רוח חיובית?

דניאל בלומנפלד, קיבוץ אל-רום |

היזמים של פרויקט הטורבינות בגולן מונָעים רק על ידי האינטרס הכלכלי. הניסיון של בעלי העניין להסיט את חצי הביקורת לעבר התושבים החרדים משחק לידי היזמים


שרות שנים של סבל ושכול נקפו עד שהחברה המערבית התעלתה מעל חמדנות ואינטרסים כספיים וכפתה על חברות הטבק רישום הערת אזהרה על מוצרי עישון.

חוסר היכולת והרצון של הממסד (בחלק מהמדינות) לכפות תקן הגיוני למרחקי טורבינות מיישובים נובע מסיבות דומות וגורם לסבל, פגיעה קשה באיכות חיים ופגיעה משמעותית בשווי הנדל”ן.

אם חותמי החוזים מול היזמים היו מעמיקים מעט, במאות מאמרים מחקרים ודיווחי שטח מאזורים מוכי- טורבינות, סביר שהיו יודעים לדרוש את הרחקת הטורבינות למרחקים בטוחים יותר.  ייתכן שהיו גם מקפידים לשתף את כל התושבים, כולל אנשי הרחבות, בהחלטה כל כך משמעותית.

אנשי ההרחבות ותושבים שהגיעו בשנים האחרונות לא דווחו שהם עתידים לחיות באזור טורבינות ענק, שימסמסו חלק ניכר מהאיכויות שהביאו ומביאים עדיין תושבים חדשים לגולן.                                        ערך הנדל”ן, ביישובים מוכי-טורבינות, ייפול משמעותית לכולם, הרחבות ותושבי האגש”חים, תושבים חדשים יעדיפו אזורים ללא סימני שאלה ואיום. שחיקת ערך הנדל”ן עלולה לגמד את התשלומים שיקבלו האגש”חים עבור החכרת האדמה החקלאית.                                                                                                  היישובים כוללים אוכלוסייה מגוונת. מלבד הפנסיונרים (שמגובים על ידי רשת ביטחון בכל מקרה ואין אימת רעב עליהם) יש את תושבי ההרחבות, שלא יראו שקל מההחכרה, משפחות אנשי אגש”ח פעילות, מתקני אירוח לאורחים שיגיעו הרבה פחות, ילדים ונוער ומוסדות חינוך. האינטרס הגורף של כולם הוא להקטין את פוטנציאל הפגיעה ולהבטיח חיים סבירים לכולם, זאת על ידי הרחקת המכונות הענקיות הללו אל מעבר ל-3 ק”מ מתחומי היישובים.

הגולן ונופיו שייכים לעם ישראל. ברור הוא שפיזור הטורבינות בנוף יפגום בקסמו, ימעיט את מספר התיירים ואנשי הטבע, ששומרים לו אמונים עד היום. סימן שאלה נוקב הוא: האם מרחבי השמש בדרום ו/או הצבת כורים גרעיניים חדישים, מקוררים במי ים, בים התיכון, אינם יכולים לספק הרבה יותר אנרגיה? זאת, ללא פגיעה קשה באזורים ירוקים כה נדירים אצלנו.                                                                                               אתמקד כאן באיום הקשה והמפחיד, טורבינות ענק שעלולות לקום בקרבת יישובי הגולן ועלולות להמאיס את חיינו. חלום ושברו.

גם היום, לאחר שהטורבינות נמצאות בכותרות כבר מספר חודשים, בוחרים החותמים להתבצר בעמדה שגויה ולהמשיך לדקלם את המנטרות השטחיות והמטעות של היזמים שמובלים על ידי האינטרס.                                       הניסיון להסיט את חצי הביקורת לעבר תושבים, חסרי אינטרס ריווחי; שאיכויות המקום יקרות להם;              אנשים שבאו לכאן לאהוב את האדמה הזאת; להוציא ממנה לחם, מתוך חכמה והתחשבות, מבלי לפגוע באחרים – ניסיון זה מהווה טעות שמשחקת לידי היזמים, שרואים בטורבינות רק כסף, תוך התעלמות מאיום הנזק.

עדיין לא מאוחר מדי… נשמח אם באחריות וביושר, תחדלו להתעמת אתנו ותנסו גם אתם להרחיק את הטורבינות מעל שלושת הקילומטרים הקריטיים לחיים נורמליים.

 

לכל הספקנים, כתובת אינטרנט של מאמרים מעמיקים של נאס”א בארה”ב:


http://cdn.knightlab.com/libs/timeline/latest/embed/index.html?source=0Ak2bgr7C0nhPdGR3S1lEekU3T3p4ZDhUNDdRV2Y2ZkE&font=Bevan-PotanoSans&maptype=toner&lang=en&height=650

 

 

 

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?