שיירת הרוכבים של חוצה גולן 26

השנה התקיים חוצה גולן 26 במסלול חדש ושונה מקודמיו, מסלול שאורכו 120 ק”מ, שנבנה בעמל רב, אותו גמעו רוכבי האופניים ביומיים של אתגר והנאה. היו אלה יומיים של רכיבה מגוונת ומרתקת שהסתיימו בחיוך רחב על פניהם של הרוכבים והרוכבות


חוצה גולן, טיול אופני ההרים בן היומיים החוצה את הגולן לאורכו – ממרגלות החרמון לחוף הכנרת, מתקיים פעמיים בשנה – בסתיו ובאביב. המסלול מהווה אטרקציה ייחודית לרוכבי אופני השטח הישראלים, וממותג כאירוע המתמשך המושקע והמאורגן ביותר.

החוצה שאמור היה להתקיים בחודש אפריל, בשיא הפריחה וזרימות המים בגולן, נדחה עקב סופת הגשמים הבלתי צפויה שירדה בחודש זה ובעקבות הבוץ שהצטבר במסלול. כתוצאה מכך נדחה החוצה לחודש יוני, תקופה בה מזג האוויר והנופים שונים משמעותית.

עופר שטיין, רוכב: “היה ארגון למופת. כל עמדות המים והחילוצים למיניהם פעלו בצורה יוצאת דופן. הארוחות היו בזמנים הנכונים כמו כן הצ’ופרים בדרך. צוות המסע תפקד מעל ומעבר ודאג בכל רגע נתון לכל צרכי הרוכבים. יישר כח להמשך מסעות נוספים”

בבוקרו של יום שישי 17.6 יצא חוצה גולן 26 מהיישוב נמרוד. שיירת המכוניות העמוסות באופניים הגיעה ליישוב בשעות הבוקר המוקדמות, רוכבי האופניים המדוגמים בבגדי רכיבה צבעוניים ובאופני יוקרה משוכללים, התכבדו בארוחת בוקר קלה והתארגנו ליציאה למסלול בן 120 ק”מ של רכיבה מלהיבה.

לאחר ארוחת הבוקר הקלה ולגימת הקפה של הבוקר, במזג אוויר מעט צונן, יצאה שיירת הרוכבים משער היישוב לחלקו הראשון של המסע. בדרכם דרומה חלפו בעמק היעפורי הירוק והעמוס במטעי התפוחים והדובדבנים, ואף הצליחו לטעום את מעט הדובדבנים שעדיין שרדו על העצים. בהמשך דרכם עצרו לתצפית מרהיבה והסבר מפי גבי כהן המדריך על ברכת רם ועמק היעפורי וזכו להסברים באתר עוז 77 ומאגר בנטל. את 30 הק”מ הראשונים של היום סיימו בארוחת צהריים מפנקת בחדר האוכל של מרום גולן.

חלקו השני של היום החל ברכיבת שטח אתגרית במסלול “סינגל” בשביל הגולן ממרום גולן עד חניון עין זיוון, משם המשיכו ברכיבה מזרחה לעבר טורבינות הרוח שם זכו למנוחה והסבר. משם יצאו מערבה לרכיבה אין סופית ומהנה בשטחי האש, חצו את מאגר יוסיפון, ציר הנפט וסיימו את היום הראשון במתחם הקאנטרי בקצרין, שם הציבו הרוכבים את אוהליהם ללינת הלילה וקינחו בארוחת ערב חגיגית.

ליום הרכיבה השני יצאו הרוכבים מקצרין מזרחה, חצו את נחל הזוויתן, והמשיכו לעבר מתחם מעיינות עדן המפנק, שם זכו לארוחת בוקר עשירה. לאחר מכן יצאו הרוכבים לחלק הקשה של היום ברכיבה מתישה מזרחה לעבר ציר הנפט עליו עלו והמשיכו ברכיבה קלילה מזרחה, משם המשיכו לציר המים וממנו פנו מערבה ודרומה לעבר הכנרת.

בדרכם עצרו הרוכבים למנוחה ולתצפית מרהיבה ממצוק היישוב כנף לעבר הכנרת.

את מסלול הרכיבה סיימו הרוכבים במזג אוויר חם, בירידה תלולה ומאתגרת מהיישוב כנף לעבר חוף דוגית בכנרת.

ולסיום מפנק ל-120 ק”מ מתישים ומרתקים קינחו הרוכבים בארוחת צהריים דשנה וחגגו בטבילה מענגת במי הכנרת.

היו אלה יומיים של רכיבה מגוונת ומרתקת שהסתיימו בחיוך רחב על פניהם של רוכבים ורוכבות, אשר רובם ככולם סיימו את הטיול ללא פגע עם גאווה וצפייה לחוצה הבא.

הצלחת הטיול הייתה מושלמת, תגובות הרוכבים היו נלהבות ומחממות את הלב, וכל זאת בזכות הצוות הנאמן והמיומן של הג’יפאים, החובשים, הצוות הלוגיסטי, המדריכים והצוות הרוכב המלווים מפעל מופלא זה שנים ארוכות.

 

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?