שמים את הספר במרכז בית הספר – “דרכי נעם” בקצרין

חגיגת ספרים בבית הספר “דרכי נעם” – השבוע נערך כינוס לסיכום מחצית השנה של פרויקט “שמים את הספר במרכז בית הספר”. כל בית הספר התמלא התרגשות של עשיה ויצירתיות, וכל כיתה הציגה תערוכת תוצרים שהכינה בהשראת הספרים שנבחרו


ימים של חגיגת ספרים עוברים על ילדי בית הספר “דרכי נעם” בקצרין. הדמויות קרמו עור וגידים, יצאו מתוך הספרים וליוו את התלמידים לאורך המחצית.

כל בית הספר התמלא התרגשות רבה של עשיה ויצירתיות לקראת אירועי סיכום המחצית של היוזמה החינוכית הארצית: “שמים את הספר במרכז בית הספר”, שהיו בימי ראשון ושני בבי”הס.

האירועים סיכמו מחצית בה עבד כל מחנך ביצירתיות, מסירות והתלהבות רבה עם תלמידיו סביב הספר אותו בחר. כל ילד התוודע לספר, הביא לידי ביטוי את כישרונותיו ועבר חויה משמעותית. בשבוע האחרון של המחצית היה כינוס חגיגי בו כל כיתה הציגה את הספר אותו קראה לכיתות האחרות על ידי המחזת קטע ממנו, יומן שנכתב על ידי גיבור הספר, תערוכה של תוצרים והפעלת תחנות שנגעו בנושאים מן הספר.

הפעילות סביב הספר נגעה בתחומי לימוד רבים – שפה, היסטוריה ועוד. התלמידים נקשרו לדמויות, ראיינו אותן, כתבו טיעון ושכנוע, מכתבים, בחרו נושא ערכי שעלה מתוך הספר ומימשו אותו. לדוגמא: כיתה ג’ בנות קראו את “העדי של עדי”, ואימצו את נושא שרשרת הדורות, בכך שראיינו סבתות והכינו עבודה מרשימה סביבן. ד’ בנות עבדו על נושאים ערכיים רבים סביב הספר “פצפונת ואנטון” של אריך קסטנר, חגגו סביב נושא החברות, וקבלת השונה, וכתבו ספר מחשבות על הרהורי המחבר. ה’ בנות חגגו בקריאת הסדרה “מנהרת הזמן”, הכינו ציר זמן לאורך ההיסטוריה של ארץ ישראל המופיעה בסדרה. כתבו יומן קריאה ויומן אישי של דמויות מהספרים.

ו’ בנות קראו את הספר “מעבר לפינה” של רונית לוינשטיין מלץ בו ילדת בת מצווה חוקרת את שמה ויוצאת למסע מרתק בעקבותיו. הבנות חקרו את שמן והתחילו לכתוב כרך המשך לסדרת “המסע בעקבות שמי”. כמו כן לקחו את מידת החסד מהספר והן מיישמות זאת ביומיום, חונכות כיתה א’ ומאמצות קשישות בקצרין.

כיתה ג’ בנים קראו את “עשן כיסה את הגולן”, למדו וחקרו את מלחמת יוה”כ, ונחשפו לספר בפעילויות חווייתיות ויצירתיות. ד’ בנים קראו את “דגל הדיו” וחזרו אחורה במנהרת הזמן, כתבו פרק נוסף לספר וכן למדו על כיבוש אילת.

ה’ בנים נהנו מאוד לחזור לשלטון התורכי בארץ ישראל ולדמויות ב”שרה גיבורת ני”לי”, וחוו פעילויות מגוונות ושונות. ו’ בנים צללו קדימה עם דבורה עומר, הכינו דגם של צוללן, חקרו על שייטת 13, והתנסו ביצירות וכתיבות מגוונות.

כל ביה”ס דיבר ספרים ומסדרונות ביה”ס מלאים בתוצרים של הילדים סביב הספרים. מנהלת הקרן ליוזמות חינוכיות הארצית – יוספה דאר שביקרה בבית הספר, התפעלה מכל העשייה הברוכה והמגוונת, ומן המעוף שראתה. כמו כן התפעלה משיתוף הפעולה המרשים של המנהל, המחנכים, ספרן בית הספר והתלמידים ומהפעילויות המגוונות שנעשו בספריה הציבורית ועל ידי צוות הספרייה.

במשובים שחולקו לתלמידים כתבו הילדים על החוויה המדהימה שחוו במהלך קריאת הספרים. הם כבר מחכים בסקרנות רבה לספר הבא!

כולם מוזמנים להגיע לביה”ס ולהתרשם מהאווירה המיוחדת של חגיגית הספרים ומתערוכת התוצרים המגוונים והיצירתיים.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 16th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?