תחפושת מותאמת

פרויקט תחפושות ייחודיות לתלמידי בית הספר “שחפים”, המתניידים בכיסאות גלגלים, בהובלת תלמידי כיתה י’, תיכון “אודם דרכא”, בקצרין

ת כנית “אודם” הנה תכנית לאומית, מבית היוצר של תכנית העלית “תלפיות”, לפיתוח מנהיגות בזירה הטכנולוגית. זוהי תכנית ייחודית והוליסטית, המשלבת בין פיתוח מנהיגות ומיומנויות אישיות, לצד לימודי תיכון, העמקה מקצועית אקדמית, לצד ניסיון מעשי והיכרות עם טכנולוגיות קצה, היכרות מעמיקה עם מערכת הביטחון, לצד שירות ביטחוני משמעותי באחת מהיחידות הטכנולוגיות המובילות. מתיכון ועד השמה בתפקידי מפתח, לאחר השירות הביטחוני. התכנית, במסגרת פנימייה שממוקמת בקצרין, היא תכנית בסבסוד מלא.

רכז תחום הטכנולוגיה בתיכון אודם דרכא, יהודה דוולצקי, חיפש פרויקט משמעותי לתלמידי כיתה י’, כזה שתואם את התפיסה הטכנולוגית של תכנית “אודם”. מטרת הפרויקטים היא שיהיו אמתיים, יצרו חיבור למציאות ויביאו ערך.

עם המצב המורכב בימים אלו, חיפש יהודה להרים את מצב הרוח של חניכי התכנית ולהתעסק בפרויקט משמח. מכאן נולד הרעיון ליצור פרויקט סביב פורים. בחיפוש אחר רעיון לפרויקט, רכזת ההתנדבות ושיתוף הקהילה ב”אודם”, אביטל אדרי, הציעה לחבור לבית הספר “שחפים”.

בית הספר “שחפים” הנו בית ספר לתלמידים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, בינוני, עמוק, מורכב וסיעודי, אשר יושב במקור במועצה האזורית מבואות החרמון, מחוז הצפון, משרד החינוך. בעקבות המלחמה, פונה בית הספר למספר מרכזים – מג’דל שמס, קצרין, חצור וכפר “נהר הירדן”. חניכי “אודם”, בשיתוף פעולה עם צוות בית הספר במרכז בקצרין, בנו תחפושות ייחודיות, המותאמות אישית לכיסאות הגלגלים ומשלבות אותם בתחפושות.

התהליך נעשה על ידי הכרת את התלמידים וחשיבה משותפת עם הצוות אילו תחפושות להכין, מדידות, התייעצות עם המחנכות לגבי הצרכים המיוחדים של כל תלמיד/ה וניסיון לדייק ככל הניתן את התחפושת בהתאמה לתלמיד/ה ברגישות, סבלנות ומקצועיות רבה.

חגגנו יחד

ביום רביעי בבוקר, יום חגיגות הפורים, חגגנו יחד, שני בתי הספר, בשירים ובריקודים. היה מרגש מאוד. כל תלמיד/ה והתחפושת שלהם, לצד קבוצת התלמידים אשר הכינו להם אותה.

פרויקט זה הנו מאוד משמעותי, מבורך ובעל ערך מוסף עבור תלמידי בית הספר “שחפים”, אשר נחשפו לקהילה והקהילה נחשפה אליהם.

ראש המועצה המקומית קצרין, יהודה דואה: “אני נרגש לחגוג עם ילדי ‘שחפים’ את יום פורים ואני עוד יותר נרגש מהעובדה שכולם מחופשים. כהורה לילד עם צרכים מיוחדים, אני גאה ומודה לתלמידי תיכון ‘אודם’ דרכא על כך שבזכותם יש לתלמידים תחפושת מותאמת, צבעונית וייחודית. תודה לצוותי ההוראה הנפלאים על החיבור”.

מנכ”ל רשת “דרכא”, ד”ר גיל פרג: “רשת דרכא שמחה לקדם עוד פרויקט חברתי המפגיש תלמידים מכל רחבי הארץ לדיון משותף של קידום ערכי מנהיגות חברתית. ברכות לתלמידי אודם דרכא בקצרין, על מצוינות ערכית וחברתית ממעלה ראשונה. נמשיך ללוות אותם עוד שנים קדימה, לקידום ערכי הערבות והמנהיגות בחברה הישראלית כולה”.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?