על פי הוותק ביישוב. קיבלנו בשמחה ועם מתנה את התינוקות שנולדו ואת המשפחות שהצטרפו ליישוב בשנה האחרונה. שמענו מספר ברכות ומשם ל…מצוות היום – הדלקת המדורה היישובית, כמובן לאחר אישור כל גורמי הביטחון והבטיחות.

לאחר ארוחת ערב, עם המון בשר על האש, נשארו המעוניינים לערב שירה וללינה משותפת באוהלים בפארק.

לעומת ההורים והילדים הצעירים, הנוער היקר ויתר על שעות שינה לטובת פויקה משותף ולאחר לילה לא ארוך… הם זיכו אותנו בהשכמה מוזיקלית עם עומר אדם, ברפליקה מתוך “עוץ לי גוץ לי” – “בוקר טוב בוקר טואואואוב…”.

סעדנו ארוחת בוקר מושקעת בחיק הטבע ויצאנו למשחק “חפשו את המטמון” משולב, שאורגן על ידי צוות הפארק וכלל הליכה בטבע עם חיפוש מקומות בעזרת רמזים וירטואליים. ברוב זמן המשחק, שכשכנו במים ושמחנו לראות את הילדים משתוללים, מתגבשים, נהנים וכל כך שמחים.

לסיום, זכינו בקרטיבים מתוקים ומרעננים וחזרנו הביתה עייפים, אך מרוצים. בסימן טוב ובמזל טוב, חלקנו עוד המשיך לאחר מכן לעוד שמחה גדולה בירושלים – חתונתם של תדהר ספיריה עם בח”ל ליאור.

לא נכביר במילים, אמנם לא פשוט להוציא קהילה שלמה החוצה, אך באלוני הבשן החברים רציניים ומשקיעים.

הייתה נוכחות גבוהה במיוחד ואף מפתיעה, נכוחות כמעט-כמעט של כולם. זה לא מובן מאליו ואנו רואים בכך עדות לאווירה חיובית, לשאיפה לחיזוק היחד והקהילתיות שבנו ולרצון לשמוח יחד זה עם זה וזה מזה.

מאחלים לאלוני הבשן כיישוב, כקהילה ולכל אחד ואחת מחבריה – עוד שנים רבות של צמיחה ושמחה קהילתית.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?