שורפי האסמים

מי היה מאמין: במו עינינו אנו רואים איך מובילי המהפכה המשטרית ומובילי המחאה המתנגדת לה נלחמים אלה באלה, משל היו כתות הקנאים, ימים לפני החורבן. שורפים את האסמים 2023


כמדי שנה, בכעשרים השנים האחרונות, גם השנה, אצום בתשעה באב. השנה, יהיה זה צום אחר. השנה יהיה זה צום המבטא דאגה עמוקה, שמא מתקיימת בנו האמרה של הפילוסוף והסופר האמריקאי גורגסַנְטָיָאנָה, שמי שאינם לומדים מן ההיסטוריה, נדונים לחזור עליה.

מה שקורה היום מזכיר לי את הימים שקדמו לחורבן בית שני. האויב כבר נמצא בתוך ירושלים, כבר מגיע להר הבית ובמקום להתאחד ולהילחם בו יחד, קבוצות הקנאים נלחמות מלחמת טירוף זו בזו. הסמל של הטירוף הזה היה שריפת אסמי המזון ובהם המזון של תושבי ירושלים, אנשים נשים וטף, במסגרת מלחמת האחים.

את מאמרי בטור הזה אשתקד, ערב תשעה באב, הכתרתי בכותרתאל תשרפו את האסמים“. היה זה מאמר על הסרט המעולהאגדת חורבןוהכתרתי כך את המסר שלו. לא העליתי על דעתי, שכעבור שנה, נחזה לנגד עינינו בשורפי האסמים והם נמצאים בממשלה ובקרב מתנגדיה.

נבחרנו למשול – תחת הסיסמה הזו ניסתה קואליציית ה-64 לנהוג כאילו זכתה ב-120 מנדטים, לקחה את כל הקופה ובבליץ כוחני אלים ניסתה לשנות באחת את כל סדרי המשטר הישראלי, שעוצבו עקב בצד אגודל, במשך 75 שנה

עיקר האשמה היא בממשלה. “נבחרנו למשול” – תחת הסיסמה הזו ניסתה קואליציית ה-64 לנהוג כאילו זכתה ב-120 מנדטים, לקחה את כל הקופה ובבליץ כוחני אלים ניסתה לשנות באחת את כל סדרי המשטר הישראלי, שעוצבו עקב בצד אגודל, במשך 75 שנה. בכוחנות, בדורסנות, ביהירות, בשחצנות, באופוריה של ניצחון גדול, תוך דהירה מטורפת על הדי-9. לצד המהפכה המשטרית, שלוין הוביל, עלו עוד כ-140 הצעות חוק, חלקן מטורללות, חלקן אוהדות שחיתות, חלקן פנאטיות, כולן עם המסר שלאנחנו הרוב ולכן מה שאנחנו רוצים הוא רצון העם ושום דבר לא יעצור אותנו“.

תמונת ראי

בדרך הקשה, הם למדו שכאשר מפעילים כוחנענים בכוח. הם לא ידעו מאיפה זה בא להם. אחרי הניסיון להדיח את גלנט, כיוון שהעז לומר את האמת, והתגובה הספונטנית של מאות אלפי אזרחי ישראל, והמכה הקשה לקואליציה בסקרים, נתניהו עצר את החקיקה, ביטל את הפיטורין ולמעשה, עשהאחורה פנה“.

היה זה ניצחון גדול למחאה. במקום שהמחאה תגלה נדיבות של מנצחים, תושיט יד להידברות אמת, כדי להגיע להסכמות על רפורמה קונסטרוקטיבית במערכת המשפט, הם נכנסו לאופוריה של מנצחים, באותה יוהרה, אותה כוחנות, אותואני ואפסיולנו הכול מותר“, לא לתת ליריב להתרומם מהקרשים, להשפיל אותו. ממש תמונת ראי של לוין ושות‘. ברק ושכמותו, המיליטנטים הרדיקליים, תפסו הובלה על המחאה, ולקחו אותה בכל הכוח למקום של מרי אזרחי, איום בסרבנות, שיבוש החיים במדינה, רדיפה אישית אחרי שרים וסתימת פיותיהם, הרבה יותר מכפי שהיו בחלקה הראשון של המחאה.

הם יצאו נגד כל פשרה ויצרו דהלגיטימציה לפשרה. כאשר בלחצם לפיד וגנץ עשו שגיאה חמורה בהחלטתם הנמהרת להשהות את השיחות, הפירומנים, לוין ורוטמן, קפצו על ההזדמנות כמוצאי שלל רב, כדי לחזור ולחדש מיד את בליץ המהפכה המשטרית. כעת, גם המוחים נוכחים, שהפעלת כוח נענית בכוח.

להפסיק לנצח

אלה ואלה, בדרכם הכוחנית, בניסיונם להכניע, הורסים את המדינה. הם נוהגים כמו שתי רכבות שדוהרות במהירות זו מול זו, בלי לראות בעיניים, בלי לחשוב על המחר, בלי לקחת אחריות, אלא מתוך רצון מטורף להכניע אתהאויב“. כששני הצדדים מושכים את החבל בכוחאם הוא יקרע, יהיה קשה מאוד, אם בכלל אפשרי, לאחות את הקרע ואז, משחק ההאשמות לא יועיל לכלום.

די, מספיק לנצח. די, ניצחתם יותר מדי. אתם ואתם. עכשיו הגיע הזמן להפסיק לנצח ולעבור לפתרונות. יחד. בלי מנצחים ומנוצחים. בלי לנסות להכניע. חייבים לעצור את הטירוף הזה. הגיע הזמן להידברות אמת ולפתרונות

די, מספיק לנצח. די, ניצחתם יותר מדי. אתם ואתם. עכשיו הגיע הזמן להפסיק לנצח ולעבור לפתרונות. יחד. בלי מנצחים ומנוצחים. בלי לנסות להכניע. חייבים לעצור את הטירוף הזה. הגיע הזמן להידברות אמת ולפתרונות. חייבים לחזור מיד לשולחן ההידברות, ולשבת ברצף, שישה ימים בשבוע, מבוקר עד ערב, מתוך נחישות להגיע להסכמות. הדבר אפשרי.

אסור לתת לפירומנים כמו יריב לוין & אהוד ברק ושותולבייסים הקיצוניים להלך אימים על המנהיגים.

בפרפרזה לשירו של יהודה עמיחי אומר: במקום שבו אנו מנצחים, תישאר אדמה חרוכה.

אל תשרפו את אסמי המזון.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?