אורחת לשבת ד”ר חני בר

נולדה בסירקיוז, למדה רפואה בתל אביב, מתחילה את ההכנות לשבת בשישי המוקדם, גרה ביונתן ואוהבת בעיקר ללמוד. האורחת שלי לשבת היא ד”ר חני בר


קצת על עצמך:

“בת 58, נשואה לדני, רופא שיניים. אימא לשישה ילדים וסבתא ל-9 נכדים. ילדי: אילת, רופאת משפחה במרפאת חיספין, אם ל-4, גרה ביונתן, ריקי, אם ל-2, מורה בשליחות בשיקגו, יעקב נשוי, גר בירושלים ועובד בהיי-טק, אביטל, אם ל-3, אגרונומית גרה בלשם, כעת בחופשת לידה, יצחק, התחתן לפני חודשיים, לומד הנדסת מכונות, בת ציון, לומדת פיזיותרפיה במכללת צפת.

עיסוק:

רופאה כללית במרפאות קופת חולים ‘כללית’ בקצרין ובמושב רמות”.”

מגורים:

“מתגוררת בשמחה במושב יונתן, מזה 29 שנים”.

איפה נולדת וגדלת?

בעיר סירקיוז, במדינת נו יורק. אזור ירוק עם הרבה אגמים. אבי היה שם רב קהילה. הוא נפטר כשהייתי בת 13 ואז עליתי לישראל עם אמי. גרנו בירושלים ושם למדתי בתיכון. לאחר שירות לאומי, למדתי רפואה באוניברסיטת תל אביב. במהלך הלימודים, הכרתי את דני, שהיה עולה חדש מאוסטרליה. התחתנו וגרנו בירושלים. עשיתי סטאז’ בבית החולים ‘ביקור חולים’. נולדו לנו שלושה ילדים.

“בשלב מסוים, דני היה צריך להתגייס לשירות צבאי בתור רופא שיניים והחלטנו להגשים חלום ולעבור צפונה – בגלל הנופים, האוויר, איכות החיים והקהילה. אנחנו נהנים מההחלטה הזו עד עצם היום הזה”.

איך נראה יום שישי שלך?

“לרוב, אנחנו מארחים ילדים ונכדים, או קרובי משפחה אחרים, או חברים. אני אוהבת להתחיל את ההכנות של שבת מוקדם בבוקר שישי, עושה פסק זמן לשיעור פלדנקרייס, אצל השכנה שלי דינה זרקא, משתדלת להכין פינוק לפי טעמו של כל ילד שמתארח. אין אצלי לחץ של הרגע האחרון – מכניסה שבת ברוגע ונחת”.

מה כוללת ארוחת השבת שלכם?

“ארוחת השבת משתנה לפי עונות השנה. בחורף, אוכלים מרק עוף עם קניידלך, או מרק תימני בערב. בקיץ, כששבת נכנסת מאוחר, אוכלים חלבי ומקנחים עם מנת גלידה אישית לכל סועד. בשבת בבוקר, אוכלים ארוחה בשרית, עם תפריט משתנה, לפי החשק”.

איך נראה שולחן השבת שלכם?

“בשולחן השבת, יש בדרך כלל שמחה והמולה של ילדים. יש לנו מנהג מיוחד, שדני משתף את הנכדים בקידוש ומצביע על כל נכד שיגיד את המילה הבאה בנוסח הקידוש. הנכדים מחכים לזה וכבר מגיל 3, מחכים בגאווה שסבא יצביע עליהם ויגידו את המילה בתורם”.

“בשולחן השבת, יש לנו מנהג מיוחד, שדני משתף את הנכדים בקידוש ומצביע על כל נכד שיגיד את המילה הבאה בנוסח הקידוש. הנכדים מחכים לזה וכבר מגיל 3, מחכים בגאווה שסבא יצביע עליהם ויגידו את המילה בתורם”

מאכל אהוב במיוחד?

“לאחרונה, אני מתענגת על יוגרט, או גבינה שאני עושה בעצמי. עשיתי קורס של משרד החקלאות להכנת גבינות ביתיות לפני שנה וזה עולם אחר מהקנוי”.

זיכרון ילדות משבת?

“בילדותי, היינו בין המשפחות הבודדות בקהילה ששמרנו כשרות וזה גם היה הבית של הרב, אז יצא לנו לארח הרבה מאוד אנשים. מזה ספגתי את החשיבות של הכנסת אורחים. ארוחות שבת תמיד היו גם הזדמנות לזמן איכות עם ההורים. שרנו זמירות שבת ושיחקנו משחקי שולחן”.

ספרים/עיתונים בשבת?

“כמובן! גם אוהבת לקרא את העיתון וגם הזדמנות לקרוא ספרים. אני עדיין קוראת ספרים בעיקר באנגלית. אחותי, שגרה בארץ ומתנדבת כספרנית ביישוב שלה, דואגת לי לאספקה מתמדת של ספרים לקריאה”.

מה הכי כייפי בשבת שלך?

“זה זמן מילוי המצברים שלנו. הכי כיף זה השנ”צ”.

בשעות הפנאי מה עושה?

בשעות הפנאי, אני אוהבת ללמוד. אני הולכת לשיעורי תורה, בבית המדרש במדרשת חיספין, לשיעורי ארכיאולוגיה, במכללת כנרת, לשיעורי עדכון ברפואה, בקיבוץ עמיעד ולכל מיני שיעורים מזדמנים. בזמן שאני יושבת ושומעת שיעורים, אני גם אוהבת לסרוג במסרגה אחת, או לרקום”.

מה לא יודעים עלייך?

השתתפתי קצת בחפירות ארכיאולוגיות בדיר עזיז ובשיחין”.”

מה החלום שלך?

.””אני חיה את החלום שלי – שזה רק ימשיך ככה

מה את הכי אוהבת בגולן?

“הכי אוהבת בגולן את האוויר הנקי, המים הטעימים, הנופים, המעיינות, הטבע, האנשים שכולם מכירים את כולם פחות או יותר, השקט , היעדר רמזורים ופקקים”.

מה את מאחלת לעצמך?

“לעצמי, למשפחתי ולכל אנשי הגולן – בריאות, בריאות ועוד בריאות”.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?