שחור – לבן / לאה דור

צבעי השחור והלבן מייצגים הפכים מוחלטים, קיצוניים, אך בעת ובעונה אחת משלימים זה את זה. השחור והלבן הם גם נושאי תערוכת הרחוב השמינית שנפתחה השבוע בקצרין. בתערוכה 44 יצירות של יוצרים מקצרין והגולן ואמנים אורחים, והיא נגישה לציבור 24 שעות ביממה


 

בשעה טובה נפתחה השבוע תערוכת הרחוב השמינית בקצרין ובה 44 יצירות, והפעם היא עוסקת בנושא שחור-לבן ובעצם בכל מה שביניהם.

מה הם שחור ולבן? לבן שהוא כל הצבעים יחדיו ושחור שהוא העדר צבע. שחור ולבן כמייצגים הפכים מוחלטים, קיצוניים, אך בעת ובעונה אחת משלימים זה את זה; יש ואין, הכל ולא כלום, פנים וחוץ, הפנמה והחצנה, יום ולילה, חושך ואור, טוב ורע, חיובי ושלילי, יין ויאנג, למעלה ולמטה, עבר ועתיד, ימין ושמאל, העולם הזה והעולם הבא. ובין השחור ללבן יש בוודאי אינסוף גוונים של אפור ואלה מייצגים את כל טווח הרחב של החוויה האנושית.

חלק מן העבודות מתייחסות לנושאים אלו ומבטאות אותם דווקא בצבע, ולעומת זאת חלק מן המשתתפים ניצלו הזדמנות זו כדי להיפטר רק הפעם מן ההתמכרות המובנית שלנו לצבעים החושניים, המפתים, המבלבלים, ולנסות להתמקד רק בשחור ובלבן באלמנטים הפשוטים והברורים ביותר. לעתים להשתמש “רק” בשחור ולבן מאפשר להשיג ניקיון צורני, צלילות מחשבה ונהירות הבעה.

שחור ולבן הם אני ואת ואתה. ואף אחד מאתנו לא באמת שחור. ואף אחד לא באמת לבן. מבחוץ כולנו באים באריזות שונות ובגוונים של חום, מן החום הבהיר הורדרד לחום הכהה כשוקולד, ובין לבין כל מה שאפשרי באמצע. ומבפנים כולנו באים בגוונים שונים של אפור. רובנו לא צדיקים מוחלטים אך גם לא רשעים גמורים, וזו אולי המשמעות של מה זה להיות אדם.

רוב המשתתפים הם יוצרים מקצרין והגולן, משתתפים בה גם אמנים אורחים מן הגליל והעמקים ומיוצגים בה גם פרויקטים חינוכיים וקהילתיים, כדוגמת פעילות הצילום של פרויקט צמי”ד בהנחיית יעל אדרי, יצירה של חברי בית הקשיש בהנחיית אליסיה ושל מועדון הנוער בהנחיית אורי זכריה.

התערוכה נגישה לציבור 24 שעות ביממה ומוארת בלילה.

אוצרת התערוכה: לאה דור. משתתפים: אברהם רוזנפלד וציפי דינרמן / אור אנג’ל / אוריה הבה / אנדרי קם / אסף רודריגז / אסתי סחייק הר-לב / בית הקשיש בהנחיית אליסיה / דויד מיימוני / חיים אביגל / יובל לופן / יונתן פיגובסקי / לאה דור / מועדון-נוער קצרין: זוהר בן-שושן, נופר רוזנפלד, סתיו ביטון, קמיל פאס, שיר חג’ג’, בהנחיית אורי זכריה / מיכה וינדיש / מילי יעקבי / מעיין אטיאס / משה בן-שחר / נגה פיילס / נורית אורבך-מאירוביץ’ / סגולה אבוטבול / סמדר שיאחי / עדה סימוניץ / עדית קמחי / עמית וסרמן / ענת רגב / פרופ’ יוסי גמזו / ציונה צור / רותי לופן / רינה רידמן / רמית אלון / שביט עמידן / שלומי אילני וסווטה שלג / שמוליק אפטר / תמי חיימוב

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט









מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?