קורס הנדיוומן לנשים ונערות

הקורס החדש של “גליליום” ומפעל “תעשיות בית אל” מקדם את הנשים בהיבט הטכנולוגי ומעניק להן מיומנות בסיסית בתפעול תקלות יום-יומיות בבית וברכב


קורס חדש מתחיל בגולן, כולו העצמת נשים ונערות. חמישה מפגשים, בני שלוש שעות, שכל מהותם הקניית כלים מעשיים לנערות ונשים ולמידה כיצד לטפל בבעיות ובתקלות היום-יומיות בבית. קידוח, פתיחת סתימות, החלפת גלגל, כל זה ועוד כבר לא נחלתם הבלעדית של הגברים. זו האישה העצמאית החדשה שיכולה לעשות הכול לבד.

הקורס הנו פרי יוזמה משותפת של “גליליום”, השותפות האזורית במדעים וטכנולוגיה במסגרת אשכול גליל מזרחי ומפעל “תעשיות בית אל”, שבדרום הגולן. הקורס מסובסד על ידי “גליליום”, יתקיים במרחב ההכשרות של המפעל וייפתח ב16.12.18.

פנינו למנכל”ית “גליליום”, ד”ר יפעת לינדר, כדי להבין טוב יותר את מהות הקורס.

מנכל”ית “גליליום”, ד”ר יפעת לינדר: “‘גליליום’ מקדם חינוך מדעי וטכנולוגי, תוך שימת דגש על קידום נשים. אנחנו יודעים מה קיים היום בשוק ובאזור שלנו ויודעים מהן המגמות בעולם. לאור זאת, אנו מבינים את חשיבות קידום הנשים בהיבט הטכנולוגי”

מה בדיוק ילמדו בקורס?

יפעת: “‘גליליום’ מקדם חינוך מדעי וטכנולוגי, תוך שימת דגש על קידום נשים. המטרה בקורס היא לתת כלים לנערות ונשים שלא להיות תלויות באחר. בקורס עצמו, לומדים טיפול בסיסי במערכת האינסטלציה הביתית, טיפול בסיסי במערכת החשמל, החלפת גלגלי הרכב והאופניים. בנוסף, לומדים את התכנון התלת-ממדי של חדרי הבית, קדיחה, בנייה קלה בעץ ועוד”.

 מדוע החלטתם לפתוח את הקורס?

“אנחנו יודעים מה קיים היום בשוק ובאזור שלנו ויודעים מהן המגמות בעולם. לאור זאת, אנו מבינים את חשיבות קידום הנשים בהיבט הטכנולוגי ולכך אנחנו שואפים. קהל היעד שלנו מגוון – אימהות ובנות, קבוצות נשים שמחפשות משמעות, נערות שרוצות פעילות משותפת ובעצם כל מי שרוצה להחזיק כלים ביד ויש לה נכונות ללמוד”.

 איך נוצר הקשר בין “גליליום” ל”תעשיות בית אל”?

“‘גליליום’ עובדים ושותפים עם כל התעשיות במרחב. במסגרת השותפות עם ‘תעשיות בית אל’, מנכ”ל המפעל, יהודה קאלו, שמע על הכוונה לפתוח קורסים לנשים והרים את הכפפה. ‘תעשיות בית אל’ הן תעשיות ביטחוניות, שיש בהם מפעל ובין השאר מרכזי הכשרה במקום עצמו. הקורס נבנה בשיתוף פעולה ויעבירו אותו אנשים מ’גליליום’ ומורים ממרכז ההכשרה של המפעל”.

” במידה שיהיה לכך ביקוש. ‘גליליום’ ישמח להרחיב את הפעילות לשעות וימים שונים ואפילו להגיע ליישובים, לקבוצות ייעודיות של שתים עשרה נשים. אנחנו מנסים לפתוח במקביל קורסים נוספים בעמק החולה ובצפון הגולן. בינתיים, ניתן להירשם אצל אילנה:

04-6653685/0508652418″.

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?